Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Wymiana sprzęgła alternatora, pomocy?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie Wymiana sprzęgła alternatora, pomocy?

    Jestem zmuszony wymienić sprzęgło alternatora ponieważ objawy jakie moja Alfa okazuje wskazują na właśnie tą część. W związku z tym mam do was pytanie - czy ktoś wie jak to wymienić? Informacje jakie posiadam na ten temat są takie, że potrzeba specjalnego klucza do odkręcenia sprzęgiełka, ale czy da się to zrobić bez wyciągania całego alternatora? Czy da sie wykonać wymiany na zdjętym prawym kole i nadkolu?

    Rozwiązania szukałem już na forum ale jasnej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Dzięki z góry.

  2. #2
    jarek156
    Gość

    Domyślnie

    witam moj kolega i ja probowalismy wymienic to sprzegielko bez wyciagania alternatora ale sie nam nie udalo malo miejsca a bylo bardzo blisko moze nam zabraklo lepszych kluczy albo bylo za mocno przykrecone dodam ze specjalney klucza do odkręcenia sprzegla mielismy bo bez tego ani rusz bo jak wyciaglismy alternator to poszlo bez problemu,a zeby go wyciagnac to trzeba wykrecic podstawę filtra paliwa,
    EGR , odstojnika par oleju,alternator wychodzi gora,odkrecasz go od dolu,kolo trzeba zdjac i nadkole powodzenia

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze gdzie mogę zdobyć taki specjalny klucz do tych sprzęgiełek? Garaż z podnośnikiem mam i narzędzia niezbędne w warsztacie więc wolałbym nie płacić mechanikom tylko za to, że mają jeden kluczyk więcej

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    mechanik za tą robotę kasuje 200zł. u mnie sprzęgło było tak zapieczone że musiałem palnikiem je potraktować.Jak już poskręcałem wszystko to nagle światła mi uciekły,bo przy okazji padł mi regulator napięcia. tak że miałem dzień roboty przy tym cholerstwie. Dodam ci tyle,że objawy walniętego sprzęgiełka to drgania na pasku wielorowkowym i takie chrobotanie. Wcześniej myślałem że to napinacz paska albo coś z klimatyzacją ale niestety nie.narka

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    mi sie udało to zrobic bez wyciagania alternatora. Bo jak wiekszosc wie to albo trzeba polos demontowac albo silnik do gory podciagnac caly. ja zrobilem to z kanalu oczywiscie alternator odkrecilem opuscilem na kablach w miare mozliwosci zaszprajcowalem zeby sie niekrecil no i mlotkiem pneomatycznym z odpowiednim kluczem odkrecilem sprzegielko

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Właśnie takie objawy mam jak drganie paska, nawet myślałem na początku, że to napinacz lub koło pasowe ale okazało się, że są w porządku Zostało sprzęgiełko. Może mi jeszcze ktoś podać jaki to dokładnie ma być klucz do odkręcania? Lub gdyby był ktoś z moich okolic to czy byłby skłonny pożyczyć takie cudo na dzień, góra dwa? Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Ponawiam. Czy nikt nie wie jaki to ma być dokładnie klucz, którego potrzebuję do odkręcenia tego sprzęgiełka?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 2001 115KM cosmo blue
    Postów
    124

    Domyślnie

    udalo Ci sie?

    tez mysle, ze u mnie to sprzeglo alternatora, takie popiskiwanie u mnie slychac (jakby cwierkanie czy cos) i nie wiem czy jest sens samemu sie za to zabierac czy dac zarobik jakiemus magikowi

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    ćwierkanie może być z wielu przyczyn, u mnie jak było walnięte sprzęgło alternatora to miałem wibracje na pasku wielorowkowym takie co 3 sekundy. wcześniej wymieniłem pasek napinacz rolkę i na darmo bo walnięte było sprzęgiełko. jak masz samo popiskiwanie to psiknij np.wd40 na pasek,jak przestanie ćwierkać to będzie on winny.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    murek - tak, udało mi się wymienić sprzęgło alternatora. Co ciekawe udało się także wyciągnąć alternator górą, bez przesuwania silnika i innych kombinacji. Po prostu odkręciliśmy alternator, podstawę filtru paliwa i powoli górą wyszedł. A żeby było jeszcze najśmieszniej to wg mnie odkręciłbym to sprzęgiełko bez wyciągania alternatora, a tylko odkręcając go i ustawiając odpowiednio w komorze silnika - tak jak zapewne zrobił to SocikZero4. Ale z własnej głupoty tego nie zrobiłem

    Sprzęgło było zapieczone i na pewno nie zaszkodziła wymiana, jednak odgłos terkotania przy puszczeniu gazu po rozpędzeniu został :/ nie wiem co to może dalej być, może coś z klimą?

Podobne wątki

  1. Wymiana sprzęgła alternatora 2,4 175km
    Utworzone przez michal452 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 08:41
  2. [Brera] substytut sprzęgła alternatora do 2,4jtdm
    Utworzone przez baksiu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 18:48
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 15:52
  4. [145] wymiana sprzęgła i przykra niespodzianka POMOCY
    Utworzone przez JaGGeR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-01-2008, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory