Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [147] Diagnostyka Alfa 147 1.6 TS r. 2001 jaki interfejs i p

  1. #1
    rarafael
    Gość

    Domyślnie [147] Diagnostyka Alfa 147 1.6 TS r. 2001 jaki interfejs i p

    Witam wszystkich Alfaholików!!!
    Jestem tu nowy (ponieważ jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Belli 147 1.6 TS z 2001r. - ten słabszy motor 105 kM) i potrzebuję informacji:
    1. jaki interfejs zakupić do diagnostyki tej wersji auta (głównie chodzi mi o silnik - często wyskakuje mi błąd sondy lambda, podobno od paliwa - co jest dziwne, ponieważ tankuję tylko V-Power na Shellu)) Błąd wyskakuje średnio raz na tydzień a po jego skasowaniu parametry podawane przez sondę są prawidłowe... (???)
    2. jaki program da mi największy zakres diagnostyki?
    Czytałem sporo postów na ten temat na tym forum i wszyscy w zasadzie polecają AlfaDiag. Nikt nie wymienia np. Scantool'a: http://www.scantool.net/?mode=displa...y=ScanTool.net
    jest on darmowy i ciekwa jestem, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym programem?
    Zastanawiałem się też nad interfejsem na procesorze ELM 327 z Allegro, np: http://www.allegro.pl/item422367845_...samochody.html
    Czy będzie on współpracował z moim ECU???
    Proszę doświadczonych "wyjadaczy" tematu o wskazówki i pomoc w tym zakresie.
    Pozdrawiam
    rarafael

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    alfadiag ma kilka zalet w porównaniu do Unidiaga.
    Kod:
    ME7.3.1	147	1.6 TS	   AR32103,AR32104
    	    147	    2.0 TS	AR32310
    	    147	    3.2 V6	AR932A000
    takie silniki obsługuje alfadiag.

    Wady Unidiaga
    - brak diagnostyki aktywnej czujników
    - wykresla tylko dwa wykresy na raz
    - brak logowania parametrów silnika np. podczas jazdy samochodem.

    Zalety:
    - jedna , generalna brak przerywania transmisji nawet na słąbych notebookach.

    Wady Alfadiaga
    - aby pracował bez przerywania połaczenia potrzebny jest dośc silny notebook, P duo P5550 1.8 GHz, 1 GB RAM

    Zalety:
    - 4 wykresy na ekranie
    - logowanie parametrów diagnostyki do pliku podczas np. jazdy.
    - obsługuje diagnostykę aktywną czujników !!!
    - podaje czasami graniczne wartości parametrów.
    - obecnie juz w wrsji 3.0.0, obsługuje ABS MY99 i EODB ME3.1 ecu

    --

  3. #3
    rarafael
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bubu321 za info!
    Ale nadal mam niejasne spojrzenie na cały temat, mianowicie:
    1. Kod mego silnika to: AR 37203 - czy to znaczy, że AlfaDiag nie będzie obsługiwał mojej jednostki???
    2. Czy program Unidiag to to samo, co przytoczony przeze mnie Scantool??? - można chyba tak wnioskować z Twojej odpowiedzi...
    3. Czy ten interfejs na procesorze ELM, do którego podałem link na Allegro będzie obsługiwał AlfaDiaga i czy w ogóle będzie współpracował z moim autkiem???
    Dodam, że chciałbym zainwestować w jakiś lepszy interfejs na usb z uwagi na możliwość diagnozy większej ilości aut - nie tylko mojej Alfy (chociaż głównym jego zadaniem ma być "dogadzanie" mojej 147)).
    Co do możliwości laptopa to mam duocore 1.7GHz z 1GB RAM, więc będzie sobie radził chyba z każdym softem.
    Pozdr.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    we wszytkich tych "darmowych " oprogramowaniach jest jakis kruczek.
    Program jest darmowy ale interfejs sprzetowy do niego kosztuje 2xx usd.
    nie interesowały mnie tamte "darmowe" oprogramowania, szkoda na to czasu.
    Interfejs na procesorze ELMxxx jest zwykłym interpreterem kodów ASCII a nie jest programem obsługujacym określony protokół.
    Unidiag nie ma nic wspólnego z podanymi przez Ciebie programami

    Unidiag , tak jak Alfadiag obsługuje w pełni protokół KWP2000 oraz ISO 9141 taka wersje jaka jest zastosowana w samochodzie rodziny alfa.
    Jesli na stronce Unidiaga lub alfadiaga nie ma twojego modelu to znaczy że obecna wersja nie obsługuje tego modelu.
    moze twój samochód to juz pełna wersja OBD-II a nie EOBD tak jak nasze modele ?

  5. #5
    rarafael
    Gość

    Domyślnie

    Witaj bubu321!

    Po Twoich wyjaśnieniach zrezygnowałem z zakupu tego interfejsu ELM...
    Chyba spróbuję nabyć ten kabel viaken kkl usb i zadziałać najpierw Unidiagiem - może się uda. W sumie koszt kabla niewielki.
    Jakbyś mi jeszcze podrzucił dokładne parametry tego kabla lub linki, tak żebym go znalazł na Allegro lub na stronie Viakena, to byłoby fajnie - nie chcę popełnić błędu przy zakupie
    Ciekaw też jestem, czy na takim kablu będzie działać ten program scantool, bo ściągnąłem go z netu... Jak nie, to trudno
    Jak już nabędę ten kabel i trochę poeksperymentuję z różnym softem, to podzielę się spostrzeżeniami.

    Pozdr.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    będę na te twoje spostrzeżenia nalegał, bo byłaby to pierwsza 147 z diagnoskopem na forum.
    - tutaj link do interfejsu
    --
    http://www.allegro.pl/item418971235_..._promocja.html
    - jak mam ściągnięte chyba ze 40 programów, wszytkie do alfy i co, prawie żaden nie działa z moim modelem.
    - autorzy programów chyba kombinuja że jak wtyk 16 pinowy to chyba OBD-II i jakis porządny protokół, a tu nie, protokół to wytwór fabryczny FIAT-a.
    ( dla dociekliwych protokół opisany w dokumecie : 07223 FIAT STANDARD
    DIAGNOSTIC PROTOCOL ON K−LINE KWP 2000 " z 2000 roku , do ściągnięcia z forum
    -- http://tech.groups.yahoo.com/group/opendiag/messages )

    I dlatego tak mało jest programów diagnostycznych do alfy z data produkcji < 2001 roku.

  7. #7
    Quench
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Interesuję się zakupem 147 i mam pytanie czy podłączanie samochodu do kompa jest konieczne czyli czy mogą być jakieś błędy (nieprawidłowości) nie zgłaszane z automatu, a widziane na kompie?
    A może miałby ktoś pożyczyć lub odsprzedać interfejs wraz z softem na tydzień
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Diagnostyka Alfa Romeo 147 2001 r.
    Utworzone przez agop w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 16:57
  2. [164] Jaki interfejs diagnostyczny.?
    Utworzone przez neron78 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 20:26
  3. jaki interfejs
    Utworzone przez ConSpir w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 14:13
  4. Jaki interfejs i program 2.0 TS
    Utworzone przez Andi-166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 18:55
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-11-2007, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory