Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Radio się samo zakodowało [?!]

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie Radio się samo zakodowało [?!]

    -Radio w 147 rozłączałem i podłączałem z powrotem i nie pytał o kod- podobnie przy odłączeniu akumulatora. Natomiast przyjechał klient po radio i do jego auta jak chcieliśmy zamontować to zapytał o kod.

    -Podobnie mieli moi znajomi- chcieli się wymienić swoimi radiami czyli radio nr 1 do auta nr 2 i na odwrót i również zapytał o kod, A CO NAJLEPSZE to na koniec radia wróciły do swoich aut i również zapytał o kod- czyli zakodowane na amen.

    Czy ktoś zna przyczynę dlaczego ten kod się pojawia? Ja tego swojego już nie jestem w stanie podpiąć do tego auta, w którym seryjnie było, ale wydaje mi się, że też sie zakodowało i do żadnego auta nie podejdzie bez kodu.

    Przy okazji czy ktoś wie jak to rozkodować "za darmo" tj. uzyskać kod bez wizyty u jakiegoś speca?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    siema
    napisz pod numer gg4627003 opisz jakie masz radio i typ ci wysle kod . koles jest z forum kody-radio.pl. i kuma wszystkie modele,mi już pomógł kilka razy .narka

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Masz to radio wyciągnięte?

    Tzn to które chcesz rozkodować?

    ECU przechowywało (zapamiętało) kod do radia.. No ale do czasu aż zaczęliście nimi żonglować...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 147 1.6 105KM
    Postów
    75

    Domyślnie

    podaj mi nr z naklejki na radiu albo wyślij w mailu zdjęcie to Ci podeśle kod
    Alfe kupuje się sercem a nie rozumem

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    ..
    Postów
    49

    Domyślnie

    kurde tu koledzy maja, a ja kiedys zaplacilem 40zł za kod, i okazalo sie ze radio nie działa..

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weron Zobacz post
    siema
    napisz pod numer gg4627003 opisz jakie masz radio i typ ci wysle kod . koles jest z forum kody-radio.pl. i kuma wszystkie modele,mi już pomógł kilka razy .narka
    Czy mam się na kogoś powołać czy wystarczy, że ładnie poproszę? Jak tak każdy do niego o to pisze, żeby chłop się nie wkurzył

    ---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Masz to radio wyciągnięte?

    Tzn to które chcesz rozkodować?

    ECU przechowywało (zapamiętało) kod do radia.. No ale do czasu aż zaczęliście nimi żonglować...
    Koledzy sobie poradzili z tym tematem bo to było jakiś czasz temu. Ja mam na sprzedaż to swoje radio i dlatego sprawa pilna, a historia była taka jak powyżej opisałem tj. wyciągnąłem z auta, które nie pytało o kod, po czym wpiąłem do innego i spytał o kod. Po tym nie wpinałem do tego auta, w którym pierwotnie było to radio bo jest już ten pojazd zdekompletowany więc nie wiem czy spyta o kod czy nie. Czyli mam rozumieć, że podpinając kompa pod dowolny pojazd można wyciągnąć kod czy w inny sposób?

    ---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:21 ----------

    Cytat Napisał witek-tarnow Zobacz post
    podaj mi nr z naklejki na radiu albo wyślij w mailu zdjęcie to Ci podeśle kod

    jest kilka nr-ów tj. pierwsza naklejka: BP-Nr 7 649 378 316, prod. nr. fiat 735 293 234, druga naklejka: BP937817582373, 021613

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Manieq
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    SS
    Auto
    166 2.4 Collezione
    Postów
    61

    Domyślnie

    .....to jest dosyc' ciekawe, bo swoje radyjko wyciągałem z 20razy ,nawet na kilka dni ,aku to samo i nigdy nie było problemów z >jakimiś< kodami

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale cały czas mnie irytuje ta sytuacja. Czy to jest w ogóle normalne, że tak się dzieje z tymi radiami? Czy ktoś zna przyczynę ew. czy można jakoś temu zaradzić, żeby się nie kodowały w innych autach?

    ---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

    Cytat Napisał Manieq Zobacz post
    .....to jest dosyc' ciekawe, bo swoje radyjko wyciągałem z 20razy ,nawet na kilka dni ,aku to samo i nigdy nie było problemów z >jakimiś< kodami
    Czytaj uważnie. Ja pisałem, że robiłem tą samą operację co Ty i też nie było problemów. Problem pojawił się w innym aucie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 147 1.6 105KM
    Postów
    75

    Domyślnie

    zaraz podesle

    ---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

    podaj maila
    Alfe kupuje się sercem a nie rozumem

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek-tarnow Zobacz post
    zaraz podesle

    ---------- Post added at 17:06 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

    podaj maila

    serratus @ tlen.pl

Podobne wątki

  1. radio samo się włącza
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 05:54
  2. Radio samo się włącza
    Utworzone przez BartaszczyGT w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 16:34
  3. Wyłączające się samo radio - Navi
    Utworzone przez grzesw3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 16:45
  4. Głośniki magnat pod samo radio
    Utworzone przez pawciu87 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 21:39
  5. [156] Radio sie samo włącza
    Utworzone przez pitt24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory