Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516
Pokaż wyniki od 151 do 159 z 159

Temat: [147] MRUGA LICZNIK WSKAZUJACY ILOS PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    A inaczej: przyjmując, że nawalił panel sterowania po stronie pasażera przód, przez co centralka nie dostaje od niego sygnału i wywala miganie licznika.
    Czy tylne szyby mają osobną centralkę?
    Jeżeli dla próby przepnę tylny panel do przodu na miejsce pasażera ? Powinno to zadziałać ( pewnie licznik będzie mrugał), ale sama centralka powinna zadziałać - dobrze wnioskuję ?

  2. #152
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Tylne szyby mają osobną centralke która znajduje się pod tylnym siedzeniem po prawej stronie. I różni się znacząco od tej z przodu. Taka zamiana jest nie możliwa. Ta z przodu to cały zespół z przyciskami szyb i lusterek. A ta z tyłu jest zamknięta w "pudełku" i z niej dopiero idą przewody do włączników.

    A tak dla jasności ten panel po stronie pasażera jest właśnie centralką a po przez sieć CAN łączy się z body komputerem oraz innymi centralkami.

    Wystukane z Galaxy S5 Neo
    Ostatnio edytowane przez Koks ; 04-07-2016 o 09:32

  3. #153
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    Chwila bo się pogubiłem.
    Sądziłem że centralki są dwie ( jedna na obie przednie szyby w panelu kierowcy oraz druga odpowiadająca za szyby tylne właśnie pod tylną kanapą).
    Domyślnie uszkodzony panel przód pasażera jest uszkodzony więc nie wysyła sygnału do centralki w panelu kierowcy i całość nie działa.
    Panele od strony pasażera i z tyłu wyglądają tak samo więc chwilowe przepięcie panelu z tyłu do panelu pasażera z przodu powinno dać jasność czy uszkodzony jest panel czy coś innego.
    Jeśli będzie uwalony panel to na innym panelu centralka po stronie kierowcy dostanie sygnał i powinna zadziałać cała reszta ( oczywiście bez szyb tylnych w której będzie brakować panelu).
    Czy jestem w błędzie i każdy panel ma swoją centralkę i taka chwilowa podmianka paneli jest niemożliwa ?
    Dzięki za pomoc i wyjaśnienie.

  4. #154
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Tak są dwie centralki przednia w drzwiach kierowcy od przednich szyb + lusterka, tylnia centralka pod siedzeniem tylnym od szyb tylnych. Ale cały panel ze sterowaniem (przyciskami) z przodu to centralka poza tym nie ma innej przedniej skrzyneczki.

    Wystukane z Galaxy S5 Neo

  5. #155
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    No to tak, kolejna porcja obserwacji:
    - przepiąłem na próbę panel z tyłu do panelu pasażera i bez zmian.
    - panel pasażera nie "pipczy" podczas wciskania guziora, ale jest jego podświetlenie na zapłonie;
    - panel kierowcy pipczy, ale tu mam zagwozdkę - na zapłonie pipczenie jest jakby spóźnione ( dźwięk dopiero po 0,5sek po wciśnięciu przycisku), a bez zapłonu pipczenie jest natychmiastowe, no i panel kierowcy brak podświetlenia na zapłonie...
    Chyba nie obejdzie się bez wizytu u elektromechanika przed wyjazdem na urlop, ale co jeszcze mogę zrobić domowymi sposobami aby namierzyć problem?

  6. #156
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    W e-learn znajdziesz opis wtyczki jedynie można sprawdzić czy zasilanie aby na pewno dochodzi do centralki.

    Wystukane z Galaxy S5 Neo

  7. #157
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa 147 1,9 jtd 2001
    Postów
    1

    Domyślnie Prośba o pomoc

    Cytat Napisał teamdox Zobacz post
    Szkoda że nie jesteś trochę bliżej to bym takie osiowanie Ci zrobił. Moim zdaniem warto zainwestować te 100 zł w ten kabelek, choćby dlatego że sam możesz odczytać błędy i trochę wiedzy "liźniesz" o swojej Alfie Osiowanie proxy nie tylko pomogło mi z mrugającym licznikiem ale też pomogło naprawić elektryczne szyby, które opuszczały się dobrze ale gdy je zasuwałem to się jakby zacinały i zasuwały co kilka centymetrów. Spytaj jeszcze na regionalnym dziale na pewno ktoś pomoże ale tak jak mówię - opłaca się samemu to zrobić nie tylko z powodu licznika.
    ---------------------------------------
    Mam właśnie mrugający licznik po wymianie całego panelu liczników. Jestem z Katowic i potrzebuję pomocy w osiowaniu.
    Ew. kontakt: 606 620 241 (maila nie moge podać, bo mam 0 postów)

  8. #158
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    napisz w dziale regio ( śląsk ) - sporo ludzi ma elm327 i zapewne ogarnie bez problemu








  9. #159
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Jeep Cherokee
    Postów
    1

    Domyślnie Jeep Cherokee kl - migające kilometry

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    GENEZA PROBLEMU
    Jak wszystkim wiadomo przyczyną migania licznika km jest błąd wykryty przez bodycomputer samochodu. Ten błąd to podłączenie nieznanego urządzenia teleinformatycznego, który potem paradoksalnie bodycomputer bardzo dobrze obsługuje. Wszystkie błędy sieci CAN wykrywane są niezwłocznie po załączeniu zapłonu - przekręceniu kluczyka. Wtedy do connectu dochodzi napięcie "z kluczyka". Pytanie brzmi, jak obejść kontrolę wstępną sieci CAN?

    ROZWIĄZANIE
    Na kabelek zakłada się przekaźnik z opóźnionym zapłonem (4-6 sekund). Powoduje to, że w chwili kontroli sieci CAN samochód nie wykrywa żadnego nieznanego urządzenia bo przekaźnik nie przepuszcza napięcia. Connect włącza się po kilku sekundach (automatyka przekaźnika) kiedy cała procedura kontroli jest zakończona i jest po sprawie! Sprytne i proste. Jedynym efektem ubocznym będzie włączanie radia 5 sekund później ale myślę że to mniejszy problem niż migający licznik
    Wiem, że to stary wątek ale okazuje się temat ciągle aktualny.

    W moim autku / Cherokee 2016r / miganie kilometrów pochodzi prawdopodobnie od panelu radia-nawigacji - pomimo że działa bez zarzutu.
    Czy mógłbyś Maćku podać więcej szczegółów swojego sposobu "oszukania" bodycomputera ?? .
    Gdzie konkretnie zainstalować przekaźnik ?? przy stacyjce czy przy komputerze.. który konkretnie kabelek "przeciąć" przekaźnikiem /kolor/ ??

Podobne wątki

  1. Mrugający licznik kilometrów
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 16:24
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 21:36
  3. [164] licznik kilometrów ;]
    Utworzone przez solda w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 20:50
  4. Licznik kilometrów
    Utworzone przez cin_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 10:22
  5. [145] Licznik przejechanych kilometrów
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory