Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Ciężko chodzący pedał sprzęgła

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Układy są połączone poprzez wspólny zbiorniczek .

    Ja bym wymienił płyn w obu układach jeśli jest on chociażby po prosu stary
    ale nie sądzę żeby to było przyczyną przeskakiwania pedału.

    Sama wymiana nie jest jakaś nadzwyczaj skomplikowana
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Chełm Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1,9 JTD 16V, 140 KM, 2004
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dokładnie takie same objawy. Dodam, że w przeciągu ostatnich kilku miesięcy (w sumie do pół roku) wymieniony został płyn hamulcowy, ostatnio sprzęgło oraz wysprzęglik, oraz oczywiście płyn w obwodzie sprzęgła.
    Przed wymianą sprzęgła i płynu cały czas chodziło ciężko. Teraz tylko tak jak koledzy opisali - na ciepłym silniku i to nie zawsze. Tydzień temu układ raz jeszcze odpowietrzony i to samo...

    Komuś udało się to rozwiązać?

    Dodam, że jak chodzi dobrze - to chodzi naprawdę leciutko.
    Strasznie to drażniące, jeździłem na "twardym" 4 lata i było ok dlatego, że sprzęgło było twarde jednakowo przez cały czas. Teraz wciskając nie wiesz czego się spodziewać... Potrafi być irytujące

    Pzdr,
    Adam

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    Fiat Bravo 1.4, 2009r była Alfa Romeo 147 1.9JTD 85KW 2004
    Postów
    63

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zimny
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamantino Zobacz post
    Witam,

    Mam dokładnie takie same objawy. Dodam, że w przeciągu ostatnich kilku miesięcy (w sumie do pół roku) wymieniony został płyn hamulcowy, ostatnio sprzęgło oraz wysprzęglik, oraz oczywiście płyn w obwodzie sprzęgła.
    Przed wymianą sprzęgła i płynu cały czas chodziło ciężko. Teraz tylko tak jak koledzy opisali - na ciepłym silniku i to nie zawsze. Tydzień temu układ raz jeszcze odpowietrzony i to samo...

    Komuś udało się to rozwiązać?

    Dodam, że jak chodzi dobrze - to chodzi naprawdę leciutko.
    Strasznie to drażniące, jeździłem na "twardym" 4 lata i było ok dlatego, że sprzęgło było twarde jednakowo przez cały czas. Teraz wciskając nie wiesz czego się spodziewać... Potrafi być irytujące

    Pzdr,
    Adam

    Ja również borykam się z twardym sprzęgłem. Byłem zdziwiony, bo sprzęgło brało w dobrym miejscu, a np. stojąc w korku sprzęgło stawało się tragicznie twarde, a czasem nawet potrafiło skoczyć przy wciskaniu. Na zimnym silniku chodzi idealnie. W zimie znacznie więcej km muszę przejechać, żeby stwardniało.

    Ostatnio jadąc na wyprawę załadowanym samochodem; 4 osoby + bagaże zauważyłem, że na 5 biegu zaczęło się ślizgać.
    Wszystko wskazuje, że moje problemy ze sprzęgłem są spowodowane przez zużywające się sprzęgło.
    Czas na wymianę...

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    albo ciężko chodząca łapa sprzęgła -> przez co nie odbija do końca -> przez co może podślizgiwać (bo nie odbija do końca) -> przez co łożysko z dociskiem może się prędko wykończyć (bo nie odbija do końca i jakby cały czas lekko jest naciśnięte)...

    Też szukam dobrego mechanika w Krakowie, który by się za to wziął.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zimny
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    albo ciężko chodząca łapa sprzęgła -> przez co nie odbija do końca -> przez co może podślizgiwać (bo nie odbija do końca) -> przez co łożysko z dociskiem może się prędko wykończyć (bo nie odbija do końca i jakby cały czas lekko jest naciśnięte)...

    Też szukam dobrego mechanika w Krakowie, który by się za to wziął.

    Mam znajomego mechanika "z powołaniem". Podjadę do niego w przyszłym tygodniu i zostawię mu alfę. Może znajdzie przyczynę. Jest rozchwytywany i wiem, że jak zostawię mu auto to dwa tygodnie z głowy :/ dlatego z tym zwlekam już tyle czasu...

    Dam znać jak odbiorę auto co było grane. Widzę, że wiele osób ma z tym problem. Może uda się coś wyjaśnić.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Jeśli tak, to chyba się złożymy na nagrodę dla Ciebie (lub Twojego mechanika)

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Auto
    Alfa GT Q2
    Postów
    101

    Domyślnie

    To chyba przypadłość alf, też borykam się z tym problemem. Teraz nadchodzi zima to zapomnę, ale jak sie zrobi cieplej to twardnieje i przeskakuje skokowo, tak jak by cos chrobotało. Działa ogólnie jak powinno.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zimny
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Jeśli tak, to chyba się złożymy na nagrodę dla Ciebie (lub Twojego mechanika)
    Największą nagrodą będzie lekko chodzące sprzęgło. Albo może inaczej; ciężko chodzące, ale nie aż tak, żeby noga odpadała w korku i bez żadnych przeskoków, bo lekko chodzące sprzęgło w Alfie to chyba nawet z fabryki nie wyjechało

    Będę Was informował. Tylko ta jak wspominałem może to potrwać ze dwa tygodnie.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shaqoo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    36

    Domyślnie

    U mnie to samo. 147 JTD wymieniony płyn w układzie sprzęgła i hamulców, wymieniona pompka sprzęgła i wysprzęglik i dalej to samo. Czekam na jakieś info.

Podobne wątki

  1. Ciężko działa pedał sprzęgła V6
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 17:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 17:58
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 16:39
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 13:24
  5. [GTV] Ciężko chodzi pedał sprzęgła i czasami nie odbija do końca
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory