Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa 147 po dzwonie, problem z dopasowaniem przodu

  1. #1
    gresko1982
    Gość

    Domyślnie Alfa 147 po dzwonie, problem z dopasowaniem przodu

    Witam, jestem tu nowy. Alfka napotkała przeszkodę na drodze, efekt pokazuję na poniższych zdjęciach. Jako, że mam dwa dni na złożenie autka piszę tutaj, ponieważ już sam nie wiem gdzie leży przyczyna - robię to pierwszy raz, więc przyda mi się każda wskazówka. A więc, uszkodzenia są widoczne na zdjęciach, wracałem w tym stanie Alfą spory kawałek, zawieszenie i mechanika 100% ok. Zamówiłem dwa błotniki i zderzak przód (maska jest ok, jedynie jeden narożnik lekko dostał). Zdemontowałem z auta uszkodzone części, założyłem nowe, ale okazało się, że nic ze sobą nie pasuje - jest praktycznie tak samo jak po zdarzeniu. Błotnik od strony pasażera pasuje tylko idąc od szyby, a kończąc na lampie nachodzi maska na niego jakieś 3m, od strony kierowcy jest taka samo tyle, że idąc do lampy jest coraz większa szpara i kończy się na jakiś 3cm (dodam, że błotnik od strony pasażera z drzwiami ma za dużą szparę o jakiś 1cm, ze strony kierowcy sytuacja jest odwrotna - szpara jest bardzo mała, ale drzwi działają prawidłowo). Oczywiście po założeniu przedniego zderzaka też nic do siebie nie pasuje. Maska niby ok, po zdjęcia błotników zamyka się tak jak powinna. W czym więc problem? Podłużnica? Co zrobić, żeby auto dało radę pokonać parę km w święta? Niestety budżet w grudniu mocno ograniczony, więc nie stać mnie w tym momencie na blacharza.

    Narzędzia jako coś się znajdą, pasy również. Tylko jak i co ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	130.7 KB
ID:	80656Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	210.4 KB
ID:	80657Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	160.8 KB
ID:	80658Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	294.5 KB
ID:	80659

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Zrób zdjęcia jak to teraz wyglada poskladane z otwarta i zamknięta/przmknieta maska.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    moze ci ją do środka wciągneło tzn podłuznice i masz alfe węższą z jednej strony alfa jest na tyle wredna ze jedno dostaje a całą morde ci przesuwa
    Moja cwaniara BY LITROWY 3.0v6SW QTRONIC http://www.youtube.com/watch?v=hJHuK...ature=youtu.be
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/70296-litrowe_ar156sw_2_5v6_q.html

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    dokładnie, na rame i szarpać ją, bo na pewno podłużnice i główne belki są ciachnięte, pare milimetrów wystarczy że nic nie pasuje.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    skoro jest nie dopasowany to bedzie wygladał tak jak wyjechał z fabryki a tak na serio jak nie pasuje to domowym sposobem linka drzewo albo linka i inne auto i szarpac

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    na 90% ma przekoszony przód może nie wiele jak pisał 1litre ale robi robotę na ramę i naciągać

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Jak on będzie szarpał innym autem albo przy pomocy drzewa to niech lepiej spuści z niej olej i do Wisły
    Takim szarpaniem to tylko większych problemów sobie narobisz a nie. Kolego blacharz i koniec nic innego Ci nie pozostaje

  8. #8
    gresko1982
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc. Auto naciągnąłem sam na tyle ile potrafiłem, nie było aż tak dużo pracy ile mi się wydawało. Wszystko już do siebie pasuje, ale szpary jeszcze trzeba trochę skorygować - tym już zajmie się blacharz - ogólnie dało się jeździć i nie rzucało się w to oczy. Niestety dziś miałem niemiłą niespodziankę ze skrzynią.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    A czemu kolega maskuje felgi na zdjęciach???Czyżby pochodziły z "trefnego" źródła???A teraz jest obawa,że któryś z forumowiczów je rozpozna???Podejrzane:-/

Podobne wątki

  1. Spory problem z dopasowaniem półosi prawej 1.9 JTD 115 km
    Utworzone przez Ziolek_1.9JTD w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 10:39
  2. 156 SW ta chyba też była po dzwonie
    Utworzone przez Garos w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 19:36
  3. Alfa świeżo po dzwonie- proszę o porady
    Utworzone przez <si> w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 15:04
  4. [GTV] problem z dopasowaniem szyby... ;/ pomocy
    Utworzone przez Beny2585 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 14:11
  5. [164] Problem ze skrzynią - Alfa nie jedzie do przodu
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory