Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Woda przecieka. Pomocy!!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie Woda przecieka. Pomocy!!

    Witam!! Dzisiaj zauważyłem że mam plamę na podsufitce w okolicach umiejscowienia na dachu anteny. Oczywiście widziałem wcześniej że tworzywo(gumka??) która jest przy karoserii wokół anteny jest sparciała ale nie wiedziałem że przecieka...bo mam tak od jakiegoś czasu i nie przeciekało...do czasu jak widać. Doradźcie proszę, jak temu zaradzić?? Czy można gdzieś dokupić taką gumkę?? Czy wystarczy sama wymiana tej gumki. Jeśli tak to jak zdemontować antenę z dachu żeby ją wymienić?? Z góry dzięki, pozdrawiam i czekam na odpowiedź

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    Zapewne będzie pasowała gumka/podstawka z innej anteny. Nie wiem jak w 147 bo jeszcze tego tutaj nie robiłem ( a też muszę wymienić zanim zacznie lecieć ) ale w większości aut z podnoszoną klapą, trzeba dostać się od tyłu ( znaczy się pod uszczelkę, jeśli są jakieś zatrzaski to je odpiąć ) wsunąć łapkę, odkręcić antenę która jest przykręcona na zwykłą śrubę z podkładką blokującą, podnie ść antenę na dachu, zmienić gumkę i zrobić wszystko w odwrotnej kolejności

    Zapewne nie jest to nic cudownie skomplikowanego

    ---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

    Oczywiście wsunięcie łapki między sufitówkę a dach blaszany ( tak dla ścisłości )

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamoo22
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Skoczów
    Auto
    147 1.9jtdm 150KM 2005
    Postów
    53

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem i uszczelniłem to silikonem akwariowym. Dojście masz przez lampkę (chyba jedna nakrętka)

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    Zapomniałem z tego pośpiechu o najważniejszym:

    Przez sam środek idzie kabel od anteny i jeśłi masz wtyczkę pod sufitówką to pół biedy a jeśli nie to: albo wyciąganie całego kabla co raczej jest bez sensu ale napewno zrobione jak się należy, albo ładne przecięcie owej gumki/podstawki i ewentualne sklejenie jej ponownie chociaż sądzę że po dobrym/uważnym przykręceniu to woda nie powinna się tam dostać.
    Potrzebne jest trochę pomysłowości i zdolności manualnych

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie

    Chodzi mi przede wszystkim o to żeby było porządnie i najlepiej "tak jak w książce piszą". Jeśli można się tam dostać przez lampkę tylną w kabinie to w sumie nawet nie wiem jak ją zdemontować...nie ma tam żadnej śrubki ani nic, pewnie jakieś zatrzaski, ale boję się trochę na siłę tam szarpać żeby czegoś nie złamać. Demontował sobie ktoś już tak antenę??

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marcianno1
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Grzędy (WPI)
    Auto
    AR 147 '02r. 1.9 JTD 115 KM BOSE
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kotu Zobacz post
    Jeśli można się tam dostać przez lampkę tylną w kabinie to w sumie nawet nie wiem jak ją zdemontować...nie ma tam żadnej śrubki ani nic, pewnie jakieś zatrzaski, ale boję się trochę na siłę tam szarpać żeby czegoś nie złamać.
    A jak Ci się żarówka przepali to będziesz jeździł z przepaloną? Nie musisz szarpać, podważ czymś z jednej strony, a jak nie to z drugiej i wyskoczy. Jak się będziesz przed wszystkim tak trząsł to nigdy nic nie zrobisz, a w ASO pewnie Ci wymienią żarówkę za 100 brutto.
    1, 2... guma gra...

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar mikolajpn
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115HP Distinctive
    Postów
    159

    Domyślnie

    Lampę idzie wyjąć i wymienić żarówkę. Ale pod jest jeszcze taki koszyczek plastikowy który już tak lekkie jak lampka nie wychodzi. Nie wyciągałeś to głupio nie komentuj z jakimś ASO.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie

    No więc właśnie...jak wyjąć ten koszyczek nie uszkadzając nic żeby się dostać do anteny od strony dachu...?? Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam!! Chciałbym ponowić pytanie odnośnie demontażu wewnętrznej tylnej lampki na podsufitce w celu dostania się do anteny... Nie wiem jak zdjąć ten pierwszy plastik w celu dostania się do żarówki(następnie do śrubki która trzyma koszyczek), skoro jest przełącznik który to blokuje no i w ogóle nie wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie połamać...
    Z góry dzięki, pozdrawiam i czekam na pomoc

Podobne wątki

  1. Zawiasy klapy tylnej- sedan. Przecieka woda.
    Utworzone przez kobe83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 10:31
  2. [159] Woda przecieka w miejscu otwierania klapy
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:53
  3. Woda na słupku ... Pomocy
    Utworzone przez Absentee w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 12:55
  4. Przecieka woda w kabinie
    Utworzone przez Arni146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 22:17
  5. Pomocy woda ucieka z układu wylatuje w kabinie...
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory