Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: czujnik położenia wału -wymiana

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    poznań
    Auto
    ALFA ROMEO147 1,6 TS
    Postów
    20

    Domyślnie czujnik położenia wału -wymiana

    czy cieżko jest samemu wymienic czujnik położenia wału 1.6 16V? i gdzie to sie wogole znajduje moze macie jakies foto z tym

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Prosty temat. Czujnik jest w bloku silnika pod rozrusznikiem przykręcony 1 śrubą na imbus. Zdemontuj dolot i opanujesz temat.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    poznań
    Auto
    ALFA ROMEO147 1,6 TS
    Postów
    20

    Domyślnie

    wielkie dzieki za udzielona informacje.

    pozdrawiam
    Andy1970

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR 147 1.6 120KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jestem w trakcie wymiany czujnika wału. Od spodu auta nawet dłoni nie idzie wcisnąć to próbuję od góry. Zdemontowałem dolot powietrza, przepustnicę i tak próbowałem. Udało mi się wymacać czujnik i śrubę mocującą ale dosłownie końcówkami palców. Poluzowałem nawet śrubę ale boje się, że nie uda się jej później przykręcić (nacelować na otwór).
    Opisze ktoś jak dalej się za to zabrać? Trzeba zdemontować kolektor?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja wyjmowałem rozrusznik, bo nie mogłem inaczej porządnie tego czujnika zamontować.
    Podobno niektórzy robią to od spodu z kanału, ale ja też nie mogłem tam nawet ręki wsadzić.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    U mnie w TS 1.8 odpuściłem, od dołu nie wsadzę ręki, od góry tak jak u ciebie, może by i się udało go wykręcić, ale włożyć i przykręcić nowy na czuja nie widziałem szans. Niektórzy właśnie odkręcają rozrusznik. Dałem do serwisu, goście mówili, że poluzowali silnik na poduszkach, przekręcili nieco i wsadzili rękę od spodu. Mi się wydaje, że musieli tez popuścić śruby na kolektorze wydechowym, ale akurat rozmawiałem z kierownikiem zmiany, nie z konkretnymi mechanikami.
    Niektórzy pisali tutaj że bez problemu wymieniali czujnik od spodu, ale nie wiem jak. Może mieli jakoś inaczej puszczoną rurę wydechową, może w silniku CF3 jest więcej miejsca....nie wiem . W każdym razie też się rozczarowałem, bo wymieniałem wcześniej w JTD i tam od spodu wymiana jest łatwa i prosta, więc do TSa podszedłem na pewniaka z marszu - i zonk .

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    AR 147 1.6 120KM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za szybkie odp. ale liczyłem na bardziej optymistyczne wersje Za dnia zobaczę jeszcze jak z tym rozrusznikiem bo i tak mam auto rozebrane. Znalazłem na forum fajny poradnik jak zdemontować rozrusznik to może ogarnę temat.
    *ww.forum.alfaholicy.org/zrob_to_sam/8534-_156_demontaz_rozrusznika_1_6_ts.html?highlight=de monta%C5%BC+rozrusznika+ts

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  2. czujnik położenia wału
    Utworzone przez fmistrz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 11:36
  3. Czujnik Położenia wału w TS-ie
    Utworzone przez ALIEN156SW w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 15:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory