Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Mechanizm podnoszenia szyby - pomocy!!!

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    No niby masz rację ale jeśli zatrzask tylko jest do wymiany to kupi nowy i ma pewną sprawę za 18 pln a kupi cały mechanizm a zatrzask używany może mu polecieć za dwa dni i znowu jest w czarnej d.... a tak się składa że to właśnie ten plastikowy bajer ponosi główną winę za uszkodzenia tych mechanizmów, bo to on pęka i wtedy linka pitoli się na ślimaku i następuje blokada tego całego ustrojstwa.

    ( tak trochę nie po polsku ale chciałem wytłumaczyć to jak najprościej)

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Witam.Podepnę się pod temat.U mnie w dzwiach przednich umarł silniczek,szyba jest u góry,kupiłem nowy.Mam taki problem,że rozebrałem tapicerkę i nie mam pojęcia jak wymienić ten mechanizm do opuszczania szyb tak,żeby jeszcze czegoś bardziej nie popsuć.Czy mógły ktoś napisać w jaki sposób to zrobić w garażu czy mam oddac auto do mechanika.Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie.

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    Tak wirtualnie to ciężko raczej wytłumaczyć ale z tego co pamiętam to chyba ze trzy śruby trzymają cały mechanizm i normalnie da się go wyjąć bez większych problemów także myślę że nie masz się czego bać.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Poszukaj w dziale zrób to sam coś tam było na ten temat. Ewentualnie wklej foto.


  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Witam.Gdzie mogę kupić ten plastik który rusza się na prowadnicy i jest wciśnięty w szybę bo mi się urwał.Jak ten element się dokładnie nazywa.Proszę o odpowiedź.Z góry wielkie dzięki.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    eh było wertowane kilka razy. Pasuje od jakiegoś fiata. dokładnie nie wiem jaki. W alfie ta część nie jest sprzedawana. Poszukaj przez szukajkę słowo szyby, szyba


  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    LANCIA LYBRA WODZIK SZYBY 18 PLN W SERWISIE.

    Występuje prawy i lewy.

    - - - Updated - - -

    W każdym serwisie fiata ale to chyba oczywiste, czas oczekiwania zazwyczaj jeden dzień.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfica Zobacz post
    Popsuł się mechanizm podnoszenia szyby i trzeba go wymienić słowa mechanika. A że chciał za tą przyjemność 500zł swierdziłam, że nie dam się naciągać kupię używkę na allegro i ktoś mi go wymieni tylko, że ja nie bardzo wiem co kupić a nie chce kupic czegos co potem bede odsyłac... itd. itp.
    500 zł to kosztuje nówka :/
    Wrzuć kolezanko odpowiedni temat o zakupie do działu Bazar. Ja w ten sposób znalazłem świetnie działający panel do GT za 100 zł od forumowicza.
    Sama wymiana jest prosta, więc ktoś na pewno Ci pomoże.
    A mechanik mówił coś o tym, co dokładnie nie gra z tym panelem? Tam jest taka biała taśma z wiązką przewodów. Czasami któryś z nich może być delikatnie przerwany na lutowaniu. Wystarczy zanieść panel do dobrego elektryka, on polutuje, ewentualnie wymieni taśmy. Ale musi być naprawdę niezły. Czasami pomaga, ale tak jak mówię tylko w przypadku, gdy łączenia są zrywane

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    ar 155
    Postów
    50

    Domyślnie

    Forumowicze,

    Odkopuje temat, muszę wymienić właśnie ten element, ktoś może jest chętny na sprzedaż i ma sprawny mechanizmy? nowy na allegro do gt 575 zł używka około 250 - ale czy nie będzie po chwili z nią tego samego problemu?!?

    Teraz powiem najlepsze zadzwoniłem do ASO - przy zdaniu starego mechanizmu 1100 zł a jeśli nie to 1400 no ładnie...

    Poszukuję również Panelu od otwierania szyb oraz sterowania lusterkami - STRONA KIEROWCY

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał skitFb Zobacz post
    Forumowicze,

    Odkopuje temat, muszę wymienić właśnie ten element, ktoś może jest chętny na sprzedaż i ma sprawny mechanizmy? nowy na allegro do gt 575 zł używka około 250 - ale czy nie będzie po chwili z nią tego samego problemu?!?

    Teraz powiem najlepsze zadzwoniłem do ASO - przy zdaniu starego mechanizmu 1100 zł a jeśli nie to 1400 no ładnie...

    Poszukuję również Panelu od otwierania szyb oraz sterowania lusterkami - STRONA KIEROWCY
    Dzisiaj zamawiałem na e-autoparts - 190zł z przesyłką, trochę się pośpieszyłem bo czytam tu że mozna wymienić sam wózek/ślizg (pasuje od Lanci Lybry)
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. [159] mechanizm podnoszenia szyby
    Utworzone przez krzysieking w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 22-02-2022, 18:52
  2. Mechanizm podnoszenia szyby - lewy przód - 147 FL
    Utworzone przez FerraEnzo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 07:01
  3. [164] Uszkodzony mechanizm podnoszenia szyby kierowcy
    Utworzone przez marcineczq w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory