Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Stuki z lewych drzwi.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie Stuki z lewych drzwi.

    Panowie, coś mi stuka w drzwiach kierowcy. Dzwięk taki jakby szyba miała luz w prowadnicach, o coś jak skrobaczka do szyb w bocznych kieszeniach lub płyty cd w schowku. Ostatnio rano jak jechałem do roboty to nie stukało, możę szyba przymarzła. Dodam, że to stukanie od strony w którą była uderzona. Na forum alfa pomorze wyczytałem, że może to być stabilizator,albo wahacz i niesie po budzie. hmm...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na jakieś luźne kable lub przewody w drzwiach. Pod boczkiem drzwi są umiejscowione kable, które przytrzymywane są na takich zaciskach. Może któryś kabel się wypiął i uderza o drzwi powodując stukanie. Zdemontuj boczek drzwi, raczej nic trudnego i opisane w którymś temacie nawet chyba w tym dziale. Jeżeli jakiś kabel jest luźny to musisz go przytwierdzić i załątwiona sprawa. Podobny problem miał kolega w GT z tym, że w klapie bagażnika. Powodzenia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Podziękował Jak tylko będę miał chwile to się za to wezmę A Twoja teoria jest bardzo prawdopodobna bo te drzwi były rozbierane, więc może mechanik coś źle tam umocował.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Sprawdź czy ograniczynik drzwi nie ma luzów, takie stuki to typowe przy luźnych ogranicznikach.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Sprawdź czy ograniczynik drzwi nie ma luzów, takie stuki to typowe przy luźnych ogranicznikach.
    A to ciekawe...bo ogranicznik jest do wymiany, przy otwieraniu okropnie słychać to przeskakiwanie. Masz na myśli luz na mocowaniu ogranicznika do budy? Czy powstały na trzpieniu/tulejce w ograniczniku? Czy może na mocowaniu ogranicznika do drzwi bo tego nie widać, dopiero po sciągnięciu boczka bym mógł coś powiedzieć.

Podobne wątki

  1. wymiana lewych drzwi w 147
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory