Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Zgubiony kluczyk - wymiana stacyjki i zamków

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    alfa ma code2 z tego co się orientuję, a za dorobienie gość powiedział mi 250 za kluczyk bez pilota

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silvador Zobacz post
    alfa ma code2 z tego co się orientuję, a za dorobienie gość powiedział mi 250 za kluczyk bez pilota
    147 i owszem.
    156 ma CODE3
    147 powodów do zadowolenia

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Czekaj czekaj bo kolege lekko w błąd wprowadzasz.
    Masz jeden kluczyk tak ? z Pilotem i z immo.
    Wymieniasz zamki, wlew paliwa i stacyjke.
    Z nowego pilota który kupujesz wyciągasz grot i wkładasz ten grot do swojego starego scyzoryka.
    Wtedy spokojnie otwierasz auto pilotem i odpalasz.

    Teraz drugi kluczyk - potrzebujesz zaprogramować nową pastylkę immo - mając karte kodową nie ma problemu - zrobią to w lepszym zakładzie dorabiającym klucze. jak jej nie masz to zaczynają sie schody.
    Bo masz kluczyk, którym auta nie odpalisz.
    mattom, mam klucz z pilotem i immo. Taki sam z niknął.

    Czyli jakbym kupił taki zestaw, to przekładam tylko stacyjkę, wkłady zamków i wlew paliwa. Immo nie ruszam, tak? Zmieniam w starym kluczyku grot z nowego. Finalnie mam zabezpieczenie, że nikt mi auta nie odpali, bo nie włoży klucza ani w stacyjkę, ani w zamek. Minus taki, że ma klucz z pilotem, skoro immo zostawiam, to może otworzyć samochód z pilota. Szczęście w nieszczęściu, że nie miałem w nim koszyka na baterię, może się nie domyśli.

    mattom
    - wyjaśnij mi jeszcze o co chodzi z drugiem kluczem. Trzeba zaprogramować ten ID48, tak? Mam klucz z dioda, jeśli to ma jakieś znaczenie. I jak wygląda ta karta kodów? Bo muszę poszukać. A będzie mia działał pilot w jednym i drugim kluczyku?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Każda samochód ma swój kod centralki/imo do którego są przypisane 2 kluczyki jeśli gubisz jeden z nich to musisz dorobić grot to najmniejszy problem a potem
    Ten kluczyć zgrać z centralką i immobilizerem bo jeśli tego nie zrobisz to nie odpalisz auta ! Otworzysz go z kluczyka ale nie odpalisz.

    Czyli jeśli zmienisz wszystkie zamki to dostajesz z nimi 2 kluczyki do jednego przekładasz środek i możesz jeździć ale ten 2 musisz zgrać czyli zaprogramować go z centralka i dodać go do immobilizer bo inaczej nie odpalisz auta
    Ostatnio edytowane przez Sebek2442 ; 12-01-2013 o 16:20

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moruso Zobacz post
    Czyli jakbym kupił taki zestaw, to przekładam tylko stacyjkę, wkłady zamków i wlew paliwa. Immo nie ruszam, tak? Zmieniam w starym kluczyku grot z nowego. Finalnie mam zabezpieczenie, że nikt mi auta nie odpali, bo nie włoży klucza ani w stacyjkę, ani w zamek. Minus taki, że ma klucz z pilotem, skoro immo zostawiam, to może otworzyć samochód z pilota. Szczęście w nieszczęściu, że nie miałem w nim koszyka na baterię, może się nie domyśli.
    Tak.
    Masz wtedy jeden klucz z pilotem i immo i pasujacym grotem - który jest w 100% działający
    oraz drugi kluczyk, który nie otworzy ci z pilota i auta nie odpali - ale je otworzy.
    Masz też ( a własiciwe nie masz go bo zgubiłeś) 3 kluczyk który teoretycznie auto z pilota otworzy oraz dogada sie z immobilajzerem, ale jest w alfa obd (program diagnostyczny) funkcja dezaktywacji pilota - wiec mozna go usunac z kompa i pilot bedzie juz bezuzyteczny. wtedy jedynie imo bedzie mialo furtke w postaci tego klucza( ale i tak nikt auta juz nie otworzy)


    Cytat Napisał Moruso Zobacz post
    mattom - wyjaśnij mi jeszcze o co chodzi z drugiem kluczem. Trzeba zaprogramować ten ID48, tak? Mam klucz z dioda, jeśli to ma jakieś znaczenie. I jak wygląda ta karta kodów? Bo muszę poszukać. A będzie mia działał pilot w jednym i drugim kluczyku?
    karta wielkosci karty bankomatowej z napisem alfa code
    147 powodów do zadowolenia

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    robi sie bajzel ....

    pilot majac karte kodowa mozna dograc dowolny kupiony z allegro
    grot mozna dorobic na wzor starego i bedzie działać
    immo nie mozna dorobic tak o i nie bedzie działac taki kiny na allegro

    jesli masz 1 klucz ktory odpala auto ale go nie otwiera i masz karte kodowa mozesz z tego ulepić 1 klucz kotry odpali i otworzy auto
    jesli nie masz zadnego klucza to musisz kupic zestawa zamkow stacyjke klucz komputer ECU EDC i body comp i jesli nei dostaniesz nr vin lub karty z tego zakupionego do konca zostaniesz z tyloma kluczami ile przysla w zestawie

    jesli masz 1 dzialajacy klucz mozesz dorobic drugi z dzialajacym pilotem ale nie odpalacy auta ( chyba ze przeloysz immo)
    mozesz tez zakupic w skelpie internetowym immobilaiser czysty za 15zł i dac go zaprogramowac na wzor klucza ktory posiadasz ktory odpala auto ale warunkime kodowania jest posiadania przynjmniej 1 odpalajacego klucza
    Ostatnio edytowane przez szajbus0 ; 12-01-2013 o 18:17

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    pilot majac karte kodowa mozna dograc dowolny kupiony z allegro
    grot mozna dorobic na wzor starego i bedzie działać
    immo nie mozna dorobic tak o i nie bedzie działac taki kiny na allegro

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    mozesz tez zakupic w skelpie internetowym immobilaiser czysty za 15zł i dac go zaprogramowac na wzor klucza ktory posiadasz ktory odpala auto ale warunkime kodowania jest posiadania przynjmniej 1 odpalajacego klucza
    Kolego ty mieszasz.

    Ma jeden klucz stary działający,
    Kupuje stacyjke, zamki i wlew - wymienia to ( tylko czesci mechaniczne)
    Ma 2 scyzoryki, które otwierają zamki ( ale nie odpalają, ani nie działa pilot)
    Ma swój stary scyzroryk, Wykręca z niego grot i wyrzuca - wkłada w stary klucz grot od tego kupionego (jeden z dwóch)
    Ma teraz jeden klucz działający full (immo pilot, klucz) oraz ma drugi klucz który nie ma immo - i tutaj każdy majster robiący klucze bez problemu mając karte - dorobi mu pastylke, którą po prostu dołozy do tego drugiego pilota.
    I nie trzeba, żadnych komputerów ani kombinowania.

    - - - Updated - - -

    dodatkowo - jak chce i ma karte to dogra sobie pilot spokojnie do tego auta i po sprawei
    147 powodów do zadowolenia

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dzięki mottom. W takim razie rozglądam się za kompletem zamków z 2 kluczami. Rozumiem, że wersja silnika i rok nie jest ważny, byle miał diodę bo w swoim mam. Orientujesz się jaki może być koszt dorobienia pastylki do tego drugiego klucza?

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    trzeba popytać po serwisach dorabiających klucze - jesli dobrze kojarze to gdzies cena w widełkach 100-200 zł
    mAttom
    147 powodów do zadowolenia

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 140KM 2001r
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam.
    Podczepię się ponieważ mam praktycznie ten sam problem...
    Od początku miałem tylko jeden klucz w pełni działający ale w bardzo kiepskim stanie, więc kupiłem drugi w lepszym i wiadomo wymieniłem grot i pastylkę imo i działa... niestety nieszczęśliwie moja siostra zniszczyła też ten drugi klucz i nie działa otwieranie pilotem ( nie zawsze przycisk reaguje, a klapy to już w ogóle)... i teraz do sedna, jakiś czas temu kupiłem drugą alficę bitą bo potrzebowałem silnik bo u mnie klękał powoli... także mam drugi kompletny zestaw zamków, stacyjkę, wszystkie te potrzebne sterowniki i oczywiście dwa scyzoryki w idealnym stanie... wiadomo jeden kluczyk mogę dostosować jak ten ostatni ale chciałbym mieć dwa w pełni sprawne scyzoryki to teraz co lepiej zrobić? bo w postach powyżej trochę się Panowie przeciągali i ostatecznie nie wiem co lepiej zrobić? przełożyć wszystko tak jak jest z tej drugiej i po problemie czy też trzeba będzie coś programować?

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 zgubiony kluczyk
    Utworzone przez haart1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 22:19
  2. Zgubiony kluczyk:(
    Utworzone przez Avari w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 15:57
  3. [145] Zgubiony kluczyk Alfa 145 :(
    Utworzone przez raflooldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 22:22
  4. Zgubiony oryginalny kluczyk z pilotem alfa 164 TD
    Utworzone przez NightDay w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 15:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory