Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Biegi, lewarek nie ustawia sie na srodku w pozycji luzu.

  1. #1
    phantom_warrior
    Gość

    Domyślnie Biegi, lewarek nie ustawia sie na srodku w pozycji luzu.

    Witam!
    1. Mam problem gdy w pozycji luzu dociagne lewarek w lewą strone to nie odbija mi na środek tylko zostaje przy lewej stronie, w prawo odbija ale tez bez rewelacji. Przez to gdy zmieniam z 2 na 3 musze "szukać biegu", stało sie to nagle z dnia na dzień. Przeczysciłem tego sworznia przy skrzyni o którym wyszukałem tutaj na forum i dalej nic (http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ow_na_luz.html).

    2. Oprócz tego gałka zmiany biegów strasznie lata nawet na biegu, co jest przyczyną? ten plastik w którym siedzi lewarek? jak to wymienić samemu bo nie znalazlem na forum.

    3. Alfa w okresie takim jak teraz nie dogrzewa sie, jak jechałem na trasie to ledwo 60 stopni było, gdy jest ciepło to ma te 90 stopni, co jest winne? mozna samemu naprawić?

    Dziekuje za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    3. Prawdopodobnie masz termostat do wymiany nie zamyka się i dlatego nie możesz dogrzać Alfy. Tu pomoże tylko wymiana

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    co do lewarka, jeżeli lata, to znaczy że wyrobił się mechanizm, ten koszyczek w którym jest osadzony drążek zmiany biegów, sugeruje rozłożyć i sprawdzić co sięt am dzieje nie tak, może po prostu sie już tak wyrobił ze jest luźny, co do nie odbijania na luz, musiałeś albo słabo wyczyścić, albo czyściłeś tylko jeden sworzeń, radze tam rozkręcić tam te sworznie, i porządnie wyczyścić, i nasmarować. ja mam taką bajke co roku...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Mogłeś za słabo wyczyścić, ja nawet delikatnie spiłowałem tuleję wybieraka i już jest ok.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    koszyk mozna naprawic za 12 zł bo tam sa 2 tyleji kolkowe .... wymienia sie i juz luzu nie ma a teraz to ci zamarzly linki mam to samo ...

  6. #6
    phantom_warrior
    Gość

    Domyślnie

    Problem nr 3 wyeliminowany dziekuje za odpowiedź, na forum znalazlem jak wymienic, zakupiłem nowy termostat i sam wymieniłem. Troszke pracy ale naprawde sie opłacało, teraz ładnie sie dogrzewa i dmucha ciepłem jak szalona. Co do biegów, ja wyczyściłem tylko ten jeden sworzeń bo innych nie widze chyba ze sa jakieś jeszcze przy samym wybieraku ktory jest osłoniety gumą? A ten koszyk podchodzi moze od seicento? I rozumiem ze od gory nie da sie tego naprawić ?
    i

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    1. Możliwe, że nie przesmarowałeś dobrze. Ew. linka już do wymiany, bo gdzieś jest zapieczona.
    2. "Zestaw naprawczy drążka skrzyni biegów" od seicento podchodzi (29 zł komplet). Wymiana od spodu z poluzowaniem i opuszczaniem wydechu. Mnie również czeka wymiana, bo nie odbija mi lewarek do maksymalnego wychylenia w prawo.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Mario84
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 147 1.6 TS, 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    197

    Domyślnie

    1. Ja miałem to samo i wymiana linek pomogła

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar DonARello
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    łódzkie
    Auto
    147 JTD 8v Rosso
    Postów
    190

    Domyślnie

    Witam,
    odkopuję temat. W ciągu paru tygodni drugi raz teraz mam sytuację, gdzie drążek zmiany biegów nie wraca na środek, ale...dzieje się to tylko wtedy gdy spadną obfite deszcze(teraz tak dolało, że wody było na 3/4 koła) i gdy przejeżdżam szybciej przez większe kałuże. Czy coś od spodu może nie jest osłonione i gdy woda się tam dostaje to jest taki efekt? Albo czy to może po prostu jest normalne? Wiem, że jak psiknę WD40 z wnętrza kabiny, to problem zniknie nawet na rok lub do momentu większych kałuż, ale myślałem, że może da się to naprawić "na stałe" I czy zamiast wd40 mogę użyć oleju silnikowego? Doradźcie coś.

Podobne wątki

  1. Lewarek nie wraca do pozycji środkowej
    Utworzone przez Rafcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-01-2020, 18:48
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:12
  3. lewarek biegow(mechanizm pod lewarek gdzie podłancza sie linki) 1.9jtd105km A156
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 19:10
  4. 166 3.0 V6 - luźny lewarek, biegi nie wchodzą!!!
    Utworzone przez Zonkil w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 18:16
  5. Śwatła mijania, gdzie się ustawia
    Utworzone przez Tekken666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory