Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Ponowny spadek mocy(inny powód?)?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie Ponowny spadek mocy(inny powód?)?

    Nie znalazlem tematu z moim problemem.AR 147 jtdm 140km 2004r

    Jakis rok temu samochod tracił moc jakby stopniowo. żeby uzyskać te same przyspieszenie musiałem coraz mocniej wciskac pedal az w koncu wciskajac na maksa pedal, czekalem i czekalem a on powoli sie rozpedzal . wciskajac wczesniej na 3 biegu pedal do konca po osiagnieciu ponad 2000 obrotow "wbijalo w fotel" a po paru tyg. wciskajac pedal do konca na tym samym biegu poprostu zaczynal przyspieszac jakby mial z 40 koni i ze 100nm obrotu mniej i tyle.
    W serwisie zdiagnozowali ze prawdopodobnie to przez jakas dziure w przewodzie od doladowania, wymienili/zalatali to co trzeba i jak reka odjal moc wrocila.
    Po paru miesiacach to samo .....
    W serwisie sprawdzili wszystko ok z tym co wczesniej. Pod kompem wszystko ok ( zero jakiego kolwiek sladu zeby bylo cos nie tak z przeplywka , egr'em)z róry nie dymi .W srodku nic nie "poci" sie , nie cieknie i jest w niemal idealnym stanie jesli chodzi o kable itp
    Dodam ze czasem zdarza sie ze moc wraca na chwile ale to rzadko.
    Dziwnym objawem sa jeszcze wibracje przy predkosci 70-80km/h . na pewien czas jak bylo wszystko ok ustapily i wraz z odnowieniem sie problemu powrocily. Dziwne że ostatnio wystarczylo dziure zalatac i bylo ok a tym razem jest to samo i zdaniem mechanikow tym razem cos innego jest powodem ale mam dosyc trzymac samochod u nich po kilka dni zeby uslyszec ze to moze byc to a to moze byc tamto..

    Czy ktos moze mial podobny problem albo wie co moze mojej alfie dolegac? Nie chce nie potrzebnie wymieniac czesci zeby mechanik znalazl w taki sposob usterke
    Ostatnio edytowane przez Nitro ; 10-07-2012 o 20:54

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Podłącz samochód pod komputer i daj nam logi oraz ewentualne błędy. Inaczej będziemy razem z tobą, tak samo jak twoi mechanicy gdybać parę dni co to może być.
    Jeśli jeszcze nie masz programu i kabla, to poczytaj tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/147_...slugi_jtd.html

    Myślę, że po tym wiele się wyjaśni
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    Alfa 147 1.9jtd 85kw 2002r.
    Postów
    38

    Domyślnie

    U mnie co prawda JTD 115 KM,ale objawy były takie same.Silnik wkręcał się na luzie max na 3000 i koniec. Pojechałem do serwisu i magicy zrobili mi listę napraw i wymian i namawiali żeby zostawić u nich auto to na pewno zrobią i będzię gwarancja.Wszystko za jakieś 1500-2000 bo turbina padnięta. Póżniej dowiedziałem sie,ze aby zbadać silnik to musi być uruchomiony w czasie testu, a tak nie zrobili.Nie zostawiłem auta bo w czasie jazdy było czuć jak ta turbina sie włącza, a nawet słychać.Pojechałem do swojego mechanika(ale ciężarowki) i przyczyne znalazł w kilka minut.Zapchany był czujnik ciśnienia doładowania.Teraz autko cyka,az miło

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    To samo ostatnio miałem w Oplu CDTI kolegi. Dwa warsztaty specjalizujące się w Oplu w Krakowie, a właśnie wystarczyło czujnik ciśnienia doładowania wyczyścić. Ale teraz ma nowe świece żarowe, przepływomierz, akumulator i filtry paliwa i powietrza. Tylko co miały do tego świece żarowe ... hm...
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    samemu da sie wyczyscić ten czujnik ?łatwy do niego dostęp ? u mnie wkreca sie na max obroty i poprostu nie jest tak dynamiczny , uczucie jakby polowa mocy byla blokowana. zamówię kabel i wrzucę te logi .
    Zamówilem od goscia z forum rure od ic do turbo bo i tak mialem latana i moze to tutaj wina lezy a jak nie to zreszta rura jest metalowa polerowana i i ladnie wygladac bedzie a na pewno trwalsza niz oryginal . u mnie w miescie trudno o fachowca ktory trafnie diagnozuje .. wiekszosc to jak dr house "dajmy mu kazdego leku po trochu i zobaczymy ktory pomoze"

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Pewno, że się da samemu wyczyścić. Na tylnej części kolektora ssącego, mniej więcej na jego środku, za zaworem EGR jest właśnie ten czujnik przykręcony jedną śrubą na klucz typu torx.
    Na poniższym foto jest zaznaczony:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czujnik_cisnienia.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	97.0 KB
ID:	62178

    Ale u Ciebie jak najbardziej może to być problem nieszczelnej rury, o której piszesz. Łatanie rur od turbo sprawdza się tylko na chwile, tak aby dojechać do domu.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 13-07-2012 o 07:19
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    ok. dzis odebrałem samochod : problem nie zniknał więc to nie egr i nie rura turbo tym razem, a problem identyczny jak wtedy kiedy łatali rure turbo.
    -wymienilem rure od turbo na nową metalową("kwasówkę") od goscia z forum
    -wyczyszczony egr i kolektor przy wlocie + zaślepienie częściowe jak to fiat zalecał

    i pojawiły się nowe problemy po wymianie i czyszczeniu :
    -jak gasze silnik to tak jakby opadał albo się trząsł a nie tak jak wczesniej poprostu wyłączał i tyle ( nie jest to przyjemne i na pewno nie normalne)
    - i jak podnosze sprzęgło i dodaje gazu to słysze takie popiskiwanie delikatne jakby jakis pasek sie slizgał albo cos takiego (nie jest to głośne ale tego nie było a sprzęgło bierze normalnie i w ruszaniu oprócz tego nic sie nie zmieniło raczej)
    co to może być? i czym to spowodowane? coś mogli w serwisie zle zrobic? cos uszkodzic?

    samochód jakby dostał więcej mocy ale jest ona tłumiona bo niby czuć różnice i że chce przyśpieszać ale coś go blokuje

    przyznam że z nawału innych obowiązków zapomniałem całkowicie o czujniku ciśnienia żeby sprawdzili ...sprawdze na dniach ten czujnik ale ..komp by nie pokazał jak w aso fiata podłączali że coś z nim nie tak ?logów nie mam jeszcze bo czekam na kabel
    Ostatnio edytowane przez Nitro ; 23-07-2012 o 18:50

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitro Zobacz post
    jak gasze silnik to tak jakby opadał albo się trząsł a nie tak jak wczesniej poprostu wyłączał i tyle ( nie jest to przyjemne i na pewno nie normalne)
    Typowy objaw nieszczelności układu podciśnienia, także powodujący gorsze przyśpieszenie (steruje turbo).
    W 95% przypadków to tylko któryś wężyk. Groszowa sprawa, chociaż znalezienie dziury nie zawsze jest łatwe.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    To ja podziękuję za podpowiedź od razu. Mam podobne objawy co kolega, tylko że ja jestem przekonany że mam rury od turbo do wymiany... ładniej ciągnie jak jest chłodniej na dworze poza tym... Ale właśnie czasami mam tak [zwłaszcza po krótkich trasach], że silnik się zgasi telepiąc się, a czasami to jakbym benzyniaka gasił. Ogólnie efekt jak kolega opisuje...czasami czuć kopnięcie z turbo, a czasami przyśpiesza jak zamulona benzyna [nie czuć tego "kopnięcia"]. Przepraszam za to że się wgryzłem, ale problem wydaje się podobny więc może wspólnie jakoś dojdziemy do rozwiązania. \
    Ja jutro biorę się za podciśnienia i narazie dopóki czegoś nie zamówię "chałupniczo" uszczelnię dolot.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    nie widziałem jak to wygląda obok ic więc zapytam
    -ile tych wężyków tam jest ?gdzies obok tej rury od turbo co wymieniłem? jeśli to one powodują te telepanie silnikiem przy gaszeniu i brakiem mocy to wymienie od razu . jak mozesz podaj jakiś link z allegro jak one wyglądaja albo sie nazywaja i ile by trzeba było kupić do wymiany.
    mechanik szybko się uwinie z wymianą czy to trudniejsza sprawa ze względu na dostęp ?

    a co z tym popiskiwaniem przy ryszaniu ze sprzęgła może jakiś pomysł? wczesniej na bank tego nie było. ewentualnie jak mogłoby to wystąpić przypadkowo w tym czasie co odebrałem samochód to co to może być ?

    - - - Updated - - -

    dolot to radziłbym tobie kupić ten co kolega sprzedaje bo cena jest praktycznie taka sama jak oryginał a wygląd i zapewne trwałość o niebo lepsza . ja mimo że problemu nie rozwiązałem to jestem zadowolony z zakupu. zastanawia mnie tylko czy jak moc wróci będzie lepiej sie alfa dzieki tej rurze zbierała od dołu bo takie opinie chodzą
    http://www.forum.alfaholicy.org/czesci/68315-rura_dolot_ic_ic_turbo_beda_chetnia_polerowana_kwa sowka.html
    nick: misiu7911
    Ostatnio edytowane przez Nitro ; 23-07-2012 o 19:51

Podobne wątki

  1. Spadek mocy 2.5 V6
    Utworzone przez Morbob w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 08:31
  2. spadek mocy??
    Utworzone przez viking865 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 16:01
  3. [146] Spadek mocy jtd
    Utworzone przez zhyperpl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 09:32
  4. [145] spadek mocy
    Utworzone przez gump3334 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 12:50
  5. spadek mocy
    Utworzone przez rashitmc w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory