Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Brak mocy. Brak błędów, wąż intelcoolera cały. Turbina?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kiedroo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tuchola / Bysław
    Auto
    147 1.9 JTDm 150KM diesel
    Postów
    28

    Domyślnie Brak mocy. Brak błędów, wąż intelcoolera cały. Turbina?

    Witam.
    Dzisiaj do pracy dojechałem bezproblemowo. Niestety przy następnym odpaleniu alfy - silnik głośniej chodził i stracił na mocy. Do setki rozpędzam się w minutę, Alfa straciła siły.
    Na początku pomyślałem, że znowu pękł wąż intercoolera, ale jednak nie slyszalem, żeby zasysał powietrze. W warsztacie okazało się ze intecooler cały, a po podpięciu pod kompa - żadnych błędów nie wykazało. Przez godzine diagnozy sami nie doszli co jest, stwierdzili tylko, że coś z turbiną - w ogóle nie działa, brak ciśnienia. Mam podjechać za 2 dni i będą dalej coś kombinować.

    Niestety tak się składa, że jutro musze wyjechać w trase (150-200km) i boję się, że stanie się coś poważniejszego, nie wiem czy ryzykować. Miał ktoś kiedyś podobny problem?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Turbina jest sterowana zaworem podciśnieniowym. Może on jest przyczyną ? Może też być pęknięty wężyk podciśnienia ale z tego co pamiętam taka usterka powoduje występowanie błędu przeładowania przy dużych obciążeniach.
    Przepływka nie padła ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kiedroo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tuchola / Bysław
    Auto
    147 1.9 JTDm 150KM diesel
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    taka usterka powoduje występowanie błędu przeładowania przy dużych obciążeniach
    Błędów brak..

    Co do przepływki to niestety nie mam pojęcia, bo jestem zielony w tych sprawach
    Wyczytałem jedynie, że może być pęknięty jeden z dolotów turbosprężarki, naprawa ok 200zł, na szczescie nie trzeba kupować nowej turbiny za 800zł.

    Tylko zastanawiam się czy mogę wyjechać w dłuższą trase, bo pewności, że dojadę - nie mam..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Mała dziura może powodować taki objaw ale jednoczesnie powinno być widocze kopcenie na czarno ze względu na zbyt bogatą mieszankę.
    Przepływkę po prostu odepnij i się przejedz.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kiedroo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tuchola / Bysław
    Auto
    147 1.9 JTDm 150KM diesel
    Postów
    28

    Domyślnie

    Alfa nie kopci prawie w ogóle. Niezależnie od obrotów.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Wiesz - diagnozowanie auta metodą korespondencyjną to wróżenie z fusów. Auto powinno trafić do sensownego mechanika/elektronika mającego pojęcie o tym silniku.
    Jeśli nie kopci to dziura w przewodach turbo - ic - kolektor raczej odpada.
    Odepnij przepływomierz i przejedź się.
    Ostatnio edytowane przez DamianS ; 02-04-2012 o 18:58

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    EGR?? Czyżby kolejny przypadek?? Jak kolega wyżej napisał to jak wrózenie z fusów.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    EGR?? Czyżby kolejny przypadek?? Jak kolega wyżej napisał to jak wrózenie z fusów.
    Potwierdzam... najbardziej prawdopodobne. Ale jak - turbina w ogóle nie działa- dziwne stwierdzenie??? Podali jakie jest ciśnienie doładowania. Gdyby coś strzeliło na kolektorze wydechowym przed turbiną to tak przeraźliwie by auto tobie pierdziało że nie dało by się koło samochodu stać. Jak masz kabelek to sprawdź sobie jeszcze zadane i docelowe ciśnienie doładowania, masę powietrza i stan zaworu EGR. Powinno wszystko wyjść... ale obstawiam EGR. Pozdrawiam

    ---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

    Aha jak masz się gdzieś tym samochodem wybierać to nie radzę, bo jak to będzie żeczywiście turbina padnięta to możesz przez nią cały olej do wydechu i w powietrze stracić i silnik będzie ci na sucho wtedy pracował. A od tego do zatarcia silnika już bardzo niedaleka droga... Pozdrawiam

  9. #9
    wyso10
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Mam podobny problem z tym że moja alfa jak trochę się nią dłużej pojeździ to moc silnika wraca. Ostatnio miałem problem z przeciekami ale już jest wszystko w porządku wiec zająłem się teraz problemem z brakiem mocy. Wymieniona została wąż intercollera bo było w nim lekkie pęknięcie. Po sprawdzeniu na kompie wyskoczył jeden błąd a mianowicie włącznik światła stopu. Czy może być to problem braku mocy. Niby mechanior powiedział że owszem bo z tego własnie włącznika może iść sygnał do kompa że samochód hamuje i idzie w tym momencie inna dawka paliwa itp. Turbina jest raczej cała bo jak już pisałem samochód po jakimś czasie użytkowania odzyskuje moc. Może miał ktoś kiedyś podobny problem i zna jakieś rozwiązanie bo pakowanie się w niepotrzebne wymiany egr, przepływki itp to wywalanie kasy w błoto. Z góry dziekuje za pomoc

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Pierwszy krok to odpięcie wtyczki od przepływomierza i wykonanie jazdy próbnej. kolejnie to EGR i sterowanie turbią - jest to opisane w podwieszonym wątku MCSF
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  2. Kontrolka EOBD - brak mocy, turbina
    Utworzone przez flatbeet w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 21:52
  3. Brak mocy silnika, mam kody błędów, pomocy !
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 05:42
  4. [159] alfa 159 1.9 8v brak mocy, nie kręci się.brak błędów
    Utworzone przez mateusz-07 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 09:01
  5. [145] Problem - brak mocy - zero błędów!
    Utworzone przez koniu_20 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory