Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Wymiana sprzęgła alternatora, pomocy?

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Obstawiam, to pierwsze.
    Ja po wymianie koła alternatora zmieniałem jeszcze podkładkę pod wtryskiem. Zapomniałem założyć kable na dwa wtryski. Zanim się kapnąłem czemu mi świeci MCSF, to już aku dostał swoje Nawet kontrolki mi przygasły. Co prawda zapalił ale teraz zrobiłem tylko trzy przejazdy po ok 9 km. Specjalnie nie będę go doładowywał. W piątek go troszeczkę przegonię i zobaczymy jaki będzie efekt.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu, zapytam z ciekawości. Jakie są objawy kończącego się sprzęgła alternatora? Słychać tylko jakiś charakterystyczny dźwięk czy można to też jakoś wyczuć podczas jazdy? Co się może stać jak to sprzęgło już się skończy? Biorąc na logikę coś złego może się wydarzyć z alternatorem ale to tylko mój strzał. Dlatego właśnie pytam, żeby w razie czego móc odpowiednio wcześniej zareagować. W końcu o bellę trzeba dbać

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Czasami wydaje dźwięki. Na pewno szarpie paskiem, a przez to potrafi szarpać samochodem. Czasami szarpie przy ruszaniu na jedynce oraz na wstecznym. I to jest najmniejsze zło. Trochę większe zło, to pęknięcie obudowy alternatora lub wybicie jego łożysk, a największe zło, to jak pasek ci strzeli i wkręci się pod pasek rozrządu, bo możesz mieć to co jak mam w opisie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał godol Zobacz post
    Więc mój pasek Gates przestał piszczeć! Stało się to po przejechaniu trasy 150km. Może faktycznie akumulator był słaby i dopiero po dłuższej przejażdżce się naładował. A może się po prosto ułożył bo piszczał mi tylko jeden dzień po założeniu.
    Zrobiłem trasę lekko większą niż Ty, bo 160 km i pasek przestał piszczeć - akumulator. Wydaje mi się, że nie potrzebnie nadawaliśmy na Gates'a.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    A to szarpanie jest jakieś wyraźne? Można jakoś naocznie zobaczyć czy wszystko jest ok czy po prostu trzeba to wyczuć i wysłuchać?

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    mi jak się sprzęgło alternatora wyeksploartowało to często po odpaleniu wskakiwał komunikat że słabe ładowanie, światła były lekko słabsze niż normalnie .. po dodaniu troche gazu było słychać "pstryk" i z dodniem gazu i pstryknieciem światła robiły się jaśniejsze (mijania, drogowe) oraz przy niższych temperaturach było słychać jak by coś metalowego goniło się w misce metalowej...no .. trzeba to słyszeć bo tak opisując się nie da

    najlepiej ściągnać pasek pomocniczy i pokręcić ręką za sprzęgiełko to wtedy wiadomo..

  6. #36
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Sprzęgiełko terkocze i najlepiej to słychać jak jest na wolnych obrotach. Jest to metaliczny dźwięk i nie sposób go nie wychwycić.

    Wysyłane z mojego MB860 za pomocą Tapatalk 2

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Czasami wydaje dźwięki. Na pewno szarpie paskiem, a przez to potrafi szarpać samochodem. Czasami szarpie przy ruszaniu na jedynce oraz na wstecznym. I to jest najmniejsze zło. Trochę większe zło, to pęknięcie obudowy alternatora lub wybicie jego łożysk, a największe zło, to jak pasek ci strzeli i wkręci się pod pasek rozrządu, bo możesz mieć to co jak mam w opisie.

    - - - Updated - - -



    Zrobiłem trasę lekko większą niż Ty, bo 160 km i pasek przestał piszczeć - akumulator. Wydaje mi się, że nie potrzebnie nadawaliśmy na Gates'a.
    Przestał piszczeć do dzisiaj. Zaczął szumieć i skończyło się tak jak na zdjęciu.
    Na szczęście nie wkręcił się pod rozrząd ale pod koło pompy wspomagania.
    To łącznie trzeci pasek tej firmy. W drugiej Alfie syn ma też Gatesa. Tak samo piszczał i tak samo przestał po dłuższej jeździe. Tylko, że on ma akumulator nowiutki, więc to nie jego wina. Pasek pójdzie do śmieci i nie chcę więcej znać tej firmy. Mam tylko nadzieję, że nie padnie mu zanim dotrze do domu...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0082.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	437.7 KB
ID:	62084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0081.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	369.6 KB
ID:	62083

    - - - Updated - - -

    Tak przy okazji, bo coś mnie podkusiło aby poszukać: http://tinyurl.com/bqpufg6
    http://tinyurl.com/ca2o32c

    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 11-07-2012 o 18:49
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Panowie, przygasają światła na postoju przy jednoczesnym delikatnym spadku obrotów silnika (spadek napięcia) oraz odgłosem trzeszczenia z okolic alternatora. Sprzęgiełko, łożyska, regulator napięcia? Jak myślicie?

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał maneck Zobacz post
    Panowie, przygasają światła na postoju przy jednoczesnym delikatnym spadku obrotów silnika (spadek napięcia) oraz odgłosem trzeszczenia z okolic alternatora. Sprzęgiełko, łożyska, regulator napięcia? Jak myślicie?
    Jesli swiatla przygasaja to reguator napiecia lub diody do wymiany. Regulator sam ogarniesz ale diody lepiej dac do wymiany elektrykowi bo moze byc ciezko z dostepnoscia.

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wymieniłem sprzęgło altka i problem zniknął. Tak więc jeśli macie dziwne odgłosy na pasku + skaczącą podczas pracy rolkę napinacza to diagnoza jest prosta. Cena sprzęgiełka 130 zł.

Podobne wątki

  1. Wymiana sprzęgła alternatora 2,4 175km
    Utworzone przez michal452 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 08:41
  2. [Brera] substytut sprzęgła alternatora do 2,4jtdm
    Utworzone przez baksiu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 18:48
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 15:52
  4. [145] wymiana sprzęgła i przykra niespodzianka POMOCY
    Utworzone przez JaGGeR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory