Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Brak mocy 1.9 jtdm. Nie wkręca się na obroty.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar belchatowianin
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 1750tbi 2010r
    Postów
    42

    Domyślnie Brak mocy 1.9 jtdm. Nie wkręca się na obroty.

    Witajcie. Parę dni temu pojawił sie pewien problem z moją Alfką. Wyjeżdzając z pod pracy bella mi zgasła. Zdziwiłem się bo ani nie puściłem gwałtownie sprzęgła, ani też nie wrzuciłem "3" przez przypadek. Odpaliłem ją znów i ruszając zauważyłem, że silnik się strasznie dusi. Nie może w ogóle się wkręcić na obroty. Gdy dodawałem mocno gazu obrotomierz prawie w ogóle nie reagował. Jakoś udało mi się ruszyć i na biegu "1" jakoś turlałem się poboczem do mechanika. Po ujechaniu 500m~ bella zaczeła powolutku się wkręcać na obroty. W pewnym momencie coś jakby się odetkało i zaczęła normalnie jechać. Zajechałem do mechanika wyjaśniłem mu problem, powiedział, że może filtr paliwa jest do wymiany. Umówiłem się na wtorek(jutro). Przez 2 dni było wszystko ok, lecz dziś znów jadąc do pracy stało się to samo. Turlałem się powolutku wciskając gaz. W pewnym momencie puściłem gwałtownie i znów dodałem. Znów ten sam motyw, jakby się coś odetkało i alfa zaczęła jechać normalnie. Wcześniej zauważyłem również, że przy obrotach 2000 (od 2000 mam turbo) gdy lekko puszcze gaz i znów dodam autko dziwnie szarpie przez 1-2 sek i dopiero się wkręca na obroty. Nieraz również jadąc na "5" po pusczeniu gazu całkowicie oraz ponownym wciśnięciu auto w ogóle nie reaguje na pedał gazu. Muszę zredukować na "4" i dopiero idzie. Miał ktoś możę podobny problem? Lub może wiecie co dolega mojej belli? Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Będę jutro służbowo w Bełchatowie pod "Carrefour/NOMI"| około godz 11.00-12.00 pisz P.W jeśli chcesz spróbuję pomóc w diagnozie.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar belchatowianin
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 1750tbi 2010r
    Postów
    42

    Domyślnie

    Alfka idzie z rana do mechanika na wymianę tego filtra paliwa. Liczyłem bardziej, że ktoś może zna już podobny problem i "pomoże internetowo". Ale dzięki wielkie za zainteresowanie

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    mialem cos podobnego ,nie bylo reakcji na pedal gazu ,nie moglem ruszyc spod swiatel ,kilka razy musialem depnac na gaz i Bella powoli ruszala i tez jakby sie odtykala...okazalo sie ze mialem zasyfiony EGR i kanaliki na kolektorze ssacym ,rozebralem wszystko wyczyscilem i byla jak nowa...jesli tego nie robiles ,to koniecznie musisz...http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...td_2004_a.html

  5. #5
    mkmara
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    jakiś miesiąc może dwa temu miałem podobny problem, możesz odszukać mój temat. FES pokazał błąd przepływomierza, oczywiście na desce nie miałem żadnego błędu. Objawy bardzo podbne. Ja zauważyłem, że jak już się rozgrzeje to po kilku "przegazówkach" auto odzyskiwało moc. Po wymianie przepływomierza wszystkie objawy ustąpiło. pozdrawiam

    link do mojego problemu:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...m_silniku.html
    Ostatnio edytowane przez mkmara ; 27-09-2011 o 21:09

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam na ten moment podobny problem. Z tym że w belli wykasowane są błędy jest nowy przepływomierz i wyczyściłem tylko częściowo EGR który zaślepiłem. jutro rozbiorę raz jeszcze EGR i wyczyszczę kanaliki których wcześniej nie robiłem. Po wyczyszczeniu samego EGR było dobrze ale tylko przez jakiś czas.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    Dziś wyczyściłem cały raz jeszcze EGR i okazało się że zaślepka była pęknięta. Jak go zaślepiałem to przecięło zaślepkę i dmuchało w zawór.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar belchatowianin
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 1750tbi 2010r
    Postów
    42

    Domyślnie

    Możę troszkę odkopie no ale muszę się poradzić *A więc dwóch mechaników twierdziło, że to wina starego filtra paliwa. Więc filtr został wymieniony. Przez 2 dni autko jakby się naprawiło i wszystko szło pięknie. Niestety dziś znów przydarzył mi się brak mocy, bella nie nie reagowała na pedał gazu. Może nie tak jak przed wymianą (bo troszkę ciągneła) lecz to bardzo dobrze zauważalne, że coś jest nie tak.. Alfa była podpięta na komputer przed wymianą filtra i nie wykazało żadnych błędów. Mechanik twierdzi, że jeśli przepływka bądz egr byłyby walnięte to jakiś błąd by wyskoczył. Nie wiem teraz co mam robić.. za co się brać, gdzie szukać przyczyny. Macie może jakieś pomysły? Czyścić ten egr mimo, że na kompie nie ma błędu?

    @edit
    dodam, że alfka pali z 0,5l-1l więcej. Lecz może to przez pogodę (autko dłużej się nagrzewa). Podobno przy walniętej przepływce jest większe spalanie ale nie o 0.5l~ tylko zdecydowanie na plus.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    EGR oczywiście możesz wyczyścić i zaślepić. Będziesz mieć problem mniej z głowy na przyszłość.
    Padnięcie przepływki niekoniecznie może powodować wpisanie błędu do komputera. A to że auto więcej pali przy padniętej przepływce to nie jest regułą. Jeżeli Ci się to znowu zdarzy popronuje ją odpiać pojeździć i zobczyć co się będzie wtedy działo.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar belchatowianin
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 1750tbi 2010r
    Postów
    42

    Domyślnie

    Awaria zostałą usunięta. Nie był to ani EGR ani przepływomierz. Rura która dostarczała powietrze do przepływki (nie znam się nie wiem jak sie fachowo nazywa) się rozszczelniła. Należało ją jedynie "nasadzić" odpowiednio. Auto idzie zdecydowanie lepiej. Tzn od 2000/2200 obrotów idzie tak jak nigdy, strasznie gniecie w fotel. Mam natomiast problem do 2000. Troszkę zamula, w sumie na każdym biegu. Nie ważne czy przycisne mocno czy słabo gaz, Alfka idzie swoim tempem. Dopiero od 2000 się mocno wkręca. Co prawda od 2000 mam turbo lecz mimo wszystko to przyspieszenie do 2000 powinno być chyba troszkę lepsze w silniku 150km. Macie pomysły czego to może być wina? Pozdro

Podobne wątki

  1. Wysokie obroty na zimnym/brak mocy 2.0TS
    Utworzone przez sobiibos w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 08:17
  2. 1.9 JTD 115km kopci, brak mocy, nie wkręca się na obroty
    Utworzone przez Piotrek_ns w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 09:53
  3. nierówne obroty i brak mocy
    Utworzone przez arkadjush w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 07:51
  4. Obroty i brak mocy :(
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 11:11
  5. Brak mocy i niskie obroty w V6 2.5
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory