Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Naprawa podgrzewania tylnej szyby w 147 3d '03

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar kbzp
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.6TS @120KM '03
    Postów
    10

    Domyślnie Naprawa podgrzewania tylnej szyby w 147 3d '03

    Witam!
    W trakcie dopieszczania kupionej ok 2 miesiące temu Alfy 147 mechanik zwrócił uwagę na jeden nurtujący mnie problem - niedziałające podgrzewanie tylnej szyby.
    Po wciśnięciu odpowiedniego guzika zapala się na nim lampka, do tylnej szyby (chyba do "ostatniego" złącza) dochodzi prąd, jednak szyba się nie grzeje, bo jeden z pasków jest przerwany. Mechanik powiedział, że w związku z tym, że szyba jest klejona, trzeba wymienić całą klapę wraz z szybą (?!)... Nie jest to dla mnie najkorzystniejsze wyjście - myślałem, że to będzie pierdoła kosztująca mnie kilkadziesiąt zł, a nie kilkaset

    Słyszałem o różnych specyfikach, którymi można uzupełnić przerwany pasek, skoro do szyby dochodzi prąd, powinno to wystarczyć. Jednak mechanik na pewno też zna takie rozwiązania, także jestem teraz w kropce.

    Czy ktoś miał podobny problem, a może życzliwy Alfoholik mieszkający we Wrocławiu dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, żeby to garażowymi sposobami naprawić? W zamian oferuję dobrą flaszeczkę, czy tam coś w tym stylu Idzie zima i nie wiem, jak się będzie jeździło bez widoków do tyłu...


    PS. Mogę tylko dodać, że kupiłem auto w dość dobrym stanie, zawieszenie, hamulce, itp - wszystko działa, poza wyżej wymienioną usterką do zrobienia zostaje mi tylko wariator (chyba standardowy problem w Twin Sparkach)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Witaj,
    Mechanik na pewno chciałby Ci jeszcze tą szybę samemu zamówić i oczywiście wykonać usługę, ale proponuje ZRÓB TO SAM Poszukaj na allegro lub w okolicznych sklepach narzędziowo-motoryzacyjnych a na pewno znajdziesz coś pasującego do poniższego tematu pomocy:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic384206.html
    pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Potwierdzam działa w 100% tylko chyba nie klej a jest specjalne topiwo czy coś w tym stylu zreszto poszukaj i znajdziesz. 5min roboty. Oczywiście jak wszyscy proponuję nie korzystać z usług tego mechanika bo jak nie na szybę to na coś innego Ciebie naciągnie. Jak coś to poszukam bo chyba mam u siebie tubkę z tym więc jak nie napiszę w temacie napisz na priv


  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    to się nazywa lakier przewodzący (z drobinkami srebra). Kosztuje kilka/kilkanaście złotych. Dostępny jest w chyba każdym elektroniku. Sam muszę to naprawić, ale ciągle nie mogę się zmobilizować.

    - - - Updated - - -

    U mnie nie działa kilka ścierzek (chyba trzy).

    Najważniejsze odnaleźć miejsce przerwania.
    Następnie przykleić taśmę klejącą równolegle do ścieżki na szybkie (tak, aby lakierem nie zrobić za dużej plamy - zostawiając tylko szparkę szerokości ścieżki).
    Te lakiery są dostarczane w takiej małej fiolce, z pędzelkiem. Nanosimy odpowiednią ilość na szybę i zanim lakier zacznie schnąć, odklejamy taśmę (żeby jej nie lakierowało do szyby
    Musiby odczekać aż wyschnie - sprawdzamy przewodność włączając ogrzewanie szyby (można miejscowo schłodzić szybę wywołując zaparowanie (kostką lodu)... albo po prostu poczekać - pogoda sprzyja testowaniu ogrzewania szyby

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Jak zwał tak zwał wsjo rabo. Aby działało.


  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar kbzp
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.6TS @120KM '03
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, właśnie o to mi chodziło
    Tyle, że to nie jest zwykły mechanik, a znajomy mojego ojca, który zrobił mi w aucie parę rzeczy i nie brał za to pieniędzy, także żadnego interesu nie miałby we wprowadzaniu mnie w błąd...

    Są jakieś inne opcje na niedziałające ogrzewanie?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    chyba tylko ircha albo podciągnięcie nadmuchu na tylną szybę ale to raczej żart

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    To tak czy siak słabo się zna Czy są inne opcje można czekać aż buda się nagrzeje A tak serio to wymiana tej szyby po tym kleju. Nie znalazłem u siebie ale wiem gdzie jest w sklepie u mnie


  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbzp Zobacz post
    Są jakieś inne opcje na niedziałające ogrzewanie?
    jeżeli napięcie jest przy "konekorach" na szybie to opcje masz dwie:
    1- wymiana szyby na taką w której ścieżki grzewcze są całe ( kilka stów )
    2 - naprawa twoich przerwanych ścieżek ( max 20zł )

    sam wybierz

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	45.0 KB
ID:	71984








  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar kbzp
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.6TS @120KM '03
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jasne, spróbuję jakoś naprawić te ścieżki, chodziło mi raczej o to, czy może być coś innego nie tak, niż sama przerwana ścieżka? Np. konektory od strony klapy, jakieś kable, itp?
    Tak czy siak, to mały wydatek, więc postaram się to zrobić)


    PS. Słyszałem, że grafit z ołówka też może posłużyć do garażowej naprawy podgrzewania szyby, niby się to dobrze nie trzyma, ale chyba testowo mógłbym sprawdzić, czy po takim druciarstwie szyba się "grzeje"? I jeśli tak, to wtedy kupić ten magiczny srebrny specyfik

Podobne wątki

  1. [159] Naprawa opadającej szyby tylnej
    Utworzone przez variatore w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-06-2022, 00:08
  2. Automatyczne włączanie podgrzewania tylnej szyby
    Utworzone przez Piotriix w dziale 147
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 11:53
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 06:48
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 19:22
  5. [145] przycisk do podgrzewania tylnej szyby
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory