Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Temat: SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Sorry że się podczepię do tematu kolegi, ale nie chciałem zakładać bardzo podobnego wątku.

    Wypatrzyłem na allegro fajne i tanie skóry ale z wersji angielskiej no i 3d a ja mam 5d. Czy podejdzie to plug&play czy trzeba będzie stosować mnóstwo kombinacji? Z góry dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Więc tak.
    Boczki przednie będą raczej pasowały plug&play. Mają takie same rozmiary.
    Odnośnie boczków tylnych. Mają całkiem inny kształt i niestety z GT nie przełożymy ich 147.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0218.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	112.5 KB
ID:	43354Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0220.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	110.6 KB
ID:	43355

    Kanapa ma inny kształt. W GT jest zaczepiana na bolce (1zdjęcie) w 147 jest po prostu kładziona oraz ma inny kształt. Oparcia są takiej samej długości i podejrzewam, że na 90% są takie same.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0221.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	115.6 KB
ID:	43359Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0216.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	95.9 KB
ID:	43356Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0219.jpg
Wyświetleń:	595
Rozmiar:	74.8 KB
ID:	43357
    Ostatnio edytowane przez omen ; 04-01-2012 o 10:37

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli siedzisko kanapy z GT nie będzie pasowało do 147?
    Tak dla pewności.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    tak, tak jak widać na zdjęciach ma inny kształt.

    Jeśli macie więcej pytań to piszcie, bo jestem w stanie to sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez omen ; 04-01-2012 o 11:03

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    ok wielkie dzieki omen za pomoc
    wiemy ze nie zrobimy SWAPu plug&play wiec moze udalaby sie adaptacja dlatego tylko mam jeszcze kilka pytan jako ze widziales to na zywo...
    1) dotyczace siedziska
    fakt kształt jest troche inny(szpikulcem bym sie nie przejmowal skoro w 147 sa kladzione, zawsze mozna go upier***, gorzej byłoby w druga str....)natomiast martwi mnie wypukłość od spodu(nie wiem na ile wypukłe sa te blachy od siedzen a tym samym jaka jest roznica miedzy GT a 147 bo widze ze te jakby "garby" sa mniej wiecej w tych samych miejscach) może dałoby się to ominąć podnosząc kanapę do góryna na zawiasach ? jak myślisz? podniesienie zalatwiloby sprawe?
    ewentualnia podmiana calych blach pod siedziskiem ale to juz koszta i powazna robota tapicerska...

    a jak jest z szerokoscia siedziska? bo w 147 w boczkach sa kieszenie i zastanawiam sie czy wcisneloby sie siedzisko bez ich demontazu. Pamietasz moze wymiar? bo wydaje mi sie ze siedzisko w 147 jest wezsze(to moge zmierzyc u siebie a jakie jest w gt?)

    2) dotyczace oparcia
    troche mnie z nimi pocieszyles ze sa takiej samej długości
    ale jak jest w oparciu z wcieciem na nadkole? w 147 jest to na tyle zrobione ze az jest ono widoczne w 147 je zakrywa? z tym chyba bylby problem?

    oraz jak jest z zamkami trzymajacymi oparcie? ksztalt zamkow widze ze inny a jak ze sposobem zapiecia i odleglosci? wystarczy taka zgodnosc i obyloby sie bez dodatkowych modow

    sorry za tyle pytan ale staram sie oszacowac ile czekaloby mnie pracy i jak mam gadac z tapicerem...
    Ostatnio edytowane przez noname ; 04-01-2012 o 11:09

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    1. Nie ma regulacji wysokości kanapy w 147. Jeśli chcesz podnieść czeka Cie wiercenie nowych otworów w płycie podłogowej. Co wiążę się z korozją w tych miejscach za jakiś czas.
    2. Szerokość siedziska w 147 122cm w GT 127cm. W 147 jest wystarczająca ilość miejsca ale kosztem dostępu do schowków w boczkach.
    3. No i niestety w GT oparcie jest prawie bez wycięcia na nadkole więc odpada ten pomysł.
    4. Zamki w oparciu GT są inne niż w 147. W 147 mamy ucho a w GT jest bolec..

    Nie wiem czy lepiej nie będzie jak damy Swoje fotele i kanapy do obszycia. Wtedy masz wszystko tak jak chcesz, w takim kolorze jak chcesz i w dodatku nie kupujesz kota w worku wiedząc, że będziesz miał ładną, czystą i pachnącą skórkę. Przy okazji włożysz sobie również maty grzewcze.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Czyli jakby nie patrzeć jest lipa po całości. Do wyboru są dwie opcje:
    1. Montaż foteli i kanapy z wersji Ti, natomiast boczków skórzanych z wersji po FL - jeśli ktoś chce skórę.
    2. Montaż przednich foteli z GT i pozostawienia reszty jak jest chociaż to się nie będzie komponowało.

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Czyli jakby nie patrzeć jest lipa po całości. Do wyboru są dwie opcje:
    1. Montaż foteli i kanapy z wersji Ti, natomiast boczków skórzanych z wersji po FL - jeśli ktoś chce skórę.
    2. Montaż przednich foteli z GT i pozostawienia reszty jak jest chociaż to się nie będzie komponowało.
    tak jak mówisz...



    Cytat Napisał omen Zobacz post
    1. Nie ma regulacji wysokości kanapy w 147. Jeśli chcesz podnieść czeka Cie wiercenie nowych otworów w płycie podłogowej. Co wiążę się z korozją w tych miejscach za jakiś czas.
    bardziej myślalłem o zrobieniu nowych wyższych na wzór tych zespawać nowe dałoby radę to ten mniejszy problem



    Cytat Napisał omen Zobacz post
    2. Szerokość siedziska w 147 122cm w GT 127cm. W 147 jest wystarczająca ilość miejsca ale kosztem dostępu do schowków w boczkach.
    dostepu w sensie byłoby ciasno ale nie trzeba byłoby ich usuwać? jakoś by się to nagięło?



    Cytat Napisał omen Zobacz post
    3. No i niestety w GT oparcie jest prawie bez wycięcia na nadkole więc odpada ten pomysł.
    4. Zamki w oparciu GT są inne niż w 147. W 147 mamy ucho a w GT jest bolec..
    i te 2 aspekty dyskwalifikuja SWAP:/ ehhh....człowiek chce dobrze a jak zwykle wiatr w oczy... może tapicer by to przeszył, oparcie z tyłu "podebrać" na nadkole... tyle ze te zamki... strasznie komplikuja sprawę bo kolejne szycie...
    bo co do obszycia calej sa to wysokie koszta, wyzsze niz np taki SWAP:/ no i obszyte siedziska nie sa tak wyprofilowane jak w GT a takie profilowanie dodatkowo by kosztowało, wtedy cena zabija...
    Ostatnio edytowane przez noname ; 04-01-2012 o 13:04

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Cytat Napisał zales00 Zobacz post
    Sorry że się podczepię do tematu kolegi, ale nie chciałem zakładać bardzo podobnego wątku.

    Wypatrzyłem na allegro fajne i tanie skóry ale z wersji angielskiej no i 3d a ja mam 5d. Czy podejdzie to plug&play czy trzeba będzie stosować mnóstwo kombinacji? Z góry dzięki za odpowiedź

    Pozdrawiam
    Sorry za ponowienie... ale liczę na odpowiedź zanim mnie ktoś ubiegnie...lub też nie chciałbym kupić i być zmuszonym do ponownej odsprzedaży

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    no ale nie bedziesz mial regulowania wysokosci siedziska przeciez .... poza tym sa uchylne fotele

Podobne wątki

  1. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  2. Zamiana Foteli w 147
    Utworzone przez Falo w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 18:18
  3. SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147, potrzebny tapicer
    Utworzone przez noname w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 15:34
  4. SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147
    Utworzone przez noname w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 13:31
  5. Zamiana foteli z anglika
    Utworzone przez Karo1205 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2009, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory