Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie Alfa 147 1.9 JTD Kopci na czarno i biało

    Witam. od kilku miesięcy jestem posiadaczem Alfy 147 z silnikiem 1.9 JTD 8V z 2002r. po zakupie wymiana płynów, filtrów i rozrządu (dodam że nie kupowałem tanich zamienników raczej wyższa półka) wszystko ładnie pięknie ale od jakiegoś czasu zaczęła mi się pokazywać czarna chmura z wydechu przy przyśpieszaniu na zimnym i na ciepłym silniku. Po rozmowie z kumplem mechanikiem i czytaniu na forach wyczyściłem zawór EGR (zawalony był sadzą i nie szło go ruszyć) wyczyściłem rozruszałem i wstawiłem zaślepkę ale nie całkowitą, nie było efektu więc całkiem go zaślepiłem ale i to nic nie dało. Wyczyściłem przepustnice i nadal nic, turbo grama oleju nie rzuca... od jakiś może 2 tyg zaczął mi się pokazywać też biały dym... wygląda to tak ruszam leci czarny jak już będzie na obrotach leci biały zmiana biegu na wyższy i znowu czarny później biały... stan płynów się nie zmienia
    Może ktoś miał podobny problem?? zastanawiam się nad przepływką, sonda lambda albo wtryski??? i zauważyłem że spalanie wzrosło...
    proszę o jakieś rady co zrobić bo nie wiem czy na kompie pokaże czy któraś część z tych co podejrzewam(sonda, przepływka, wtryski) jest uszkodzona?? zastanawiam się czy nie jechać wtrysków dać na sprawdzenie ale auto potrzebuje...

  2. #2
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    komputer to podstawa. pokaze prace podzespolow a fachowe oko stwierdzi czy maja dobre parametry

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    wiec tak, dzisiaj bylem a kompie i sprawdził mi przeplywke, doładowanie i nic mu nie wykazało... skasował aby błąd EGR sprawdził szczelność i tyle... przy okazji przepaliłem silnik na obwodnicy poszła ponad 190Km/h więc raczej spadku mocy nie mam dzisiaj lotke przykleiłem i jutro jeszcze raz go przepale na obwodnicy może aby zamulony jest...??? ale nie jeżdżę raczej tak żeby zamulić silnik... napisze jakie będą skutki... bo jak to nie pomoże to już chyba tylko wtryski...ale na liczniku mam 156kkm nawet jeśli by te 50kkm było cofnięte to 200kkm to aż taki przebieg żeby wtryski lały?? paliwo tylko ze Shell'a albo Orlenu

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    Nawiązując do paliw. Wcześniej jak miałem inne auto to zawaliłem wtryski na orlen verva. Padły 2 z 4. Miałem podobny problem. pęknięta rura z przepływki do turba, zawalony EGR. Teraz po zrobieniu i wykasowaniu błędów z Bellą jest OK.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    kurcze teraz mi dałeś do myślenia... bo miałem paliwo w bance swojego czasu właśnie z Orlenu i dostałem od szwagra dodatek do paliwa i sobie mieszałem ale strzykawką odmierzałem 1ml dodatku na 1 litr paliwa tak jak mi mówił... więc nie wiem czy to przez to coś się mogło stać... z 2 strony na shellu też już kiedyś skuterem wodę zatankowałem... sprawdzę jakie mam spalanie i zadecyduje co z wtryskami... macie jakiś sprawdzonych majstrów w okolicach Ostrowa lub Kalisza? bo znajomi mnie postraszyli że zdarza się tak że jeden wtrysk jest uszkodzony a mówią że wszystkie... a w ewentualnej naprawie różnica w cenie jest ogromna jak dla mnie... aha i jak najprościej sprawdzić szczelność układy?? bo żeby do przepławki się dostać to w alfie masakra... i nie wykluczam że tu też coś może być nie tak bo jak byłem na kompie i pierwsze przygazował i ścisnął wąż to wydawało mu się że słabo pompuje a turbo mam zdrowe...
    dzięki za podpowiedź pozdro

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    usterka znaleziona mam nadzieje... sprawdziłem dzisiaj wtryski i są dobre więc zostały mi węże dolotowe które niby kumpel sprawdzał... okazało się że dolny wąż (turbo - intercooler) jest skręcony na opaski i cały lepki więc coś się gdzieś musi wydobywać czyli jest nieszczelny... właśnie dzwoniłem i we wtorek kurier przywiezie mi używkę za 100zł i mam nadzieje że będzie dobrze... rada: mimo że ktoś mówił że coś sprawdzał sprawdźcie to lepiej sami...
    pozdrawiam

    jak by ktoś potrzebował mogę napisać jak sprawdzałem wtryski 4 strzykawki i 4m wężyka 4mm będą potrzebne

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 16:41
  2. Kopci na Biało/Czarno/Niekiedy Niebiesko
    Utworzone przez pyskus4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 20:02
  3. Alfa 156 kopci na czarno
    Utworzone przez Pawel Chlebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 22:07
  4. alfa 156 kopci na biało tylko na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez luksasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory