Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Ciężko chodzący pedał sprzęgła

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar Robertsite
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v 140 km, Giulietta
    Postów
    92

    Domyślnie

    Swoją alfę mam już z 6 lat i 3 sprzęgło w niej. Wymiana płynu, pompki i jakieś cuda tu nic nie dadzą. Nawet wymiana tulei w zespole pedałów, sprężyna w pedale. Smarowanie czyszczenie czego sobie tylko chcecie. Wysprzeglniki trw zamienniki i te na pierwszy montaż. Płyny hamulcowe sportowe i zwykły najtańszy.


    Tu nie ma żadnej tajemnicy, sprawdzone na swoim przykładzie.

    Tylko wymiana całego kompletu nowa tarcza nowe łożysko nowy dwumas i to nie na valeo bo takie też miałem.
    Dobry montaż z smarowaniem wszystkiego itd.
    I sprzęgło smigą leciutko, auto nie do poznania. Przyjemność z jazdy.



    Chyba że na pierwszy rzut oka widać jakieś wycieki w układzie, woda zamiast płynu. Jak nie to macie odpowiedz. Ktoś pisał o nagrodzie.
    Ostatnio edytowane przez Robertsite ; 07-11-2014 o 10:41

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Niekoniecznie. Co ma dwumas do pedału? Jus w którymś temacie było. Jeśli wszystko wymienione a dalej ciężko chodzi i przeskakuje i zmienia się to wraz z temperaturą to do wymiany tuleja na skrzyni (w miejscu gdzie wchodzi lapa do skrzyni).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    I jeszcze skrzypi pod wpływem temperatury...
    Tutaj prosze: http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ml#post1493118

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Ja mam już trzecie sprzęgło. Wszystkie były takie same.
    Jak kupić nieVALEO? skoro nawet w pudełkach innych producentów może siedzieć VALEO?
    Dwumas - jeśli nie ma konieczności wymiany, to się nie wymienia z tego co słyszałem. A poza tym jaki ma wpływ na ciężko chodzący pedał?

    Można równie dobrze powiedzieć - zmień samochód. Ja zmieniłem i sprzęgło chodzi nie do poznania.

    Mechanik u mnie też smarował wszystkie elementy ruchome, które smarowania wymagają. Wymienione tulejki sprężynki itd. Wysprzęgliki i pompy są w dwóch wersjach - o czym nikt nie pisze, a czego doświadczyłem. Mają różną średnicę tłoka - a więc i różne ciśnienie.
    Może to jest rozwiązanie zagadki?
    Ja raz przy wymianie wysprzęglika dostałem wysprzęglik jednej firmy, pompę - drugiej. Przez co pompa nie dawała wymaganej dla wysprzęglika ilości płynu - sprzęgło nie wysprzęglało nawet przy samej podłodze.
    Jak będę miał chwilę, to zafunduję sobie wymianę wysprzęglika + pompy, ale tej z większym tłokiem (większą średnicą). Może to coś pomoże?

    Szkoda tylko, że zwykły człowiek musi nad tym się zastanawiać, a nie mechanik... Ja pracuję w innej branży i nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby ktoś musiał rozgryzać moje problemy. Tak to jest. Mechanicy się nauczyli naprawiać VW i jak trzeba wziąć inny klucz, to im się nie chce, bo przy kanale leżą już od golfa... a makarony musieli jakieś rzeczy powydziwiać i użyć innej śruby he he

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Michuxfcb
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 km 8V
    Postów
    115

    Domyślnie

    ja wymieniłem ostatnio kpl sprzęgło i dwumas i spprzekiełko chodzi jak masełko.
    a w naszych alfach sprzegło chodzi cieżko bo jest odwrotne sprzegło czyli łożysko odciąga docisk

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar zimny
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Minęło trochę czasu. Byłem u swojego mechanika. Zanim do niego pojechałem zauważyłem delikatne "ślizganie się" sprzęgła przy dynamicznym przyspieszaniu. W takiej sytuacji stwierdziłem, że to już sprzęgło do wymiany. Pojechałem do niego z prośbą o wymianę sprzęgła. O dziwo otrzymałem od niego telefon, że sprzęgło jest sprawne. Coś tam posmarował itp. i stwierdził, że taki urok tych Alf; sprzęgła chodzą ciężko. Nie usatysfakcjonowało mnie to do końca ale skoro sprzęgło jest jeszcze dobre to już nie wiem skąd efekt ślizgania i ciężko chodzące sprzęgło, momentami nawet przy wciskaniu czuję jakby coś haczyło...

    No trudno innego mechanika zaufanego nie znam.

    Teraz mi trochę głupio, ponieważ delikatny efekt "ślizgania się" sprzęgła przy bardzo dynamicznym przyspieszaniu był spowodowany włączonym ASR. O dziwo po wyłaczeniu ASR problem ustąpił. Sprawdzałem kilka razy, bo nie mogłem w to uwierzyć, że na takiej zasadzie funkcjonuje ten system.

    OK. uwierzyłem, że sprzęgło jest w porządku i pogodziłem się z dziwnym działaniem.

    Do dzisiaj... pojechałem wymienić komplet tarcz i klocków hamulcowych i porposiłem o wymianę płynu hamulcowego przy okazji.
    Odebrałem samochód trochę zdziwiony, że prawie litr mojego nowego płynu zużyli mechanicy przy wymianie, ale twierdzili, że przepłukali dobrze układ. No OK.

    Wyruszyłem od mechanika i... sprzęgło działa ciężko, ale lżej niż przed wymianą płynu hamulcowego i w dodatku działa płynnie w pełnym zakresie. Nie ma jakiś przeskoków, efektu haczenia itp.

    No teraz to jest rewelacja.

    Tylko pytanie do Was; czy układy sprzęgła i hamulcowy są ze sobą połaczone? Ja nie prosiłem mechanika, żeby wymieniał mi płyn w układzie sprzęgła. Musiał w trakcie wymiany dostać się nowy płyn również do układu sprzęgła, a może w trakcie wymiany odpowietrzyli cały układ i stąd ten efekt. No chyba, ze nie da się wymienić płynu hamulcowego w naszych Alfach 147 tylko w układzie hamulcowym, ale z automatu wymienia się w jednym i drugim układzie?
    Ostatnio edytowane przez zimny ; 27-02-2015 o 15:48

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Od dawna wiadomo, że układ hydrauliczny sprzęgła jest napędzany płynem hamulcowym (pobieranym z tego samego zbiorniczka wyrównawczego).
    Jak widać płyn miałeś stary. Przepłukali - wyczyścili z syfów, stąd się poprawiło.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Dodam kilka zdań na temat żywotności sprzęgła. Jeśli wymiany się dokonuje, gdy sprzęgło już dobrze i długo się ślizga, a wymienia się tylko tarczę, docisk i łożysko to jego żywotność nie będzie długa. Podczas poślizgu tarczy, koło zamachowe czy też dwumas nagrzewa się i rozhartowuje oraz dostaje bicia. Wtedy należy powierzchnię szlifować i ponownie utwardzać a wymiana pozostałych części daje długotrwałe efekty. Wniosek z tego, że gdy stwierdzimy, że sprzęgło zaczyna się ślizgać, należy jak najszybciej dokonać naprawy, gdyż koszty rosną.
    Ostatnio edytowane przez zkit ; 27-02-2015 o 16:17

  9. #29
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    Ja zmieniłem komplet sprzęgła kilka miesięcy temu, do dzisiaj chodzi lekko jak po zmianie. Oby tak zostało, bo przed chodziło tak ciężko, że żona odmawiała jazdy.

Podobne wątki

  1. Ciężko działa pedał sprzęgła V6
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 17:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 17:58
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 16:39
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 13:24
  5. [GTV] Ciężko chodzi pedał sprzęgła i czasami nie odbija do końca
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory