Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Alfa Romeo 147 . Zakup

  1. #1
    xxmacq93xx
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 147 . Zakup

    Witam wszystkich. mam na oku Alfe Romeo 147 1.6TS 2003rok.
    Została sprowadzona z Polski jakieś 2 tyg temu i mam zamiar ją kupić. Auto ma przejechane 87tys od pierwszego właściciela . serwisowana żaden licznik nie cofnięty. i do tego czerwona skóra , klimatronic , system Audio Bose . zakochałem się w tym aucie
    Mam zamiar ją kupić lecz dużo ludzi odradza mi to auto że jest awaryjne i bardzo często się psuje. Ogólnie 87tys przebiegu to mało i dlatego myśle o tym aucie
    Jakie są wasze Opinie ? bardzo zalezy mi na wadach i zaletach tego auta z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    nie sluchaj innych chyba że jeżdzili taką 147 to wszystko, a ha posprawdzaj wszystko dokładnie bo ja np. nie zauwarzylem dziury w obudowie filtra powietrza

  3. #3
    xxmacq93xx
    Gość

    Domyślnie

    Czytam teraz opinie i jedni piszą że ok a drudzy że drogi w utrzymaniu i sie cały czas psuje ;/ 5tys rocznie na naprawy ;/

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    To że auto ma niski przebieg jeszcze nic nie oznacza. Jeśli np przez ostatni czas stało to może być z nim więcej problemów niż gdyby dużo jeździło. Podstawa to zaufanie. Jeśli osoba sprzedająca nie budzi zaufania to ja bym się w coś takiego nie pakował. Jeśli to komis to nie słuchaj zachwalania sprzedawcy bo około 80% z nich realnie ściemnia byle tylko podpisać umowę, a później "widziały gały co brały".

    Alfy nie psują się bez powodu jak to przedstawia obiegowa opinia o nich. Psują się zazwyczaj dlatego że właściciele nie dbają o nie prawidłowo. Jeśli np. wsiadając do samochodu ktoś od razu chce wykorzystać pełen potencjał silnika to może być pewien, że po jakimś czasie silnik odmówi posłuszeństwa.


    5 tys rocznie na naprawy - no to ja nie wiem jakiego trupa trzeba byłoby kupić żeby taka średnia wychodziła.

  5. #5
    xxmacq93xx
    Gość

    Domyślnie

    Aha.. no auto jest od Kobiety z Niemczech kupione w salonie. i uderzyła w jakiś słup i sprzedała i Handlarz ode mnie z okolicy kupił i teraz je robi i chce sprzedać.
    Skóra nic nie zniszczona , kierownica nie wytarta i pedały też nie. ogolnie auto wyglada jak nowe. widać ze mało jeżdżone. i dlatego przyciągło moją uwage.
    i zastanawiam się nad kupnem tego auta ale boje się że się wpakuję w wydatki . wiec chce zobaczyć waszych opinii

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    W samochodach ważniejsza jest sprawność mechaniczna. Utrzymanie każdego samochodu nie jest taniej, jednak jeśli trafi się na zadbany egzemplarz to będziesz tylko elementy eksploatacyjne wymieniał. Sprawdź auto dokładnie przed zakupem.

  7. #7
    xxmacq93xx
    Gość

    Domyślnie

    No sprawdzę. a na co patrzeć przy zakupie ?

    No ale jakie są twoje opinie ? dobrze się sprawuję autko ?
    Ostatnio edytowane przez xxmacq93xx ; 29-09-2011 o 14:33

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja mam swoje od około roku. Od zakupu zrobiłem nim około 19tys. km i w tym czasie wszystko działa jak należy. Problemy miałem do tej pory dwa - 1. Po zatankowaniu wątpliwej jakości gazu posłuszeństwa odmówiły dwa wtryskiwacze gazu, które wymieniłem. 2. Z nieznanych mi przyczyn pewnego ranka okazało się, że akumulator jest rozładowany. Poza tym nie było problemów i auto jeździ tak jak trzeba. To co ja wymieniłem nie licząc elementów eksploatacyjnych można określić jednym słowem - kaprys. Mam tu na myśli inne zderzaki, niższe zawieszenie, większe felgi itp.

    Zwrócić uwagę należy na pracę silnika (czy przy odpalaniu na zimnym nie odzywa się wariator), stan elementów zawieszenia oraz wszystko co może zaniepokoić (tu bym zaliczył mokre dywaniki, ślady po wilgoci w bagażniku).
    Jeśli chodzi o wariator to bardzo prosto jest go wybadać na słuch. Jeśli odpalasz na zimnym silniku i dźwięk przypomina pracę silnika diesla to znaczy, że wariator się kończy.

  9. #9
    xxmacq93xx
    Gość

    Domyślnie

    Aha. no to pojade w sobote i zobacze to co mi poradziłeś. Tylko zastanawiają mnie te złe opinie tego auta ;/

  10. #10
    JaTaNu
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupiłem moją alfe 13 września jak na razie wszystko jest ok Zakochałem się w niej. Kupowałem ją z prywatnego domu i myśle ze on napewno dbał o moją belle bo kupił sobie nowszą widziałem. Wcześniej w Kole oglądałem taką czarną. W srodku wyglądało jakby tam kurnik był

Podobne wątki

  1. [GTV] Zakup Alfa Romeo GTV
    Utworzone przez Rakieton w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2425
    Ostatni post / autor: 11-06-2023, 07:58
  2. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  3. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory