Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Tlumik koncowy dla 1.6 105KM

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie Tlumik koncowy dla 1.6 105KM

    Witam,

    jako ze w mojej AR tlumik koncowy 'stracil' dolna zewnetrzna sciane (zjedzona przez ruda), na spoiwach rowniez rdza i pojawiaja sie szczeliny, nadszedl czas na nowy.
    Doradzcie prosze jaki producent, oryginal czy zamiennik. Tym egzemplarzem AR planuje pojezdzic max. 2.5 roku, robie jakies 20-25 tys km rocznie.

    Wiadomo, ze tlumik koncowy to spore wystajace pudlo, nie przeszkadza mi to zbytnio. Nie chce tez wydawac nie wiadomo ile.
    Mam tez pytanie, ile wytrzyma i jakie ma wady tlumik z blachy aluminiowanej/alumizowanej (spotkalem dwa okreslenia na to samo), jest sporo tanszy - oryginal na allegro widzialem za 500zl, tanszy zamiennik za 190zl.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar moristkkf
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Pomorze Bytów
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS Distinctive. Jest BMW X3 Xdrive
    Postów
    104

    Domyślnie

    http://muffler.pl/4051-tlumik-kocowy...eo-147-16.html ja zdecydowanie polecam zamiennik. wymieniałem nic sie nie dzieje wszystko jest jak należy.

  3. #3
    ricardo
    Gość

    Domyślnie

    Polecam renomowanej firmy tłumiki MTS . sklep@autosklep24.pl

  4. #4
    Bitek
    Gość

    Domyślnie

    Zgodze sie z moristkkf zamiennik dobry i cena atrakcyjna

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Kup tłumik TYLKO aluminiowany!!!Do niedawna były dostępne jeszcze z tzw. "czarnej blachy" ale chyba z powodu jakichś norm zostały one wycofane z rynku, co nie znaczy, że ktoś nie ma takiego w swoich starych stanach magazynowych.Tłumik aluminiowany ma tą przewagę nad "czarnym", że powłoka zewnętrzna na blachach (tych zewnętrznych jaki i elementów wewnątrz) to właśnie cienka warstwa alu zapobiegająca korozji. Dla wyjaśnienia tłumik aluminiowany nie jest tłumikiem aluminiowym! Został on wykonany ze zwykłej blachy i pokryty warstwą alu. Gdyby był całkowicie z alu to po pierwsze cena, po drugie korozja może by go nie chwyciła, ale za to bardzo szybko by się przepalał...Jeśli chodzi o producentów rodzimych to polecam albo ASMET albo Płóciennika (POLMO Ostrów). Z droższych zamienników dobry jest BOSAL, WALKER lub EBERSPACHER.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2015, 00:09
  2. 156 gta tlumik koncowy
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 21:07
  3. [164] tłumnik koncowy
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 13:31
  4. tłumik koncowy
    Utworzone przez Tomasz w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory