Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa Romeo 1.9 JTD 140 KM Odpala i gaśnie :( POMOCY!!!!

  1. #1
    Alfa 147 1.9
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 1.9 JTD 140 KM Odpala i gaśnie :( POMOCY!!!!

    Witam potrzebuję pomocy! Jakiś czas temu wymieniłem silnik w mojej alfie, cały osprzęt został z mojej alfy, wymieniony został "goły" silnik. Po wymianie auto nie chciało w ogóle odpalić... mechanik stwierdził, że jeden wtrysk jest do wymiany gdyż nie trzymał ciśnienia... zamówiłem wtrysk (używany) gdy go wymienił alfa odpaliła, ale praca silnika to normalnie masakra... tak jakby nie palił na jeden baniak.... nie miał mocy, przy dodawaniu gazu trzęsło silnikiem i całym autem... mechanik stwierdził, że trzeba zakodować wtryski, więc udałem się do serwisu... w serwisie okazało się, że jeszcze jeden wtrysk jest do wymiany... mechanik w serwisie odłączał przewód zasilający kolejno w każdym wtrysku i przy jednym nie robiło żadnej różnicy... więc powiedziano mi, że ten jeden jest do wymiany... zamówiłem kolejny wtrysk (mechanik powiedział, że mogę go sam wymienić i wtedy przyjechać do nich na zakodowanie wtrysków) gdy wymieniłem wtrysk odpaliłem auto i silnik zaczął równo pracować (tak jak normalnie chodził przed wymianą silnika) lecz po paru chwilach zaczął dymić z rury ( biały dym) alfa zaczęła rzucać obrotami i od razu zgasła... zaciągnąłem auto do mechanika bo myślałem, że może trzeba skasować błąd wtrysku... mechanik podpiął pod kompa skasował błąd ale żadnej różnicy... auto odpaliło i po ok. 3 sekundach gasło... a gdy chciał wejść w jakieś parametry to jego komp się zawieszał... odłączył akumulator i zostawił na noc... na drugi dzień zadzwonił do mnie i powiedział, że wchodzi już normalnie w parametry i niby wszystko jest ok... ciśnienie itd... ale auto dalej jak się je odpali to po paru sekundach gaśnie.... dodam, że przy wymianie silnika, wymieniony został olej, filtr oleju, filtr powietrza, rozrząd... nie wiem jak z filtrem paliwa.... moja alfa to 1.9 jtd 140 KM 2003r. PROSZĘ O POMOC, bo to już trwa prawie dwa miesiące.....

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Czujnik położenia kątowego wału korbowego i wałka rozrządu w jakim jest stanie?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Alfa 147 1.9
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze to nie mam zielonego pojęcia... nawet nie wiem gdzie te czujniki się znajdują.....

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    chyba by nie odpalilo bez nich ale nie wykluczone
    zapal go na PLAKU / WD 40 i zobacz czy ja przestaniesz poawac spray czy zgasnie czy buedzie jechac

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    Niechce Cię martwić ale niestety do wymiany wszystkie wtryski, miałem tak samo, pierwszy wtrysk był uszkodzony i lał na potęgę więc go wymieniłem, potem były problemy z silnikiem i dopiero po wymianie wszystkich wtryskiwaczy i pompy silnik zaczął chodzić jak nówka, ogolnie kasy sporo trzeba poświęcić ale warto dla nowych wtrysków, spalanie spadło u mnie o 2 ! litry a i sama praca bez porównania lepsza, dymienia zero ! Aczkolwiek ciężko stwierdzić na odległość typ uszkodzenia.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Paliwo podaje? układ się nie zapowietrza? wszytko jest dobrze poskładane i dokręcone ?

  7. #7
    Alfa 147 1.9
    Gość

    Domyślnie

    tak paliwo podaje... żadnych błędów nie pokazuje na komputerze.... niby wszystkie parametry w normie.... ja tam na składaniu silników się nie znam... wszystko robił mi mechanik... a wymiana silnika z wszystkimi częściami wyniosła mnie już 5500 zł.... nie wiem co z tym dalej robić... może zabrać auto od tego mechanika i dać do serwisu????

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Napisz skąd jesteś to może ktoś z forum poleci Ci dobry warsztat..
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  9. #9
    Alfa 147 1.9
    Gość

    Domyślnie

    Ustrzyki Dolne... najbliższy serwis fiata oddalony jest o jakieś 45 km... :/ ale chyba nie będę miał wyjścia... mój mechanik rozkłada bezradnie ręce...

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V, Opel signum 1.9 180 km, honda vfr 800
    Postów
    169

    Domyślnie

    Tak to jest jak mechanicy zabierają się za coś o czym nie maja pojęcia przełożyć silnik przełożył a że auto dalej nie chodzi to już nie jego sprawa szkoda słów.
    Ja proponuje tak
    1. z czytaj błędy jeszcze raz może coś się pojawiło
    2. jeśli uda ci się odpalić żeby chwile pochodził to sparwdz jakie są korekty wtrysku na liście danych + ciśnienie paliwa na szynie Cr
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-12-2016, 18:23
  2. 1.9 jtd gaśnie sama później nie odpala! POMOCY
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 07:01
  3. Pomocy Alfa 156 1.9 JTD 115km Odpala i gaśnie
    Utworzone przez dzaani w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 20:16
  4. [MiTo] POMOCY - Silnik odpala i po chwili gaśnie
    Utworzone przez mwilczyn w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 11:42
  5. [145] POMOCY! Autko nie odpala, gaśnie
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory