Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 2.0 ts KOPCI !!!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie 2.0 ts KOPCI !!!

    Witam, wiem że są na forum podobne tematy ale ale mój składa się z dwóch części tak jak by wiec chciałem wszystko w jednym opisać.
    Po pierwsze problem zaczął się jakiś rok temu, wsiadam odpalam samochód jeszcze nie ruszam mija około 2 minuty nagle widzę w lusterku wstecznym chmurę dymu bardziej biała niż niebieska (95%-5%) chmurka znika, od tego momentu przy wchodzeniu na wysokie obroty tak kolo 4000 widać białą chmurę, ze to białą chmura tez jest dziwne bo to by wskazywało branie płynu chłodniczego ale widzę minimalny ubytek płynu, bardziej oleju spokojnie 1 litr na 1000 km podczas odpalania więcej chmura się nie pojawiała tylko na wysokich obrotach i przy hamowaniu silnikiem po wciśnięciu pedału gazu puszcza dymek, w tym czasie jeździłem na valvolaine maxlife 10w40, chcąc zmniejszyć branie oleju postanowiłem zmienić na Motul 15w50 (wiem ze to półśrodek zmiana oleju ale tak sobie postanowiłem) po wymianie na ten olej jest dużo gorzej po odpaleniu po jakiś 30 sekundach leci biały dym aż do nagrzania silnika na biegu jałowym po czym przestaje, ale problem znów pojawia sie gdy ruszę z miejsca widać lekki dymek a na wysokich obrotach to już ,,multichmura" biała czy mam racje że ten motul będzie gorszy od valvoline i na co bardziej stawiacie uszczelniacze?pierścienie?czy uszczelka pod głowicą? w zbiorniczku wyrównawczym jest jakieś niewielkie zabrudzenie brązowe takie maziste ale tylko na ściankach i jest go niewiele i lekkie naprawdę lekkie dymienie po otwarciu korka ale myślę ze to po prostu parowanie płynu bo nie czuć spalin, po otwarciu korka wlewu oleju po wyłączeniu silnika pojawia się dymek ,naprawdę miałem potrzebę napisania tego Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Zmiana oleju nic nie da szkoda kasy 1 litr na 1000km to kolego nie masz silnika!! niestety! rok czasu tak jeździsz brak słów. Ale suma jest taka auto do mechanika(dobrego) i niech stwierdzi co jest do naprawy.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    "co obstawiacie..."
    a co to kurna... hazard? Zakłady? Do mechanika nie chcesz jechać, tylko sugerować się tym, co mądre głowy napiszą? A jaką masz pewność, że to co tu napiszemy, będzie prawdą?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    ale się oburzyłeś, tak jak byś miał o co heheh ,,mój cyrk, moje małpy " sprawa rozwiązana to uszczelniacze zaworowe wszystko zrobione, zero kopcenia autko śmiga pięknie, rozśmieszyłeś mnie z tymi mądrymi głowami naprawdę a powiedz mi co by mi dało to ze trafiłbyś usterkę i tak wszystkie roboty związane z tą awarią zbiegają się w jednym punkcie, mimo to dzieki że coś napisałeś mądralo

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Miałem Ci napisać o uszczelniaczach na wtryskach...Ale widzisz. To takie strzelanie w ciemno. Wcale sie nie oburzyłem ale wiem, że takie dyskusje do niczego sensownego nie prowadzą. Bo pewność będzie dopiero, jak mechanik "zaglądnie", a na forum, to możemy się tylko straszyć, m.in. że silnik do wymiany itd.
    Wiem, że są różne sytuacje, i pewne usterki mogą się u wielu osób powtarzać. Ale "zjadanie oleju" ma tak wiele przyczyn, że forum nie jest naljepszym sposobem na diagnozę. Stąd moja uwaga, albo nawet krytyka... ale nie oburzenie

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    olej to ginie akurat przez turbo, wyciek, pierscienie. Ale kolega nie ma turbo więc zostają 2 przyczyny. Zrobienie popychaczy nie naprawiło twojego auta olej będzie chlało jak chlało....niestety.
    a na forum dowiesz się więcej niż w nie jednym warsztacie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    Oki w porządku nie ma się co spinać i zgodzę się na forum znacznie więcej się można dowiedzieć niż u niejednego mechanika a że mamy jedne z lepszych to tylko się cieszyć

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Święte słowa wystarczy wejść na inne i poczytać trochę tam przerabiają tylko wydechy i zwiększają moc w krzaczasty sposób typowi zwolennicy gorzkich jabłek

  9. #9
    jazke
    Gość

    Domyślnie

    Zalezy tez jakiego macie mechanika, jak dymiło na biało to wiadomo że olej, poznije dylko dojść gdzie, sprawdzic cisnienie w cylindrach itd....

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazke Zobacz post
    Zalezy tez jakiego macie mechanika, jak dymiło na biało to wiadomo że olej, poznije dylko dojść gdzie, sprawdzic cisnienie w cylindrach itd....
    na pewno olej
    Ostatnio edytowane przez CINEKX81 ; 12-09-2012 o 15:59

Podobne wątki

  1. kopci
    Utworzone przez Kolorado w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 22:55
  2. Kopci 2,4 jtd sw
    Utworzone przez adrespatryka w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 17:50
  3. 1.9 jtd kopci
    Utworzone przez łukaszw256 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 17:17
  4. 1.9 jtd kopci
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 22:36
  5. Kopci....??
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 15:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory