Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Poduszki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Darek68
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gostyń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD, Fiat Tipo 1.0 FireFly
    Postów
    90

    Domyślnie Poduszki

    Potanie dla doświadczonych którzy wymieniali gumy na stabilizatorze przednim. Czy kupować orginał czy może zamiennik? Mam zamiar zabrać się za wymianę a dowiedzialem się że zamiennik jest ciaśniejszy natomiast orginał wzmocniony jest warstwą specjalnego kordu i lepiej pasuje na nie zużyty stabilizator. Mam również do wymiany jedną poduszkę pod amor z tyłu. Gdzie najlepiej dokonać dobrego zakupu w necie?
    Fiat 126p; Fiat Seicento 900;
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  2. #2
    pieuk
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to nie istnieje coś takiego jak poduszka stabilizatora przedniego "z oryginału". Fabrycznie AR 147 (jak i większość Fiatów) stabilizator przedni i gumy to jedna część fabrycznie zespolona. Można natomiast znaleźć zamienniki - tańsze gumy oraz droższe (lepsze?) poliuretany.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar AdiUssj
    Dołączył
    09 2010
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0
    Postów
    193

    Domyślnie

    Na tej stronce masz poliuretany http://www.strongflex.vot.pl/index.p...chk=1&Itemid=1
    Sam zamierzam w niedalekiej przyszłości zamienić na nie bo są bardziej wytrzymałe.
    Tu liczy się styl, osiągi i liczne ciągnące się za autem spojrzenia przechodniów.. Praktyczny nudny samochód może mieć prawie każdy.. Alfe tylko wybrani

  4. #4
    odison
    Gość

    Domyślnie

    wiecie co terz mam je do wymiany i sie tak zastanawiam czy trzeba sanki sciagac czy da sie to jakos inaczej wymienic wymienial juz ktos to bo powiem cena tych gum mieszna czyli tania a robocizna umnie ok 300zl

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    Ja za wszystko zapłaciłem też 300zł ale zmieniałem jeszcze łączniki stabilizatora, które kosztowały ok. 100zł. Gumy kupowałem normalne ale był na nich wybity znaczek alfy.
    Mechanik twierdził, że konieczne było opuszczanie sanek gdyż wcześniej gumy nie były wymieniane.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Darek68
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gostyń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD, Fiat Tipo 1.0 FireFly
    Postów
    90

    Domyślnie

    Poliuretan dobra sprawa ale jak juz to wszystko wymienić. Co do wymiany najlepszy sposób to opuszczenie sanek w/g mnie. Wymiar średnicy drążka stabilizatora może być 22mm lub np. 21,8mm jesli jest wytarty. Najpierw trzeba wejść pod samochód i zmierzyć. Tuleja 22mm może się nie sprawdzić.
    Fiat 126p; Fiat Seicento 900;
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    ja chcialem sie wziasc ostatnio za wymiane tych gum, temat byl przerabiany juz nie trzeba zdejmowac sanek - sa odpowiednie tematy juz na ten temat

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Darek68
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gostyń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD, Fiat Tipo 1.0 FireFly
    Postów
    90

    Domyślnie

    Można rownież zdjąć dolne wahacze z tego co wiem ale czy nie więcej roboty. Jesli inaczej to podaj namiary.
    Fiat 126p; Fiat Seicento 900;
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

Podobne wątki

  1. Poduszki silnika - co i jak
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-01-2020, 15:15
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09
  3. [146] ABS / Poduszki
    Utworzone przez irekostrow w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 15:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory