Strona 83 z 89 PierwszyPierwszy ... 337374757677787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 885

Temat: Analiza logów 1.9 JTD 16V

  1. #821
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Ciężko stwierdzić po takim opisie. Jak geometria stoi, to i w górnym zakresie powinny pojawić się anomalie.
    Poniżej 2 pliki, korekty oraz boost

    Diagnostyka 2018.rar

  2. #822
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Mam takie pytanie. Silnik ogólnie dobrze chodzi, jest moc, założony większy IC, EGR zaślepiony i będzie robiona mapa. Jednak jak jadę na 3,4 lub 5 biegu to od niskich obrotów do wysokich kręci się bdb. Jednak w okolicach 2000-2100 jest tak jakby przerwa przez chwilę. Turbo dzuira? Tak ma to być czy to wina map sesora lub turbo późno wstaje? Nie przypominam sobie aby takie coś występowało przed zaślepieniem EGR.
    Ostatnio edytowane przez Cyrus ; 18-02-2018 o 12:10

  3. #823
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Bravo 2
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam
    Przyszła prawdziwa zima i wrócił mój problem z silnikiem 1,9 jtd 8V 120 km w Bravo 2. A mianowicie poniżej -8 st C samochód dostaje strasznych wibracji od silnika . Widoczny jest spadek mocy , Jazda to koszmar . Jeśli temperatura podniesie się do -6 st C , problem prawie znika . Sytuacja trwa od 3 lat , czas coś z tym zrobić. W załaczniku jest log z MES-a wykonany na postoju . Jęśli ktoś ma chwilę czasu , prosiłbym o zerknięcie. Samochód stał na mrozie -12 st C ok 4h od ostatniej jazdy . Niepokoi mnie pomiar temperatury z przepławki . Podczas pomiaru specjalnie otworzyłem maskę , aby silnik pobierał w miarę zmrożone powietrze . czy błędny pomiar może spowodować takie anomalie ? . Dziś rano po nocy zrzuciłem logi z dalej trzęsącego się samochodu i temperatura wydaje sie ok, Czy ktoś fachowym okiem może zerknąć na logi ?
    Pozdrawiam
    Attached Files Attached Files

  4. #824
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Błażowa/Rzeszów
    Auto
    159 SW 1,9 JTDm 16v
    Postów
    34

    Domyślnie

    Szanowni koledzy, mam problemy z wpadaniem w tryb awaryjny podczas przyspieszania na wyższych obrotach, ogólnie przy dużym obciążeniu. Podpiąłem pod MES'a, ale mam problem z komputerem/oprogramowaniem, bo nie może zczytać wartości w formie wykresów, ale w analizie parametrów jestem w stanie je odczytać.
    Pacjent to 159 JTDm 16v 150KM.
    Podczas ostrego przyspieszania w pewnym momencie wpada w tryb awaryjny, bez żadnych kontrolek checka itd. Obroty max 3000, doładowanie na zegarze w kabinie max 0,7. Po zgaszeniu i odpaleniu wszsytko hula, aż do następnego mocniejszego przyspieszania.

    Tak jak mówie, nie udało mi się ogarnąć logów dynamicznych, ale razem ze znajomym spisywaliśmy wartości na jałowym biegu i podczas przyspieszania w całym zakresie obrotów, podaję tutaj wartości maksymalne, które wyskoczyły.

    boost control solenoid od 74% na biegu jałowym do 19% przy przyspieszaniu (zakładam, że jest to elektrozawór sterujący zmienną geometrią, czy wartości są ok?)

    desired boost około 990 1050 na luzie do 2300 przy bucie
    boost od około 1000-1050 na luzie do 2900 przy bucie (domyślam się, że robi overboosty i dlatego wpada w tryb awaryjny)

    egr caly czas 3,998
    egr control off (zakładam, że EGR wyłączony programowo)

    dpf clogging 0%
    temperatura dpf przy nagrzanym silniku około 165
    differential pressure -1mbar do 15mbar przy przegazówce na luzie
    particle filter status not clogged
    last regeneration 44500 km
    distance 160 km
    duration 500 s

    Patrząc na te parametry, wnioskuję, że nie mam DPF'a

    intake air quantity 485 luz 1200 but
    desired air quantity 269 luz 1190 but

    Czy taka rozbieżność przy wolnych obrotach jest normalna? Przy przyspieszaniu wartości się wyrównują.

    Na czasie przejrzę wszystkie rurki od zaworu overboost i sprawdzę, czy któraś nie ma nieszczelności

    Tą wersją mesa którą mam na dzień dzisiejszy na kompie nie jestem w stanie wykonać testu zaworka, bo mi cały czas wiesza kompa. Jak organoleptycznie sprawdzić, czy zaworek rzeczywiście odpowiednio steruje i czy geometria się zmienia?

  5. #825
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    bez żadnych kontrolek checka itd.

    ....

    dpf clogging 0%
    temperatura dpf przy nagrzanym silniku około 165
    differential pressure -1mbar do 15mbar przy przegazówce na luzie
    particle filter status not clogged
    last regeneration 44500 km
    distance 160 km
    duration 500 s

    Patrząc na te parametry, wnioskuję, że nie mam DPF'a
    Nie dość, że nie masz DPF-a to wnioskuję, że tez nie masz części tablicy DTC. Czyli jakiś fachman usunął DPF-a z ECU jakimś automatem, co ostatnio jest dość powszechne
    Zapewne nie masz też między innym takich ważnych błędów jak P0237, P0238, P0520, P0090, P0091, P0092, P0191
    I teraz najlepiej jakby tą tablicę DTC przywrócić i wyłączyć tylko te błędy, które się tyczą DPF-a, a i może poprawić samą procedurę wyłączenia. Jeśli tego nie zrobisz, to co jakiś czas możesz miał takie właśnie objawy - brak błędów i tryb awaryjny. I dobrze jak tylko tak się skończy.

    - - - Updated - - -

    A! I prawdopodobnie masz albo P0237 albo P0238 ale ECU tego nie pokazuje.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #826
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Czy wykasowanie tabeli błędów powoduje brak błędu na desce czy również w sterowniku?

  7. #827
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Po prostu błędu nie ma nigdzie. Ani check się nie zaświeci alni nie będzie błędu przy odczycie MESem czy innym narzędziem.
    Taka ciekawostka, to przypadek skrajny z lata tamtego roku, kiedy to przyjechał człowiek, któremu usunięto DPF. Czujnik ciśnienia oleju odłączony i brak jakiejkolwiek sygnalizacji. No i silnik i turbina w tragicznym stanie
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #828
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    gt 1,9JTD 150km
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witam, sprawa wygląda tak że auto pali mi 10 litrów ropy przy spokojnej jezdzie, na zimnym duzo dymi na biało po delikatnym rozgrzaniu przestaje lub jest mało widoczne, przy większym przydeptaniu puszcza czarnym dymem, wszystko zaczeło się po wymianie rozrządu, do tej pory nie było żadnych błędów w komputerze dzisiaj wyskoczyły 2 błedy lecz po skasowaniu ich nie wróciły, auto jest odczuwalnie słabsze podaje logi z turbo, przeplywki, egr i elektrozaworu, jak i zdjecie owych błędów ... prosiłbym o pomoc w rozgryzieniu tego https://megawrzuta.pl/download/5f711...028e318e1.html

  9. #829
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tofik21
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa / Zawiercie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 167KM :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Witam szanownych użytkowników
    mam prośbę o zerknięcie na logi.
    o co chodzi - autko po chipie (1.9 JTD 150 KM cf4) na 170 KM (chip robiony prawie 3 lata temu) a poniższe objawy są od kilku miesięcy.
    Czasem mam wrażenie że auto przymula, tak do około 2800 obr powyżej dostaje takiego lekkiego kopa i od tego momentu jakiś czas mulenie mija. Dodatkowo po podłączeniu kompa widać że ciśnienie doładowania (mierzone) potrafi znacząco różnić się od tego co chce komputer, tzn. mierzone jest wyższe niż oczekiwane.
    kiedy ten kopniak występuje autko puści minimalnego dymka ale tak normalnie to zero kopcenia.
    oczywiście błędów brak :/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	log1.png
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	82.1 KB
ID:	243067

    Turbina była zmieniana na inną - te same efekty
    czujnik ciśnienia zmieniany na inny (pożyczyłem od kumpla) bez zmian
    usunięty DPF i wyłączony (zaślepiony) egr (to wszystko było robione razem z chipem)
    wywalone klapy
    układ dolotowy szczelny (kolektor wyczyszczony)
    układ podciśnienia szczelny i drożny
    zawór sterowania geometrią sprawny (też podmieniałem od kumpla) bez zmian

    Przepływomierza nie ruszałem bo masy powietrza mierzona i docelowa ładnie się zgrywają.

    Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi gdzie szukać

    przejazd2.rar
    my car gives me more energy than redbull



    Było:
    Daewoo Nexia 1.5
    Ford Focus mk2 - 1.6 TDCI

  10. #830
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofik21 Zobacz post
    potrafi znacząco różnić się od tego co chce komputer, tzn. mierzone jest wyższe niż oczekiwane.
    ...

    Turbina była zmieniana na inną - te same efekty
    czujnik ciśnienia zmieniany na inny (pożyczyłem od kumpla) bez zmian
    Aby rozwiązać problem różnicy ciśnień, proponuję użyć innego programu niż crackowany stary FES Bo widać, że ciśnienie oczekiwane jest podawane jako ciśnienie względne, a ciśnienie mierzone jest podawane jako bezwzględne. To tyle info ze screena.
    P.S. FES w tej wersji zapisuje mnóstwo śmiecia \0x009 do pliku csv.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Analiza logów 1.9 JTDm 16v - ciśnienie doładowania
    Utworzone przez riwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 14:40
  2. Logi 2.4 JTD analiza
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 16:30
  3. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  4. analiza logów 1,9 JTDm 16V
    Utworzone przez kajzer w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 16:23
  5. [145] 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory