Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Preparaty do czyszczenia tapicerki, deski rozdzielczej i plastikowych elementów.

  1. #1
    soon44
    Gość

    Domyślnie Preparaty do czyszczenia tapicerki, deski rozdzielczej i plastikowych elementów.

    Witam, tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jakich preparatów używacie do czyszczenia plastikowych elementów, deski rozdzielczej itp w swoich Alfach.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Do czyszczenia jakieś APC (ja używam ValetPRO i polecam) rozcieńczyć ok 1:10 a nawet mniej a później Poorboy's Natural Look żeby dał ładny matowy efekt.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    jeśli chodzi o odświeżenie wnętrza to ja stosowałem MAX CLEAN... jest to spay cena 20zl o zapachu pomarańczy... do plastiku i tapicerki dobre na podsufitkę bo niema masy wody i z podsufitka się nic nie dzieje w sumie na całe wnętrze 1szt mi starczyła ale że chciałem poprawić to kupiłem 2szt

    ---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

    aha UWAGA!!!!! jeśli popryskasz szybę to nie pozwól żeby to wyschło bo nawet Nitro tego nie weźmie tylko pasta tempo... nie pytaj skąd to wiem.... hehe poźniej mi kumpel powiedział że to takie skutki są i mi podpowiedział o paście... oni to w serwisie Mercedesa stosują

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam wszystkich, aby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. Mam Alfe 166, czarna skóra. Chciałem nieco wyczyścić wnętrze ponieważ plastiki głównie na tunelu i dolnej częśći kokpitu strasznie sie kleją. Nie wiem czy to z winy wcześniejszego właściciela czy ..... Mam pytanie , możecie polecić coś sprawdzonego do czyszczenia foteli, kokpitu, boczków drzwi. Oraz coś do konserwacji ww elementów.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    nie wiem jak bardzo masz ubrudzone wnętrze, ale ja do bieżącej pielęgnacji wnętrza używam mokrych ściereczek " z lidla" lub podobnych. Do skóry najczęściej nawilżanych chusteczek takich dla dziecka ( do wycierania pupy u mojej pociechy ) 60 sztuk za niecałe 5 zeta w biedronce. A do konserwacji środek do skóry angielski Auto Glym - drogi , ale dobry. Jesli jest duży syf to APC, dobra szczotka, pędzellki do trudno dostępnych miejsc i szorowanie...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Fotele i boczki skórzane to jakoś ogarne, ale dlaczego te plastiki są takie lepkie, np pod kierownica, tunel środkowy, lub klapka schowka. i tu jest problem, faktycznie może APC ... tylko czy nie zniszcze tym środkiem? Nie posiadam odkurzacza piorącego
    Ostatnio edytowane przez mateofordeo ; 04-03-2014 o 21:53

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Ja polecem z tanszych APC Nielsen cyclone u siebie jechałem w proporcji 1:10 i nic sie nie stało jeśli masz obawy to możesz spróbować z mocniej rozcięczonym np 1:25 lub 1:40 i zobaczyć jak będzie czyściło. Na to stosuje nielsen finese i daje ładne nieświecące nieklejące wykończenie lub porboys natural look.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez koniu031 ; 04-03-2014 o 23:16
    ''...a my lubimy jak pachnie lubimy ją czuć, my lubimy wąchać etyliny smród...''

Podobne wątki

  1. Malowanie elementów plastikowych w Łodzi
    Utworzone przez D.A.R. w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 18:32
  2. [159] Oklejanie, lakierowanie elementów deski rozdzielczej w Łodzi
    Utworzone przez dne99 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 17:33
  3. [159] Powłoka elementów plastikowych
    Utworzone przez CodeMaker w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 00:18
  4. Preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki. Co możecie polecić?
    Utworzone przez drift-r w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory