Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Silniczek regulacji świateł

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie Silniczek regulacji świateł

    Witam,

    Mam problem odnośnie silniczka regulacji świateł od strony kierowcy. Pierwszy nie podnosił w ogóle świateł - wydawało mi się, że był rozwalony, więc wymieniłem go na drugi (kupiłem używkę). Drugi działał bez zarzutów, jednak niedługo się nim nacieszyłem, gdyż po jakiś 2 tygodniach i ten padł. Bezpieczniki całe, więc żadnego spięcia na kablach raczej nie ma. Silniczek od strony pasażera działa bez zarzutu.
    Co może być powodem, że padają tylko silniczki z jednej strony? Przecież światła podnoszą się i opadają parami. Myślałem o kupnie nówki (od IVECO ), ale nie mam pewności ile ten pochodzi...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar dawidek
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.7 boxer
    Postów
    121

    Domyślnie

    Może ma jakiś opór i cięzko mu jest

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    u mnie tez pada szybciej ten od strony kierowcy niż pasażera.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    a jakaś woda w reflektorze? Nie pojawia się coś takiego, jak zaparowany klosz?
    U mnie na przykład problemem okazała się uszczelka na dekielku (to, co się zdejmuje, w celu wymiany żarówki).
    Wystarczyło wydłubać uszczelkę i ją odwrócić (czyli zamienić miejscami dla lewego i prawego światła).
    Można ewentualnie spróbować podłożyć coś pod uszczelkę (czytałem o takich kombinacjach)...

    Niestety w tych lampach uszczelki się dość wygniatają przez co przepuszczają wilgoć. A że konstruktor przewidział dla silniczka najlepsze z możliwych miejsc - czyli najniższy punkt reflektora, to praktycznie kilka kropel wody potrafi zrobić zwarcie w układzie silniczka, przez co ten głupieje, lub w lepszym wypadku - przestaje działać.

    - - - Updated - - -

    Co do zamienników, to pisałem kiedyś, jakie silniczki pasują (nawet jakiś od Audi znalazłem, tylko miał coś dokręcone... - to można znaleźć po symbolu Boscha, w katalogu) - jako zamienniki. A rozbieżność w cenie jest spora Oczywiście kupując dla Alfy płaci się odpowiednio

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Troszkę dziwny ten objaw prawdopodobnie coś blokuje odbłyśnik reflektora i dlatego pali się silniczek oczywiście jeśli wszystko pozostałe jest ok!

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Będę chyba musiał nowe maskownice (te czarne plastiki z tyłu) reflektorów kupić, bo w moich są na środku "dziury". Myślałem, że to fabrycznie tak jest, bo były na obu reflektorach. Pewnie dostaje się przez tą dziurę woda. Z drugiej strony patrząc po stronie pasażera jest dokładnie taki sam otwór i ten silniczek nie pada.

    Pytanie tylko co tam może blokować odbłyśnik? No i skoro silniczek działał w pełnym zakresie (nie było oporów) to czemu nagle przestał?

    Czy żeby zdemontować reflektor trzeba demontować zderzak przedni i błotnik? Czy wystarczy sam błotnik? Czy można wyciągnąć ten silniczek i jeździć bez niego? Czy jest jako blokadka przy ustawianiu ręcznym świateł?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Żeby zdjąć lampę trzeba odkręcić zderzak.
    Natomiast co do jezdzenia bez silniczka, to ja po kilkukrotnym naprawianiu tego elementu, poddalem się, odpiąłem kabelki od silniczków, pojechałem na stację diagnostyczną w celu ustawienia świateł i tak od jakiegoś czasu jeżdżę bez regulacji.
    Ciężarów w bagażniku nie wożę, więc nie oślepiam nikogo.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Żeby zdjąć lampę trzeba odkręcić zderzak.
    Natomiast co do jezdzenia bez silniczka, to ja po kilkukrotnym naprawianiu tego elementu, poddalem się, odpiąłem kabelki od silniczków, pojechałem na stację diagnostyczną w celu ustawienia świateł i tak od jakiegoś czasu jeżdżę bez regulacji.
    Ciężarów w bagażniku nie wożę, więc nie oślepiam nikogo.
    U mnie oba nie działają ale jak Ty - pierdziele te silniczki, na przeglądzie ustawi się jak ma być i po sprawie. Mało kiedy nawet druga osoba ze mną jeździ autem a o cieższych rzeczach w bagażniku nie ma mowy

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Jeśli silniczki po prostu przestały działać, możesz odpiąć kabelki dla spokoju. Ale dobrze jest podjechać na skontrolowanie świateł. Ja nie zapłaciłem nic. Koleś podstawił to specjalne urządzenie z lustrem (nie znam fachowej nazwy), pokręcił imbusem w lampie (była potrzebna jedynie delikatna korekta), i po sprawie. Myślałem, że takie coś kosztuje 10-15zł (bo tak gdzieś wyczytałem), a facet powiedział - że nic się nie należy... Faktem jest, że mnie kojarzy, bo tam robię przeglądy badania technicznego.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ha Ha Ha !!!!

    Mam pytanie: dlaczego nie da się kręcąc śrubami wyregulować połozenia reflektorów? Wczoraj byłem u mechanika, ten przystawił urzadzenie a światła świecą w korony drzew jak się okazało. Wiął śrubokręt, kręci, kręci i nic z tego. Da się to naprawić bez demontażu pół auta czy nawet zderzaka przedniego?

Podobne wątki

  1. Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez trojan6 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:52
  2. [159] Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 13:23
  3. Silniczek regulacji świateł.
    Utworzone przez yarekr w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 22:45
  4. [146] Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez Krzyśko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:07
  5. [166] silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez Paweł166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory