Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z brakiem zasilania [147 2.0 T.S.]

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BomBel
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS
    Postów
    25

    Domyślnie Problem z brakiem zasilania [147 2.0 T.S.]

    Witam
    Mam dosyć spory problem z moja Bellą. Elektryka w tych autach to temat może i jest wiele wątków odnośnie elektryki lecz i tak nie mogę poradzić sobie z moim problemem.

    Mianowicie zaczęło się to już jakiś czas temu, że przestawał mi działać centralny zamek. Zupełnie spontanicznie bez żadnego konkretnego schematu. Olałem zrzuciłem winę na baterie w pilocie. Po jakimś czasie doszła kolejna usterka mianowicie wyłączało mi się radio lecz dział się to tylko w krótkim czasie od odpalenia samochodu (włączało się same). Jak to ja olewam pierdoły to nie zwróciłem na to uwagi. Po jakimś czasie zaczęły dochodzić kolejne problemy. Gdy przestawał działać mi centralny zamek po włożeniu kluczyka do stacyjki wszystko szalał przez jakieś 10 sekund. Komputer przygasał klima fiksowała pokazywał komunikat 0 dystans to service po czym spokój. po odpaleniu oczywiście w niedługim czasie radyjko się wyłączało.

    I tak jeździłem zalewając temat aż do objawów dołączyło gubienie zapłonu. Może dla mnie radio się wyłączać centralka nie działać i zdychać klima czy Bóg wie co ale jak już mi auto zaczyna przygasać stwierdziłem że czas pojechać do elektryka. Pogmerał pogmerał sprawdził skrzynkę z bezpiecznikami i inne duperele (Facet pracował przy Alfach i Fiatach wiec zakładam że się znał na robocie) po czym stwierdził ze wszystko ok wszystkie kostki połączenia w porządku oblukał wiązkę główną przy klemie pogmerał wyją zaśniedziałą podkładkę i powiedział że nie widzi tu żadnej usterki. rozłożyłem ręce i zawinąłem się.

    Od tamtej pory przeczyściłem klemy jeszcze bo były trochę już zaśniedziałe i jeździłem. Temat odpuścił na jakiś czas lecz wrócił. Częstotliwość znacznie zmalał ale spotęgowały się objawy. Bez względu na obroty czy długość podróży teraz bywa że podnosząc elektryczną szybę tracę prąd w całym aucie (Gdy podnoszę szybę wszystko się wyłącza tracę zapłon lecz gdy auto ma już zgasną wszystko wraca do normy ale nadal podnoszę szybę) Dziwi mnie to że szyba się podnosi mimo że wszystko przestaje działać.
    Zawsze wiem że coś będzie się dziać bo objawy zawsze pojawiają się jednakowo.
    1. Brak centralnego zamka
    2. Komunikat
    3. Radio gaśnie
    4. Wyłączają się wszelkie kontrole trakcji
    5. Traci chwilowo zapłon

    Wszytki punkty zawsze idą sobie w parze. To wszystko od momentu usterki trwa do zgaszenia auta. Po ponownym uruchomieniu zazwyczaj wszystko jest po staremu. Auto nie traci pamięci bo nie zeruje licznika i nie resetuje radia. Ciężko mi powiązać jakieś warunki atmosferyczne z tym. Może wilgoć to wzmaga ale nie jestem tego pewien. Nie wiem jak jest tego przyczyna ale usterka postępuje i jak na razie nie mogę ustalić jej przyczyn. Mam pewne podejrzenia ale potrzeba mi opinii kogoś kto miał z czym takim do czynienia.

    1. Mam co prawda nowy akumulator ale nie jestem pewien czy przypadkiem nie ma zwarcia.
    2. Skrzynka z bezpiecznikami (Ta pod maską) jest nie szczelna z powodu lekkiego uszkodzenia obudowy (Powiązanie z wilgocią)
    3. Możliwe że gdzieś jest uszkodzona wiązka główna bo objawy przypominają mi sytuacje w której został by przerwany obwód
    4. Winy doszukuje się również przy kompie ale nie znam się na tym absolutnie wiec nie mogę nic stwierdzić.

    Będę wdzięczny za udzieloną pomoc bo nie sztuka jest zmienić pół auta by wyeliminować usterkę tylko dobrze ją zdiagnozować i trafić w źródło.

    Z góry dziękuje.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    mi to bardziej wyglada na kłopoty z BC (body komputer) a dokładniej z magistralą CAN.... to zwykle sie tak zaczyna od zamka drzwi, alarmu.... czasami może to być problem zespołu przekażników, ten podłączony z tyłu do BC.... jedyna możliwość aby to namierzyć to podłączenie notebooka z ELM 327 podczas tych objawów do interfejsu OBD.... Akumulator w tych modelach nie ma takiego wpływu na ECU... tylko jak to naprawić to nie bardzo wiem..... elektryk duzo tutaj nie pomoże to trzeba dobrego diagnosty aby pomierzył parametry wszystkie w tym aucie.....

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...s_jazdy-2.html

    - - - Updated - - -

    Najpierw pomierz mi napięcie na przewodach do radia i innych. I napisz jak wygląda sprawa. Mierzenie najlepiej raz bez obciążenia a raz pod obciążeniem.

    - - - Updated - - -

    Dodatkowo sprawdź czy we wszystkich stykach połączeniach przewody są dostatecznie mocno ściśnięte i nie ma sytuacji w której coś lata luźno bądź tylko się styka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał euroscan Zobacz post
    elektryk duzo tutaj nie pomoże to trzeba dobrego diagnosty aby pomierzył parametry wszystkie w tym aucie.....
    A elektryk to dupa wołowa i nie potrafi pomierzyć napięcia i innych parametrów?? on tylko potrafi kręcić śrubokrętem??

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...biornikow.html
    a i jeszcze to


  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BomBel
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Źródło usterki zostało już namierzone. Przyczyną był uszkodzony Body Computer. Po demontażu okazało się, że jest zalany a bynajmniej ma w sobie mnóstwo wilgoci i cały środek był porośnięty grzybem. W ASO za nowego kompa policzyli mi 2000zł. Szukałem używki lecz problemem jest to, że on musi być idealnie dostosowany do danego auta (Wyposażenie itd.) Numer Body Computera z mojego auta to (50500730). Słyszałem również o trudnościach w przeprogramowaniu używanych (problemy z kodowaniem stacyjki radia i inne utrudnienia)
    Nie jestem zwolennikiem używanych części bo nigdy nie wiadomo jak to długo będzie prażyć.
    Czekam na wasze opinie czy warto szukać używki i kombinować czy zacisnąć zęby i wybulić na nowy.

    P.S. Jeśli ktoś wie którędy może łapać wodę, czy miał taki przypadek też mile widziane opinie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    na forum 156 TS ktos wymieniał całe bebechy do 156 po liftingu z ECU Me 7.3.1.... body, Ecu, kluczyk, stacyjka, zamki cena chyba 500 zł.... sam jestem ciekawy któredy może lecieć woda do body komputera w 147 TS, może ze skraplacza ?....

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BomBel
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Odnośnie tej wody Mogę wykluczyć prawie na 100% przeciek przez przednią szybę. Jeśli by leciał z pod niej na tyle by zalać body to podczas zimy i ostrych mrozów zapewne by strzeliła gdyż w miejscu przecieku woda by zamarzła a auto zimuje pod wiatą wiec na pewno przymroziło by to.
    Spotkałem się z opinia że może leci po wiązce ale sam nie wiem.
    Jak znam życie będę nurkował głową w deskę rozdzielczą a ojciec będzie lał wodę.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar BomBel
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS
    Postów
    25

    Domyślnie

    Już dawno ten temat poruszyłem i myślałem że już do niego nie będę wracał bo sugerowana przyczyna usterki został naprawiona (Body Computer) lecz cała sprawa się skomplikowała. Po naprawie wystąpiła jeszcze usterka. Delikatnie mówiąc się zagotowałem bo naprawa była kosztowna a mimo wszystko pełnej satysfakcji niema. Zwróciłem auto z reklamacja naprawy i ogarnęli temat gdyż teraz jest już dobrze. Po za body uszkodzone było parę pinów idących do body lub do skrzynki z bezpiecznikami nie pamiętam dokładnie.
    A jak chodzi o przeciek okazało się że go nie ma. Przyczyną była wilgoć wewnątrz auta.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    a stary body komputer masz, to chętnie odkupie. - i miałem racje że to body komputer (BC).

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - a po co ci stary body, to jest od 2.0 , ty masz , miałeś od 1.6.
    - no chyba że na cześci.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.5 v6 problem z brakiem pradu
    Utworzone przez InfectedMusic w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 07:18
  2. Problem z brakiem mocy calkowicie zanikla
    Utworzone przez Alfamania w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 05:29
  3. Problem z brakiem mocy calkowicie zanikla
    Utworzone przez Alfamania w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 19:41
  4. [JTD] Problem z brakiem mocy- błędy
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 20:10
  5. [146] PROBLEM z brakiem mocy w czasie jazdy
    Utworzone przez GRUCHA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory