Strona 79 z 89 PierwszyPierwszy ... 296970717273747576777879808182838485868788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 885

Temat: Analiza logów 1.9 JTD 16V

  1. #781
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Rakszawa
    Auto
    Fiat Bravo II 1.9 16V
    Postów
    3

    Domyślnie

    Auto od jakiegos czasu ma gorszy dol po zmianie biegów zaczyna sie zbierac po kilku sekundach od wcisniecia gazu. Mam wrazenie ze jest slabszy jak na te 150 km. A spalanie w zimie na kolach 185/60/15 wychodzi 6.8l a teraz 225/40/18 7.5l wydaje mi sie ze powinno byc mniejsze. Nie mam DPFu a EGR wyrzucony programowo razem z klapami. A moze byc cos z wtryskami?

  2. #782
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Damiano
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Rzeszów/Bieszczady
    Auto
    AR 147 JTD 16V 140KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Witam

    Mógłby ktoś przeanalizować logi, logi robione w czasie jazdy.
    Mógłby ktoś zobaczyć czy wszystko jest ok

    Z góry dzięki za sprawdzenie
    Attached Files Attached Files

  3. #783
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Auto
    Alfa GT Q2
    Postów
    101

    Domyślnie

    Borykam się z przeładowaniem, logi z 4 biegu z 1000-4500 obr.

    Logi: http://uploadfile.pl/pokaz/1102352---ibrx.html

    @sdero może Ty, coś podpowiesz?

  4. #784
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Nic ci nie podpowiem, bo to źle nie wygląda. Przynajmniej w tym logu. Jedź tak aby wywołać problem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Damiano Zobacz post
    Witam

    Mógłby ktoś przeanalizować logi, logi robione w czasie jazdy.
    Mógłby ktoś zobaczyć czy wszystko jest ok
    No nie jest ok. 2 wtrysk pod obciążeniem nie wygląda najlepiej.
    I zrób porządnie logi doładowania. Z pełnym obciążeniem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #785
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Damiano
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Rzeszów/Bieszczady
    Auto
    AR 147 JTD 16V 140KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    No nie jest ok. 2 wtrysk pod obciążeniem nie wygląda najlepiej.
    I zrób porządnie logi doładowania. Z pełnym obciążeniem.[/QUOTE]



    Dzięki @sdero. Postaram się zrobić przy najbliższej okazji.
    Rozumiem że najlepiej to zrobić na 4 lub 5 biegu od 1,5 tys do 4 tys obrotów.

  6. #786
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    A czy mógłbym się wtrącić z logiem ze Stilo 1.9 115KM.
    Wymieniona została gruszka turbiny.
    Po wymianie było spore przeładowanie (pomimo ustawienia idealnej długości ze starej gruszki, dodatkowo sprawdzone podciśnieniem przy -0,6 Bara idealnie dociągała do ogranicznika turbiny).
    Powoli rozkręcałem sztangę wydłużając ją, jednak cały czas przeładowywał, takie dwu-trzy sekundowe przeładowanie do 2450mbar.
    Wydłużając dalej doszedłem do tego co teraz, turbo wstaje wolno ale przeładowanie jest najmniejsze.
    Plik 170521_1900 to wcześniejsze jak jeszcze trochę przeładowywał.
    Następny 170607_2230 to obecne ustawienie.

    Pewnie delikatnie za ciężko chodzi geometria, jednak pracuje w całym zakresie. Jak zmieniałem gruszkę to sprawdzałem, niby nie było zacięć, niby chodziło lekko można jednym palcem poruszać ale czy to powinno być lżej to diabeł go wie jak człowiek nie ma punktu odniesienia.

    Co ciekawe po zmianie gruszki turbo zaczęło delikatnie wyć, taka sowa, przy delikatnym przyspieszaniu tak w okolicach 1600-2000 obrotów. Wydłużając sztangę do tego co jest dzisiaj wycie delikatnie cichnie ale nie znika całkiem.

    Zastanawia mnie jeszcze, bo mam coś takiego że jadąc np. na 5 ze stałą prędkością np. 140-150km/h to ciśnienie doładowania jest wyższe od tego co żąda ECU o 100-140mbar. Czy to jest normalne? Czy jednak powinien utrzymywać sobie to co żąda ECU?

    Szlag mnie już trafia, za dwa tygodnie wyjazd na południe na wakacje a ja się z tym pierniczę już dwa tygodnie.
    Attached Files Attached Files

  7. #787
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Jesteś z Krakowa, więc skontaktuj się z kolegą @sdero z naszego forum. Ma warsztat w okolicy to coś zaradzi. Logów otworzyć nie mogę - niewłaściwy format plików.

  8. #788
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Jesteś z Krakowa, więc skontaktuj się z kolegą @sdero z naszego forum. Ma warsztat w okolicy to coś zaradzi. Logów otworzyć nie mogę - niewłaściwy format plików.
    Dzięki za odpowiedź.
    Może dlatego że pliki wczytałem sobie od razu do Excela, a potem zapisałem jako csv, więc pewnie można otworzyć tylko przy pomocy excela lub notatnika, rozdzielone średnikiem.
    Z kolegą @sdero już rozmawiałem, jak coś to podjadę do niego w przyszłym tygodniu.
    Wczoraj sprawdziłem jeszcze tą moją starą gruszkę, nie wygląda najgorzej, okazało się że ona jest lekko zasmarowana smarem/kurzem i delikatnym rdzawym nalotem w końcowej części pracy cięgna. Wyczyściłem ją delikatnie papierkiem 1000, potem olejem i chodzi płynnie. Ciśnienie trzyma, więc jest szczelna. Dziś wieczorkiem założę ją z powrotem i zobaczę co się będzie działo.
    Mam jeszcze taki pomysł, żeby odkręcić wyjście rury EGR od wydechu przy samej turbinie i przy pomocy pistoletu do ropowania przepompować przez turbinę rozpyloną naftę - przedmuchać stronę gorącą na zimno, żeby zmyło rozpuściło sadzę. Plus może być taki że w tym czasie będę mógł sobie pomajtać dźwignią od geometrii i pompować ją przy zamkniętych jak i max. otwartych łopatkach.
    Po wszystkim wymienię olej, gdyby naftę przedmuchało w cylindry

  9. #789
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Nie lepiej zdjąć turbinę i ja rozebrać? A tak narobisz sie i nic z tego nie wyjdzie. Gruszka po co byla wymieniana?

  10. #790
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    Na pewno lepiej, ale nie mam gdzie i jak. Mam tylko mały garaż w bloku i dużą część napraw robię na zewnątrz pod chmurką.
    Gruszkę wymieniłem bo, sam teraz już nie wiem, była lekko zasyfiona na cięgnie ale jak się teraz okazało udało się to wyczyścić i pracuje ładnie w całym zakresie.
    Zabieg z naftą przyniósł taki efekt, co prawda na zimno, diabeł wie co się dzieje po nagrzaniu, ale w tym jednym miejscu co się przycinała to puściło. W załączniku link do filmu.
    Założona stara gruszka, nic nie zmieniane, regulowane, ustawienie takie jak 2,5, i 7 lat temu
    A w załączeniu logi z wczoraj, jeden na 4 i drugi na 3.

    I jeszcze ciekawostka w drugim pliku.
    Taki odcinek z jazdy gdzie przez kilka sekund utrzymywana była stała prędkość i prawie stałe obroty. Ciśnienie doładowania większe za każdym razem o 400mbar od tego co żąda ECU, oraz masa powietrza większa od tego co oczekuje ECU o 300-350mg. Co za diabeł? A widać że zawór reguluje, ale tylko do takiego poziomu. Nawet gdzieś znalazłem że jak różnica spadła do 200mbar to on delikatnie podniósł wysterowanie turbiny. A i takie różnice są na 3, potem np. na 4 czy 5 biegu to różnica robi się mniejsza. Czy tak to ma działać?
    Gdyby nawet się coś tam jeszcze blokowało to zawór powinien coś próbować zmienić, a on stoi na swojej wartości nie zmieniając wysterowania turbiny.

    Mam już dość, 25 czerwca startuję do Chorwacji na wakacje a on takie jaja odstawia.
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez artjur ; 11-06-2017 o 12:01

Podobne wątki

  1. [159] Analiza logów 1.9 JTDm 16v - ciśnienie doładowania
    Utworzone przez riwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 14:40
  2. Logi 2.4 JTD analiza
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 16:30
  3. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  4. analiza logów 1,9 JTDm 16V
    Utworzone przez kajzer w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 16:23
  5. [145] 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory