Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Temat: SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Question SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147

    witam
    Czy ktoś próbował takiego zabiegu? Chodzi o wymianę foteli,kanapy, boczków drzwi i tyłu tapicerki w wersji 3d. Skórzane z alfy gt wygladają jakby były tej samej budowy co ze 147, a czy tak jest w rzeczywistości, ze podmiana przebiegłaby bez przerabiania? jak jest z wymiarami, rozstawem śrub itp? jak z poduszkami w fotelu? Mając je w obecnej wersji, podłaczenie wtyczki foteli z alfy gt nie powodowałoby pojawiania się błedu "innej poduszki" jej braku, bądź co gorsza wystrzelenia?

    pytam ponieważ skoro okazałoby sie, że z alfy GT pasują do 147 to wymieniając fotele na skórę mamy większe pole wyboru a te z GT wygladają ciut ciekawiej

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname Zobacz post
    a te z GT wygladają ciut ciekawiej
    ...i świetnie się w nich jeździpolecam przekładkę jeśli fizycznie wykonalna

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Przednie fotele pasują bez problemu, natomiast tył już niekoniecznie. Trzeba wybrać się na przymiarkę.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    też właśnie bardziej obawiam się o tył...:/
    chociaż jak piszą:
    http://www.alfaclub.pl/alfagt.html "Nowe GT opiera się na płycie podłogowej modelu 156. Natomiast wnętrze pochodzi z modelu 147."
    to daje troche nadzieji, tym bardziej patrząc na wygląd elementów na aukcjach, są identyczne, a wiec wymiary i rozstawy śrub i kołków powinien być taki same....

    może ktoś ma obie alfy, albo katalog części żeby coś takiego spr.?
    ewentualnie jakiś życzliwy użytkownik alfy 147 3d ma kumpla z alfa GT i by u niego zlookał sytuację, porównał i dał info ja nistety nie znam nikogo z alfa gt

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Ogarne to w poniedzialek lub najpozniej wtorek rano
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    ok dzięki za pomoc
    z moich obserwacji wynika, że jeżeli chodzi o przód nie byłoby problemu - to samo. Tył - tutaj będą problemy.... siedzisko w gt jest szersze tzn zaokrąglone, a w 147 bardziej płaskie - "na wprost" przez to kanapa jest szersza.(ciekawiej to wygląda ) Przez to w boczku w gt nie ma "pojemnika", schowka na dole przy siedzisku(w 147 jest). To można odżałować, ale boczek od gt ma minimalnie inna konstrukcję - profil tylni... na pewno z innymi otworami z tyłu. Jeżeli chodzi o kształt "tyłu" boczka tonie wiem trzeba by było się temu przyjrzeć... kształt może być podyktowany konstrukcja kanapy, a nie np ramy auta. Jeżeli tylko tym to dodatkowe mocowania w bagazniku pod inne otwory można odżałowac(do kuferka nikt mi nie zagląda:p )o tyle w środku musiałoby być to jakoś sensownie spasowane.... dodatkowo nie wiem jak z krojem boczka na dole. Liczę, że kolega fachowo zbada ten temat

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Manieq
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    SS
    Auto
    166 2.4 Collezione
    Postów
    61

    Domyślnie

    Sam bym choc' przód wymienił ,doznania 'prawie zupełnie' inne ,147 jest mega oka ale w GT siedzenie poprostu oplata plecy jak ciepłe dłonie kobietyXD ,a jeśli ktoś lubi zakręty to napewno doceni wymianę nawet "tylko" przodu.
    Powodzenia z 'resztą' ;

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    myślę, że znalazłem zajecie na nadchodzący wiosenno/letni sezon
    jeżeli da rade to wszystko z boczkami, jeżeli nie to alternatywa:
    myślę, ze bananowa tapicerka pasowałaby najlepiej do bordowej alfy, lepiej niż czarna, dlatego wszystko w banan
    1) fotele przód i drzwi od gt
    2) tył poczki od 147 z czarnej wersji po fl z żebrowanym wykończeniem i dać do obszycia w bananie(pytanie jaki byłby to koszt) ktoś wie?
    3) kanapa tył od alfy, ewentualnie jeżeli siedzisko by się zmieściło to od gt(można usunąć kieszenie w boczkach i boczki dając do obszycia łądnie to zrobić)
    4) dorwać zagłowki od tyłu obojętnie jakie i do obszycia(jaki koszt?)
    pytanie czy tapicer umiałby dobrać odpowiednia skórę no i czy taki projekt ewentualnie byłby realny....

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Manieq
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    SS
    Auto
    166 2.4 Collezione
    Postów
    61

    Domyślnie

    Ja się wpakuję na momencik jeszczę , w GT się zabujałem od 1st looka na foto ,ale tak na prawdę prawdziwie to właśnie dopiero" po tym jak siadłem w fotelXD
    Sam miałem taki plan od ok rokuXD na front mimo ,że w GT nie siedziałem nawet.... na forum ok roku? temu był taki temat i pamiętam coś ,że ktoś chyba marudził" z pasowaniem ,ale głowy nie daję.
    Co do roboty obszycia to raczej kogoś znajdziesz ,grunt to materiał/skóra-grubośc'<>i naj importante kolor ....ja bym poleciał w Rosso XD mix czerwieni/czerni nawet ...do twojego mix byłby mega w "kolor" .

    w sumie na temat ale raczej inaczej" http://www.forum.alfaholicy.org/gt/3...tml#post389463 "
    Ostatnio edytowane przez Manieq ; 01-01-2012 o 21:53

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar noname
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    chwilowy brak;)
    Postów
    231

    Domyślnie

    no niestety do mnie ten Rosso nie przemawia...ta czerwień w skórze widocznie nie w moim guście w czarnej belli krwista czerwień jeszcze jakoś sie prezentuje, a tak w bordowej moim zdaniem za duzo byłoby tego deseniu
    dlatego też myślę nad 2 rozwiązaniami albo czarna albo banan... czarna troche monotonnie i oklepanie, ale banan lacznie z bananowymi boczkami myślę, że doda szyku i stylu.... będzie się rzucał w oczy...
    No ale wszystko zależy od kolegi omena ktory zrobi ogledziny i porowna GT i 147... wtedy wyjdzie co do całkowitego swapa, czy to mozliwe co by było najlepszym wyjściem... zależy jak z tyłu w gt te boczki przylegaja na dole przy progach i z tyłu przy szybie i słupku(bo tył boczku przy kanapie chyba wyprofilowany właśnie pod prosta geometrie oparcia)....duzo niewiadomych:/

    ---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

    a co do obszycia calej tapicerki w mixie plus dorzucenie przod foteli z gt... no niestety tu juz za duze koszta sie robia myslalem o ewentualnym "doszyciu" pod kolor boczkow np o ile zaszlaby taka potrzeba o ktorej wspominalem w 2 ewentualnym wariancie kilka pastow wyzej(gdy swap sie nie powiedzie)

Podobne wątki

  1. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  2. Zamiana Foteli w 147
    Utworzone przez Falo w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 18:18
  3. SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147, potrzebny tapicer
    Utworzone przez noname w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 15:34
  4. SWAP, zamiana foteli z alfy GT do 147
    Utworzone przez noname w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 13:31
  5. Zamiana foteli z anglika
    Utworzone przez Karo1205 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2009, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory