Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Temat: [AR147 JTD] Przysłona wlotu powietrza chłodnicy

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Fucel
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Grudziadz
    Auto
    Giulietta
    Postów
    411

    Domyślnie

    Do wymiany termostat ewidentnie, u mnie przed wymianą po trasie 100km silnik miał nieco ponad 50 stopni C a w kabinie wiało chłodem. Także nie cuduj z kartonami tylko wymieniaj termostat!

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    A powiedzcie mi czy przez brak czujnika temperatury zewnętrznej może nie działaś ogrzewanie kabiny ??
    Bo jak wezmę na HI to ciepło aż miło a jak ustawie na 25 to zimno leci
    Nie mam czujnika jednego gościowi zachciało sie składać moje lusterko i je urwał wrrrrrr wiec je odkręciłem i odpiąłem wszystko
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 10-12-2012 o 09:31 Powód: wulgaryzmy

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    W climatroniku na pewno tak, bo przecież nawiewy są ustawiane na podstawie odczytu różnic temp na poszczególnych czujnikach temp.
    W klimatyzacji manualnej przypuszczam że jest tak samo tylko panel sterujący jest inny, no i może jeszcz jeden czujnik mniej (lub kilka), ale zasada wydaje się być podobna. Takie jest moje zdanie co do klimatyzacji manualnej. W automatycznej na 100% nie będzie działać poprawnie bez czujnika zewnętrznej temperatury.

    A da się wykręcić sam czujnik? Czy musisz wymieniać całe lusterko?

    - - - Updated - - -

    A.. Nie doczytałem. Głównym problemem jest urwane lusterko a nie czujnik. On został odpiety z lusterkiem. Przepraszam za zamęt...
    Ale i tak współczuję...

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kasowanie błędów- Mińsk Mazowiecki
    Auto
    af147 1,9 JTD
    Postów
    25

    Domyślnie

    A wracając do meritum czyli do przysłony chłodnicy, czy ktoś zastosował i widzi zadowalające efekty? Czy są jakieś przeciwwskazania??

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co do zaślepienia to nie rób tego na całej chłodnicy tylko zasłoń dół a powietrze i tak będzie w mniejszym stopniu przepływało. O ile przy temperaturach rzędu -5 stopni nie jest to potrzebne to np przy -15/-20 i jeździe w trasie z niską prędkością obrotową pomaga trochę utrzymać lepszą temperaturę i zapobiega zamarznięciu odmy. Poza chłodnicą wody niektóre modele mają w zderzaku podłużny radiator oleju i zasłaniając chłodnicę nie powinno się go zostawiać przed przysłoną bo wtedy jest jeszcze mocniej chłodzony. Ale najpierw sprawdził bym termostat i ewentualnie różnicę we wskazaniach temperatury na zegarach i tą faktyczną bo nie jest tajemnicą, że w AR to częsta usterka. U mnie zegar stoi przed 70 a komputer pokazuje 80-83.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 10-12-2012 o 15:20

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar mikolajpn
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115HP Distinctive
    Postów
    159

    Domyślnie

    Jeśli się jedzie na trasie ciągle 90 a w środku zimno to przecież od razu widać że jest coś uszkodzone i trzeba naprawić a nie kartony za scudetto wkładać.
    Jak jadę na trasie nawet wolniej bo z 80 cały czas to po kilku km mam 90C i bardzo ciepło w środku.

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kamil_K
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rogów k/Łodzi
    Auto
    147 1.9 JTD 8V (2005r. FL)
    Postów
    139

    Domyślnie

    ja u siebie zauważyłem że jak jest do -5st to po okolo 20km dopiero mam 90st na desce, a jak bylo -10st to jak auto pogonilem to wszedł na 90st ale pozniej spokojna jazda 80-90km/h i temp. spada do 60-70st. i boje się że raczej to właśnie termostat do wymiany :/

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Zaborze/Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 147Ti JTD 150KM lift
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_K Zobacz post
    ja u siebie zauważyłem że jak jest do -5st to po okolo 20km dopiero mam 90st na desce, a jak bylo -10st to jak auto pogonilem to wszedł na 90st ale pozniej spokojna jazda 80-90km/h i temp. spada do 60-70st. i boje się że raczej to właśnie termostat do wymiany :/
    Ja miałem wymieniony termostat i powiem Ci, że ostatnio musiałem z powodu mgły jechać ok. 50km/h (temp na zewn. ok -12st) i też mi pokazywał wskaźnik 70 stopni. Ogólnie nagrzewa mi się szybciej niż Tobie ale do bravo td które miałem wcześniej to jest masakra. Czytałem na temat naszych JTDków i po prostu tak mają, że nie nagrzewają się tak szybko jak stare diesle. Termostat sprawdzisz po wężach czy puszcza na duży obieg. Niektóry wyciągają go i zalewają wodą o temp otwarcia czyli ok. 83-87st.

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kamil_K
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rogów k/Łodzi
    Auto
    147 1.9 JTD 8V (2005r. FL)
    Postów
    139

    Domyślnie

    ja tez miałem Brave 1,9 TD to szybko się grzała, ale mam tez Maree 1,9 110KM JTD i się szybciej grzeje

    podłacze jutro kompa może FES coś pokaże

    gdzieś kiedyś na tym forum czytałem (i nei mogę teraz znaleźć) że do tych 1,9 8V JTD to pasuje termostat od Bravo I (tylko nie pamiętam konkretnie oznaczeń) i jest znacznie tańszy, dysponuje ktoś takimi informacjami ?

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Zaborze/Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 147Ti JTD 150KM lift
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_K Zobacz post
    ja tez miałem Brave 1,9 TD to szybko się grzała, ale mam tez Maree 1,9 110KM JTD i się szybciej grzeje

    podłacze jutro kompa może FES coś pokaże

    gdzieś kiedyś na tym forum czytałem (i nei mogę teraz znaleźć) że do tych 1,9 8V JTD to pasuje termostat od Bravo I (tylko nie pamiętam konkretnie oznaczeń) i jest znacznie tańszy, dysponuje ktoś takimi informacjami ?
    No chyba pasuje. Zobacz tu: http://motodelta.pl/termostat-alfa-r...f3,274,94.html

Podobne wątki

  1. Kratki wlotu powietrza
    Utworzone przez Grigori w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 22:29
  2. Kratka wlotu powietrza - zderzak
    Utworzone przez pawelc83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 23:32
  3. Przewód wlotu powietrza turbosprężarki - dziura?
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory