Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [147] [FILM] Alfa romeo 147 Pomocy silnik zle pracuje brak cisnienia [FILM]

  1. #1
    Danielek147
    Gość

    Domyślnie [147] [FILM] Alfa romeo 147 Pomocy silnik zle pracuje brak cisnienia [FILM]

    Witam .

    Mam bardzo poważny problem z moja alfa 147 1.6 16v 2001r.

    A mianowicie zapalam auto i silnik pracuje normalnie itd. Gdy wbije bieg i przejadę parę metrów to nagle silnik zaczyna źle chodzić , tak jakby brakowało ciśnienia .

    Normalnie na obrotomierzu powinno być 900obr a ja mam przy zapalaniu około 1100obr , a gdy silnik źle działa obroty skaczą z 1100obr do 900obr i tak na zmianę.
    Tak samo gdy chce dodać gazu , silnik nie ma mocy! tak jakby brakowało ciśnienia czy coś... wciskam gaz na maxa a tu zaledwie 4tys obrotów wyciągnie i to z ledowością .

    Nagrałem film i wrzuciłem na YouTube żebyście mogli mi pomoc i zobaczyć jak to wygląda na żywo i posłuchać pracy silnika przed i po przejechaniu paru metrów ;/ .

    Chciałem również powiedzieć ze myślałem ze będą to świece! np przebicie na jakiejś jednej świecy jak się silnik rozgrzeje, ale kopiłem nowe wsadziłem i dalej to samo. Silnik pali normalnie tylko tak jak mowie po przejechaniu paru metrów dzieje się takie coś;/

    Znajomy mechanik kupił niedawno zestaw do podłączania autka pod komputer i program do niego , podłączyliśmy wyskoczyło mnóstwo błędów ale dawno nie były kasowane wiec skasowaliśmy. Ale właśnie jak podłączyliśmy na silniku dobrze pracującym było wszystko ok a gdy już tak skakały obroty cały czas wyskakiwał błąd :

    SERWOMOTOR PRZEPUSTNICY P1684
    i błąd:
    SERWOMOTOR PRZEPUSTNICY P1682

    Nawet po usunięciu tego błędu dalej się pokazywał.

    Dlatego proszę o jakieś porady co mam zrobić bo już nie mam pojęcia nawet mechanik nie wiedział co z tym możne być, bo nie zna się na elektronice...

    A tutaj jest link do filmiku który nakręciłem: http://www.youtube.com/watch?v=7rN5yqPpK7g&context=C462d1ddADvjVQa1PpcFO7 tMBSGyMFzD6QXDjzinAYBtNKeliRL3g=

    Dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Danielek147 ; 23-03-2012 o 19:03

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    masz podany blad i pewnie to jest to , i zatankuj bo na oparach jezdzisz

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Kod:
    P1682   Metering Oil Pump Malfunction
    
    P1683   Metering Oil Pump Temperature Sensor Circuit Malfunction
    
    P1684   Metering Oil Pump Position Sensor Circuit Malfunction
    - jeśli odczytany bład jest poprawny to masz do wymiany silnik krokowy.
    - jeszcze bym zrobił reset parametrów adaptacyjnych, tak dla spokoju sumienia.
    - moja baza danych podaje coś innego, gorszego.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Danielek147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    masz podany blad i pewnie to jest to , i zatankuj bo na oparach jezdzisz
    Kolego w taki sposób mi nie pomożesz ... Nawet sie nie znam na tym co to jest serwomotor przepustnicy i gdzie sie znajduje itd.

    Morze ktoś inny będzie miał coś więcej do powiedzenia i zaproponuje mi jakieś wyjście z tego problemu.

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    Kod:
    P1682 Usterka pompy oleju Pomiar
    
     P1683 Pompa oleju pomiaru czujnika temperatury Awaria obwodu
    
     P1684 Oil Metering Pump Pozycja czujnika Awaria obwodu
    - jeśli odczytany bład jest poprawny to masz do wymiany silnik krokowy.
    - jeszcze bym zrobił reset parametrów adaptacyjnych, tak dla spokoju sumienia.
    - moja baza danych podaje coś innego, gorszego.
    Hmm no właśnie ten silniczek krokowy jest odpowiedzialny za skakanie obrotów na biegu jałowym trochę o tym czytałem , czy to mogła by być przyczyna? Wiec po prostu mam go wymienić czy wystarczy przeczyścić albo coś w tym stylu ?? , bo akurat gdzie się znajduje to kojarzę.
    Ostatnio edytowane przez Danielek147 ; 22-03-2012 o 19:49

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - czyszczenie silnika krokowego nic nie da, rozwalisz tylko plastikowe zaczepy.
    - a czemu nie zrobić resetu parametrów adaptacyjnych, po tym resecie będzie widać czy nabija do parametru 11, czy tez zostaje tylko na 0 lub 3.
    - nawet oprogramowanie FES podaje te parametry.

    Kod:
    Throttle learn status: 11 
    ...
    Throttle position learning: Completed 
    Throttle learn results: Correct 
    Warning lamp: ON
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #6
    Danielek147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - a czemu nie zrobić resetu parametrów adaptacyjnych, po tym resecie będzie widać czy nabija do parametru 11, czy tez zostaje tylko na 0 lub 3.
    - nawet oprogramowanie FES podaje te parametry.
    Tak rozumiem tylko ze jak napisałem ten znajomy mechanik ma od niedawna ten zestaw do podłączania samochodu pod kompa i ani ja ani on się na tym nie zna za dobrze ;/ puki co umiał podpiąć auto i powiedzieć jaki błąd i skasować ewentualnie a co dalej to nie wie ;/

    Ale dzisiaj grzebałem trochę przy przepustnicy i patrzałem na ten silniczek krokowy i gdy czyściłem przepustnice to odkryłem że jak silnik normalnie chodzi i dotknie się kabli tych nad przepustnica to zaczyna skakać na obrotach , a kabel nie jest uszkodzony ani nic , nie są też przerwane kable czy coś takiego bo sprawdzałem ;/ co to może być? Nagrałem filmik jak to wygląda bo jestem blady w tym temacie ;/ Nie znam się na mechanice dlatego pytam was użytkowników forum ...

    tu jest link do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=pahso...AYBtNKeliRL3g=


    Czy w tym wypadku wystarczy kupienie całej instalacji np na allegro? I oczywiście wymiana? czy coś innego mogło pójść?
    Ostatnio edytowane przez Danielek147 ; 24-03-2012 o 14:10

  7. #7
    Danielek147
    Gość

    Domyślnie

    jak sie wyjasnilo byly to kable masy od wiązki idącej do sterowania komputera samochodu one nie stykaly ze soba i powodowalo to wariowanie komputera itd. Napisalem bo moze ktos bedzie mial podobny problem i pomoze mu ta informacja.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 1.9 JTDM - Glow Plug Error - FILM
    Utworzone przez rynkov w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 13:00
  2. [Film] Zaje...film i muza z AR 155
    Utworzone przez areks w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 16:17
  3. FILM- Prezentacja wszystkich modeli ALFA ROMEO-zobaczcie!!
    Utworzone przez areks w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory