Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Temat: czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    sto czterdzieści siedem.....
    Postów
    20

    Domyślnie czy warto kupić Alfę 147 z 2001r. ?

    witam,
    jestem nowy na forum więc jeśli nie trafiłem z tematem to przepraszam.

    Powiedzcie proszę, doradźcie albo odradźcie - kupić czy nie kupić Alfę 147 z 2001r?

    np taką: http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-C23497722.html

    Powiedzcie, czy lepiej odłożyć więcej kasy i kupić trochę młodszą czy brać śmiało ten rocznik?


    z pozdrowieniami
    Mj

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar damiankck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 120KM
    Postów
    137

    Domyślnie

    Samochód musi byc w dobrym stanie i miec wmiare znana historię.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    sto czterdzieści siedem.....
    Postów
    20

    Domyślnie

    Witam, dzięki za odpowiedź.

    Powiedzmy, że auto sprawdzone z każdej strony i stan nie budzi wątpliwości. W takim wypadku można "ufać" Alfie tak samo jak nowszemu modelowi? Czy to tylko iluzoryczne podejście? Chociaż, pewnie najwięcej zależy od tego,jak poprzedni właściciel się prowadził samochodem....

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjacob Zobacz post
    pewnie najwięcej zależy od tego,jak poprzedni właściciel się prowadził samochodem....
    Ale jak nie widziałeś, to ciężko będzie Ci zweryfikować

  5. #5
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    jeśli ten przebieg jest oryginalny to bym poważnie rozważył można sie trochę może potargować ale z tego co czytam to zadbany model, zawieszenie z przodu robione stosunkowo niedawno więc myślę że auto godne uwagi. Klima dwustrefowa jest więc dobra wersja. Pytanie tylko co znaczy że była wypadkowa. Czy to była tylko lekka stłuczka czy coś poważniejszego ale skoro ktoś na tym powypadkowym aucie przejechał 40 tyś i żyje to chyba nie jest źle

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    sto czterdzieści siedem.....
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    jeśli ten przebieg jest oryginalny to bym poważnie rozważył można sie trochę może potargować ale z tego co czytam to zadbany model, zawieszenie z przodu robione stosunkowo niedawno więc myślę że auto godne uwagi. Klima dwustrefowa jest więc dobra wersja. Pytanie tylko co znaczy że była wypadkowa. Czy to była tylko lekka stłuczka czy coś poważniejszego ale skoro ktoś na tym powypadkowym aucie przejechał 40 tyś i żyje to chyba nie jest źle

    dzięki za odpowiedź,

    zapomniałem dodać, facet podesłał mi zdjęcia po stłuczce, maska wyszła z zawiasów i błotnik od kierowcy odpadł. nic wielkiego, poduszki widać nie odpaliły.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	330
Rozmiar:	98.8 KB
ID:	53220  
    Ostatnio edytowane przez mjacob ; 17-04-2012 o 22:58 Powód: dodanie zdjęcia

  7. #7
    skalar
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Mam taką Alfe 147 Distincive z 2001r z takim samym silnikiem... tyle że u mnie mam 5D, skórę, full wyp.(bez navi).
    Czy warto, jeśli szukasz auta na trasę... to z pewnością warto...Bo jazda tym autem...super sprawa.
    Z miastem jest niestety gorzej...ja jestem na studiach we Wrocku i zauważyłem że to auto nie jest przystosowane do dziur.
    Jeśli szukasz koniecznie Alfy Romeo.. to też warto, ponieważ nowsze modele podobno częściej się psują. JTD 115km to dobre silniki.
    Jeśli chcesz kupić tą alfę, którą znalazłeś to raczej nie warto, bo jest zwyczajnie za droga. Moja nie jest tyle warta.
    Obecnie dużo łatwiej kupić samochód niż go sprzedać, więc spokojnie poszukaj lepszej oferty
    Sorki, że tak chaotycznie wyszło

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    sto czterdzieści siedem.....
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał skalar Zobacz post
    Witam.
    Mam taką Alfe 147 Distincive z 2001r z takim samym silnikiem... tyle że u mnie mam 5D, skórę, full wyp.(bez navi).
    Czy warto, jeśli szukasz auta na trasę... to z pewnością warto...Bo jazda tym autem...super sprawa.
    Z miastem jest niestety gorzej...ja jestem na studiach we Wrocku i zauważyłem że to auto nie jest przystosowane do dziur.
    Jeśli szukasz koniecznie Alfy Romeo.. to też warto, ponieważ nowsze modele podobno częściej się psują. JTD 115km to dobre silniki.
    Jeśli chcesz kupić tą alfę, którą znalazłeś to raczej nie warto, bo jest zwyczajnie za droga. Moja nie jest tyle warta.
    Obecnie dużo łatwiej kupić samochód niż go sprzedać, więc spokojnie poszukaj lepszej oferty
    Sorki, że tak chaotycznie wyszło

    Dzięki wielkie za info,
    a jaka cena sądzicie jest OK?
    Ja będę jeździł autkiem raczej po mieście ale też na dłuższe wypady po Europie. Wiem, że zawieszenie naprawić, to bolesna sprawa dla portfela ale cóż zrobić, jeśli się kocha

    Czyli rozumiem, że nie jest tak źle z tą awaryjnością tak w ogóle? A powiedz, jaki masz przebieg w swojej i co już naprawiałeś i ile Cie to wyniosło?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    ale zawieszenie prędzej czy później w każdym aucie będziesz musiał wymienić, a ceny aż tak się nie różnią. Co do awaryjności - jak dbasz tak masz. Jeśli będziesz dbał o olej, silnik, wymieniał części jak zaczną się sypać to wszystko powinno być ok
    Today we are living our future memories..

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar sbool
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Afla Brera 2.4 Q-Tronic
    Postów
    50

    Domyślnie

    Swoją Bellę kupiłem jakieś 2 tyg. temu, ten sam rocznik i podobna cena mój kolega w tym czasie wyrwał z 2003 za 14k. Jeśli nie przeszkadza ci brak skóry, to cena raczej normalna.

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić tą Alfę 156 1.9 JTD
    Utworzone przez ubek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 10:50
  2. Czy warto kupić Alfę 156 ?
    Utworzone przez mistico w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 20:55
  3. czy warto kupić alfę 156 2.5 i zagazować ?
    Utworzone przez Rado91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 15:18
  4. [155] Czy warto kupić taką Alfę ?
    Utworzone przez lysy76 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory