Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Sprzęgło w AR147

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    okolice Sanoka
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    53

    Domyślnie Sprzęgło w AR147

    Koledzy mam pytanko co do sprzęgła w belli, w tamtym roku we wrześniu kupiłem swoja belle niby miała być po wymianie sprzegła ale jakoś dziwnie ono chodziło, a mianowicie pedał cieżko chodziło i przy jedynce trzeba dużo gazu dodać bo inaczej gaśnie i całą budą trzęsie, czy to znaczy że sprzęgło jest do wymiany czy faktycznie było nowe założone i trzeba coś wyregulować, jestem troche laikiem w tych sprawach tak wiec proszę o pomoc

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź sprzęgło wrzucając 5ty bieg i próbuj ruszyć z miejsca, jak silnik zgaśnie po całkowitym puszczeniu pedału to sprzęgło prawdopodobnie ok, jak nie zgaśnie to oznacza że ślizga.
    Po założeniu nowego sprzęgła nie trzeba nic regulować. Co do twardego pedału sprzęgła to ponoć oznaka jego zużycia, ja będe wiedział czy faktycznie tak jest bo ślizga mi się na 4tym biegu i wzwyż przy przyspieszaniu i czeka mnie wymiana w tym tygodniu co będzie. Pedał mam twardy choć nie aż tak bardzo, jednak w porównaniu do innego auta to na prawdę jest uciążliwy w korkach.
    Przede wszystkim powinieneś wyeliminować inne prawdopodobieństwa jak np sprawdzić czy z silnikiem wszystko ok (sczytać błędy, sprawdzić poduszki itp) i z jego osprzętem.
    Pozdro

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Napisz coś więcej o silniku. Sprzęgło powinno chodzić lekko, bez oporów. Trzęsienie przy 1 to mogą być poduszki, dwumas, zużyty wysprzeglik, zużyta tuleja pompy sprzęgła...

    Wymiana samego sprzęgła bez oględzin osprzętu to błąd. Wymieniłem ostatnio u siebie sprzęgło wyraz z wysprzeglikiem, łapa od skrzyni, tulejki, pompa i chodzi jak w nowym aucie i mnie noga nie boli
    Ostatnio edytowane przez xweb ; 22-04-2012 o 09:08

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    okolice Sanoka
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    53

    Domyślnie

    jak sprawdzić czy dwumas jest dobry?? czy dwumasa i sprzegło kupuje sie razem?? ta cena np 600zl za sprzęgło to jest z dwumasą?? może głupie pytania piszę ale sie poprostu nie znam na tym:/

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    dwumas jest osobno i kosztuje ok 1200zł








  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    okolice Sanoka
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    53

    Domyślnie

    dzieki bocian

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Jeżeli sprzegło jest po wymianie to pedał chodzi leciutko jak gumeczka od majtek . Ja np. wymieniałem u siebie sprzęgło + wysprzęglik i generalnie wszystko wyglądało dobrze poza łożyskiem . Łapka tego małego łożyska była peknieta i nie odciągała dokładnie tarczy dociskowej , pedał chodził strasznie cieżko czuć było , że z kazdym dniem jest gorzej . Sama tarcza sprzegła i docisk czy wysprzęglik wygladały ok , pochodizłyby jeszcze parenascie ładnych tys ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  2. Sprzęgło AR147 JTD 115_dobry warsztat w Tychach
    Utworzone przez izych w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 21:46
  3. Sprzęgło AR147 JTD 115_dobry warsztat w Tychach
    Utworzone przez izych w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory