Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wyświetlacz Navi - podłączenie kamery cofania, zewn video itp - propozycja

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie Wyświetlacz Navi - podłączenie kamery cofania, zewn video itp - propozycja

    Panowie,

    temat ten umieściłem również w podforum GT, jednak z uwagi że tam nie wszyscy może zaglądają, dlatego wrzucam go również tutaj.

    Na forum Lancii znaleźli rozwiązanie na mały upgrade Navi od Thesisa. Zwróciłem się zatem z zapytaniem do kol. Argenta67 czy mógłby się zorientować czy można by zrobić małą przeróbkę naszego Navi Connect+, tak by można chociaż podłączyć do niego kamerę cofania, bądź inne zewn. źródło Video.

    Pod tym linkiem możecie zobaczyć cały temat:

    http://forum.lanciapolska.org/viewto...?f=140&t=53940

    Najistotniejsze fakty:

    http://www.youtube.com/watch?v=2lc5w...ature=youtu.be

    AV interfejs do Lancia Thesis.
    Cechy:
    - trzy wejścia video (np tuner DVB-T, kamera, nawigacja)
    - symuluje fabryczny tuner TV i steruje tunerem DVB-T
    - tvfree
    - kamera automatycznie wyzwalana po włączeniu wstecznego
    - w połączeniu z panelem dotykowym steruje navi-boxem - opcja (np z AutoMapą)
    - głos lektora nawigacji słyszalny niezależnie od źródła dźwięku w Connect - opcja
    - montaż P&P bez cięcia i lutowania
    Więc teraz o kosztach:
    1. baza: Adapter (płytka + okablowanie) 4900zł /10szt
    2. opcja: Touch-panel + navi-box + AutoMapa 1300zł/szt
    3. opcja: Tuner DVB-T + kabel sterujący 800zł/szt
    Ceny powyżej są dla Navi z Thesisa, jednak pokazują orientacyjnie jaki może być koszt takiej operacji.

    I teraz pytanie do Was, czy są zainteresowani modyfikacją connecta oraz czy ktoś posiada sprzęt, który mógłby udostępnić do przeróbki?

    Proszę o informacje od osób zaiteresowanych, bo jak widać dla Bazy w przypadku Lancii musiało się zebrać przynajmniej 10 chętnych.

    Pozdr.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar ksiazelasic
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Legnica/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    194

    Domyślnie

    po obejrzeniu filmiku - bardzo fajna rzecz
    jednak zeby skompletować to co jest na filmiku to koszt przewyzsza kupno nowego radia z tymi samymi bajerami (navi, kamera cofania, tv, bluetooth, wyswieltlacz dotykowy) np PIONEERa, gdzie zyskujemy dodatkowo wyjscia na wzmacniacz i duzo lepsza jakosc dzwieku
    Ostatnio edytowane przez ksiazelasic ; 07-08-2012 o 17:59

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    no dobra...postaram się dokończyć ten temat..bo coś mi się zdaje że kolega PRZEMKO wywołał mnie do tablicy
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/6...nia_itp-4.html
    czyli zamieścić schemat płytki interface, oraz sposób podłączenia.Wycenić koszty itd.
    Aktualnie mam od miesiąca rozwiązanie pozwalające przy załączonym wstecznym na ekranie nawigacji oglądać obraz z kamery cofania.Przeróbkę wykonałem w jak najprostszy sposób wykorzystując przekaźniki. Mogę również podłączyć sygnał z gniazda SCART..czyli albo dvd albo tuner DVB-T ...itd.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5221.jpg
Wyświetleń:	1731
Rozmiar:	99.2 KB
ID:	64967Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5252.jpg
Wyświetleń:	745
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	64968Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5254.jpg
Wyświetleń:	1198
Rozmiar:	88.4 KB
ID:	64969Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF5257.jpg
Wyświetleń:	3358
Rozmiar:	63.2 KB
ID:	64970
    Ten mały przełącznik pod podłokietnikiem pozwala na przełączenie kamery cofania w czasie jazdy lub zewnętrznego źródła np. DVD
    Wykorzystałem gotowy przetwornik AV - RGB z tej aukcji:
    http://allegro.pl/adapter-dvd-do-nav...421195789.html
    Początkowo kupiłem ten
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2339451755
    ale się nie sprawdził gdyż w PALu miał problemy z kolorem czerwonym.
    Kupiłem również taką kamerkę :
    http://allegro.pl/kamera-cofania-ope...526526136.html
    ale wylądowała w koszu.Po lekturze wybrałem kamerę z przetwornikiem OMINI VISION OV7949..trochę lepsza ale żle działa ustawienie kontrastu w słoneczny dzień:
    http://allegro.pl/kamera-cofania-z-d...485398203.html
    Tak że parę opcji przerobiłem..aktualnie myślę że możliwości wykorzystania CN+ się kończą..będę jeszcze w jesienne wieczory próbował dorobić jakieś normalne wejście AUX wykorzystując wejście głowicy AM..jeśli to będzie możliwe.Całość kasy włożonej w CN to jakieś
    1. interface 100 pln
    2.Kamerka 100 pln
    3. Przetwornik AV-RGB 250 pln
    4.kable..pierdoły 50 plnKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120725340.jpg
Wyświetleń:	1022
Rozmiar:	51.6 KB
ID:	64972Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120725341.jpg
Wyświetleń:	1091
Rozmiar:	69.4 KB
ID:	64973
    Plątanina kabli itd.
    Osobiście uważam że jeśli uda mi się zrobić dodatkowe wejście audio do CN+ to następnym zakupem będzie to:
    http://allegro.pl/samsung-galaxy-tab...528284486.html
    i na tym koniec wydawania kasy na wodotryski w autku...czas na reamp silnika
    Swoją drogą to co nam przedstawił kol. Przemko jest bardzo ciekawą propozycją ..ale chyba nie za takie pieniądze.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 07-08-2012 o 18:39

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    ksiazelasic, mnie chodziło o wersję minimalistyczną, tak tylko by wyprowadzić wyjście video.

    Andrzeju, nikt nie wywołuje Cię do tablicy, jednak bardzo się cieszę, że się pochwaliłeś ogromem pracy jaki włożyłeś oraz rezultatami

    Jak już, wspominałem w tym samym temacie w sąsiednim podforum (GT), nie jest to moja oferta a jedynie kopia tego co udało mi się znaleźć na forum lancii. Stwierdziłem po prostu, że może być rzesza zainteresowanych, którzy zaadoptowaliby podobne rozwiązanie u siebie. Niemniej dzięki za trafne uwagi, np. kol. cuoreventi zauważył że navi z innymi softami mają inne wnętrzności oraz za dokładne przedstawienie problemu przez kol. andrzej36.

    Jeśli Andrzeju36 byłbyś stanie zmodyfikować dla innych Navi to daj znać, a jeśli niestety nie dasz rady, to proszę wypowiadajcie się Ci którzy zainteresowani są podobną przeróbką, gdyż muszę wiedzieć czy jest zainteresowanie ze strony Alfistów czy nie

    Pozdr.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar italianovero
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Europa
    Auto
    alfa romeo 147 2.0
    Postów
    221

    Domyślnie

    Koledzy ja jestem chętny od zaraz... Jak za te pieniądze widziałem z firmy botesi ale to wszystko kosztowało coś koło 1600 zł a tutaj 500 stówek i jest wszystko... proszę o kontakt na priva

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Panowie proponuję ten temat przenieść całkowicie TU aby nie robić bałaganu na forum
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/6...nia_itp-4.html

    Jestem po wstępnych rozmowach z facetem który ma zakład elektroniczny i jest w stanie podjąć się małej produkcji takiej płytki jako gotowca do podłączenia w nawigacji.Jest to sama płytka z taśmą którą należy podłączyć do wyświetlacza..będzie opis.z płytki po kablu zakończonym gniazdem rs będą wyprowadzone
    sygnały potrzebne do podłączenia reszty / czyli RGB , Synchronizacja wej - wyj, załączenie PAl-NTSC,obrócenie ekranu o 180 stopni oraz załączenie źródła zewnętrznego /mogę się podjąć jedynie przekazania schematu podłączenia sygnałów i ich przełączania.Resztę..czyli zakupienie przetwornika av-rgb , sposób załączania ekraniku / podłączenie pod piny światła cofania przez mały przekaźnik..potrzebny minus do załączenia wejścia zewnętrznego / itd. należy zrobić sobie samemu albo zlecić zaprzyjaźnionemu elektrykowi / elektronikowi /. Ja niestety nie mam na to czasu ... ani możliwości / nie posiadam firmy /.
    Całość wyceniono na 120 pln plus koszty wysyłki.Aby rozpocząć produkcję jest potrzebnych 10 chętnych..
    należy zamówić gniazda i taśmę 22 pinową itd.A więc proponuję zrobić wstępną listę zainteresowanych kolegów a ja po dogadaniu szczegółów podeślę resztę informacji. Całość wykonanej pracy wyglądała by mniej więcej tak jak w zamieszczonym poście w temacie / patrz link wyżej /

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    Jeśli jakiś mod mógłby zamknąć ten temat byłoby super. Dyskusję będziemy prowadzić w równoległym temacie z podforum GT. Fajnie by było gdyby można skopiować też do tamtego tematu posty kol. Andrzejm36.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    Panowie, zapraszamy do poniższego tematu gdzie zbieramy chętnych na rozwiązanie od kol. Andrzejm36.

    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/6...nia_itp-5.html

Podobne wątki

  1. Wyświetlacz Navi - kamera cofania itp.
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 13:45
  2. Montaż kamery cofania
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 05:56
  3. [159] Słaby sygnał radiowy po zamontowaniu kamery cofania
    Utworzone przez smola w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 09:23
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 15:59
  5. [159] Czy da się podłączyć kamerę cofania pod wyświetlacz Navi+?
    Utworzone przez Artorius w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 00:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory