Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Antena do 147

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar mikolajpn
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115HP Distinctive
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    tak nie jesteś pierwsza osoba która narzeka na jakość i moc odbieranych stacji radiowych
    Instalacja fabryczna. Antena z 3 kabelkami. Może macie odłączone wzmacniacze te co są w antenie od zasilania?

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar mikolajpn
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115HP Distinctive
    Postów
    159

    Domyślnie

    Kurcze. Mam wielką prośbę. Może ktoś sprawdzić w swojej 147 czy macie czerwony kabel zasilający do anteny doprowadzony? Bo szukam wszędzie to jak są 3 kable to jest fm, gsm i gps. I nie ma z kablem do zasilenia wzmacniacza antenowego. Wszędzie piszę (np. tu http://allegro.pl/antena-dachowa-fia...399931524.html) że z wzmacniaczem w podstawce a kabelka do zasilenia tego wzmacniacza nie ma. To jak go się zasila? Perpetuum mobile?

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    W swojej 147 zmieniałem antenę w dachu przy okazji wrzucenia connect nav+
    (wciąż mam starą antenę gdyby ktoś potrzebował)

    Do powiedzmy 2007-2008 roku wyglądało to w ten sposób:
    1. 2 kabelki - zwykła antena FM, jeden antenowy a drugi zasilanie wzmacniacza w podstawie anteny
    2. 3 kabelki - antena FM + przystosowanie do montażu tel. kom.
    3. 4 kabelki - antena 3 w 1 - connect nav (FM/GSM/GPS)
    Jak widać wszystkie anteny miały osobny kabel z wtyczką do zasilania wzmacniacza w podstawie anteny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	54.9 KB
ID:	60028

    Po tym powiedzmy 2007-2008 roku doszło do zmiany
    Przewód antenowy jest niejako 3 żyłowy. Zasilanie do anteny idzie właśnie w jednej wtyczce z sygnałem FM
    Dlatego znika osobny kabelek z wtyczką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	616
Rozmiar:	53.8 KB
ID:	60029

    Jak kupiłem nową antenę do connect nav, to trafiła mi się z trzema wtyczkami zamiast czterema, no ale była nowego typu od connect nav + blue&me

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ziellony01
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Konin/ Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Koledzy podbijam temat, ponieważ proszę o pomoc, żebyście mnie upewnili, że moje rozwiązanie może się udać lub że się mylę. Posiadam w mojej Alfie antenę w wersji z dwoma kabelkami - sygnał antenowy + wzmacniacz. Jednak nową antenę z tylko dwoma wtyczkami i w dodatku oryginalnymi pasującymi plug&play takimi jak mam teraz, jest bardzo ciężko dostać. Oczywiście http://ricambi.alfisti.net ma ale za 53,99 euro. I moje pytanie brzmi, czy gdybym zakupił antenę w trzema wtyczkami i zwyczajnie nic nie podpiął do wtyczki sygnału GSM i zostawił ją wolną, to zadziała? Znalazłem też np. takie anteny https://centrumaudio.pl/anteny-fm-de...wna&results=46, czy gdybym dolutował koncówkę od wzmacniacza antenowego z oryginalnej anteny, którą obecnie mam na dachu, to wszystko zadziała? Wydaje mi się, że powinno ruszyć, ale wolę się upewnić bo może nie jest to wszystko takie proste.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ziellony01
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Konin/ Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziellony01 Zobacz post
    Koledzy podbijam temat, ponieważ proszę o pomoc, żebyście mnie upewnili, że moje rozwiązanie może się udać lub że się mylę. Posiadam w mojej Alfie antenę w wersji z dwoma kabelkami - sygnał antenowy + wzmacniacz. Jednak nową antenę z tylko dwoma wtyczkami i w dodatku oryginalnymi pasującymi plug&play takimi jak mam teraz, jest bardzo ciężko dostać. Oczywiście http://ricambi.alfisti.net ma ale za 53,99 euro. I moje pytanie brzmi, czy gdybym zakupił antenę w trzema wtyczkami i zwyczajnie nic nie podpiął do wtyczki sygnału GSM i zostawił ją wolną, to zadziała? Znalazłem też np. takie anteny https://centrumaudio.pl/anteny-fm-de...wna&results=46, czy gdybym dolutował koncówkę od wzmacniacza antenowego z oryginalnej anteny, którą obecnie mam na dachu, to wszystko zadziała? Wydaje mi się, że powinno ruszyć, ale wolę się upewnić bo może nie jest to wszystko takie proste.
    ktoś pomoże??

Podobne wątki

  1. Antena
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 14:35
  2. Antena 147
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 20:14
  3. antena
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 08:49
  4. [155] antena
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory