Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Ile wylozyc kasy za zdrowa 147 JTD?

  1. #1
    revir85
    Gość

    Domyślnie Ile wylozyc kasy za zdrowa 147 JTD?

    Witam. Własnie jestem na etapie sprzedazy mojego obecnego autka...
    Postanowilem wocic do korzeni- gdyz wczesniej smigalem 147 1.6 TS 105 KM... i bardzo milo wspominam tamte czasy chcialem kupic 159 lecz niestety nie bede mial takich funduszy
    Chcialbym kupic teraz 147 JTD 115 lub 140 w bogatej wersji najlepiej ze skora klimatronikiem itp itd z rocznikow 2002-04...
    Zastanawiam sie jaka kwota bede musial dysponowac za zdrowy egzemplarz JTD na wypasie?
    Czy za kwote 15-17 mozna wyrwac cos konkretnego w bogatej opcji? Oczywiscie nie mowie o szrotach po 11 czy 12 tys...
    Czy moze dolozyc i kupic polifta? A wlasnie za dobrego polifta takze z JTD 2005-06 Ile musialmbym wydac zeby nie zrobic wtopy? 20 -22tys styknie czy nie bardzo?
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi i wskazowki

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    Na wersję Distinctive sprzed liftingu (2003 rok) w bardzo dobrym stanie musisz mieć jakieś 16 000 PLN.
    Wiem to z autopsji, gdyż swoją sztukę kupiłem w styczniu.

  3. #3
    takitam
    Gość

    Domyślnie

    tez bałem sie wtopy, szukałem wypasu z małym przebiegiem, owszem są takie a skończyło sie na chyba podstawowej wersji 115 z sporym przebiegiem ale i trak to był najlepszy egzemplarz jaki widziałem, rynek wtórny to nie koncert życzeń , sam sie przekonasz.

    ja wybrałbym rocznik 2006 w górę, bedziesz miał szanse kupić jtd z przebiegiem do 200 tys !!!
    Ostatnio edytowane przez takitam ; 09-03-2012 o 19:29

  4. #4
    revir85
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj, 19:23
    -snoop-

    Na wersję Distinctive sprzed liftingu (2003 rok) w bardzo dobrym stanie musisz mieć jakieś 16 000 PLN.
    Wiem to z autopsji, gdyż swoją sztukę kupiłem w styczniu.
    Własnie myslalem ze do ok tej kowoty cos moze sie uda kupic
    takitam ja wiem jak wyglada rynek... Masz racje ciezko kupic zadbana sztuke nie wazne czy to alfa mazda czy honda...
    Sęk w tym ze bardziej podobaja mi sie wersje z przed FL choc i po tez nie sa zle... Da rade zmiescic sie w 22kola 147 po FL?
    Z drugiej strony nie boje sie duzego przebiegu... Oby tylko wszystko bylo wymieniane na czas... Pozatym silniki JTD raczej nie sa awaryjne
    Ostatnio edytowane przez revir85 ; 09-03-2012 o 19:46

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    do 22 tys kupisz po lifcie ale ze słabym silnikiem. ja za swoją 2 lata temu dałem 15koła na polskie,tylko że sam przytargałem z Włoch

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar ksiazelasic
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    194

    Domyślnie

    ja dwa miesiace temu kupilem distinctive 2004 rok 1.9 jtd 140 koni, chyba pelna opcja, czerwone skory, navi, zmieniarka, 17 calowe ori felgi z nowymi oponami, przejechane 169 tysi i dalem 12 tys. Do wymiany lampy i maska (lekko wgieta), sprawdzana w aso czy nie miala mocniejszego dzwona i ogolny stan techniczny, okazalo sie ze taka miala nieduza stluczke
    to ze miala stluczke moim zdaniem nie wyklucza auta (oczywiscie nieduza), wazne ze jest w bardzo dobrym stanie technicznym, a takie rzeczy jak maska czy lampy to sobie wymienie. Wiec czasami warto za takimi autami sie popatrzec, mozna dobra sztuke wylowic niedrogo

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksiazelasic Zobacz post
    ja dwa miesiace temu kupilem distinctive 2004 rok 1.9 jtd 140 koni, chyba pelna opcja, czerwone skory, navi, zmieniarka, 17 calowe ori felgi z nowymi oponami, przejechane 169 tysi i dalem 12 tys.
    to w uj malo CI wyszlo, ja za swoja w lipcu 2011 dalem 19 k za 2003 r Distinctive tylko tyle ze ja kupowalem z tzw. pewnej reki i na dzien dobry odpadly mi zeczy typu rozrzad itp itd po zakupie

  8. #8
    takitam
    Gość

    Domyślnie

    tak nie na temat ale jakie były wersje 147?

  9. #9
    revir85
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzieki wielkie panowie nakresliliscie mi troche sytuacje... Tylko musze teraz sprzdac Mazde i szukac Alfy choc narazie zainteresowanie mam slabe no ale moze sie cos ruszy na wiosne...
    Mam jeszcze pyatnie... Przegladajac ogloszenia widze wiele ogloszen 147 ze spryskiwaczami lamp... ktore nie maja xenonu. Czy spryski wystepowaly jedynie z xenonem? czy brak ksenonu gdy sa spryski znaczy ze cos jest kombonowane/wymieniane? Czy moze wychodzily takie opcje na jaies rynki ze sryskami lecz bez xenona?
    Ostatnio edytowane przez revir85 ; 10-03-2012 o 10:01

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    revir85 i nie żałuj kasy na sprawdzenie Alfy w ASO. Ja zapłaciłem 200 PLN w i prześwietlili mi auto na wskroś. Mnie się trafiło, bo kupiłem bezwypadkowe auto (choć samochód był cały malowany z powodu jakiegoś debila, który porysował je gwoździem) z oryginalnym przebiegiem 177 007 km, sprowadzone z Włoch, od pierwszego właściciela (właścicielki nawet). Jedyny większy wkład finansowy poniosłem w związku z zakupem opon zimowych, wymianą rozrządu i zakupem nowego aku. Dodatkowo musiałem wymienić wieszaki tłumika (15 złotych) i wewnętrzne lusterko wsteczne (20 złotych). Jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale to drobiazgi: niedziałająca kostka przy sprzęgle (nie można uruchomić tempomatu), niewracająca do pierwotnego stanu klamka kierowcy (jak otworzę to muszę ją potem lekko pchnąć by wróciła do poprzedniego stanu). Ciężko znaleźć zadbany i doinwestowany egzemplarz. Większość z tych, które oglądałem wyglądały jakby miały po 400 000 km zrobione choć "oryginalny przebieg" to 130 000 km i właściciele za nic nie chcieli jechać do ASO.
    Ja trochę bałem się tego, że auto było malowane. Poinformował mnie o tym sprzedawca zaraz na wstępie, pokazując zdjęcia sprzed malowania. Cała maska i wszystkie 4 drzwi porysowane jakby gwoździem lub kluczami. W ASO potwierdzili, że auto ma grubszą warstwę lakieru, lecz nie ma ani grama szpachli ani żadnych oznak jakiejkolwiek stłuczki. Teraz uznaję to jako plus bo mam świeżutki, lśniący lakier bez zarysowań na 9-letnim samochodzie

Podobne wątki

  1. Zdrowa seria 2.0 TS
    Utworzone przez koskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 18:46
  2. 156 ile kasy trzeba wyłożyć??
    Utworzone przez WalQ w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 23:09
  3. [156] Jak dostać najwiecej kasy z ubezpieczenia???
    Utworzone przez Francisc w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory