Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Zgubiony kluczyk - wymiana stacyjki i zamków

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie Zgubiony kluczyk - wymiana stacyjki i zamków

    Witam
    Niestety kilka dni temu prawdopodobnie zostawiłem kluczyk w drzwiach pod blokiem, no i rano kluczyka już nie było (na szczęście mam drugi). Trochę się obawiam kradzieży samochodu bądź rzeczy pozostawionych w nim więc zastanawiam się nad zmianą zamków. Pytanie, jak to zrobić najtaniej? Chciałbym kupić zamki z dwoma kluczami, ponieważ dorobienie klucza jest dość drogie. Jak widzę po allegro nikt nie sprzedaje samych wkładów drzwi z kluczem, a razem ze stacyjką. Tylko co z immobiliserem? Wystarczy jak kupię wkłady zamków drzwi + wkład stacyjki? Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania akurat?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Wymieniasz groty w kluczach i jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    A taki zestaw:
    http://allegro.pl/zamek-wkladka-kluc...914101410.html
    Za 350zł sprzeda mi komplet, czyli 2x kluczyk, immo, stacyjka, 2x wkład zamka drzwi, korek wlewu paliwa.\
    Orientujesz się czy jest dużo roboty z przekładką tego wszystkiego? Sorry, że tak pytam ale wole tutaj niż jechać do kogoś i wywalić drugie tyle za robotę.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    tego już Ci nie powiem nigdy tego nie robiłem ani nikt z znajomych

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    powiem tak :
    klucz
    stacyjka
    to jedna sprawa ale zeby otwierac pilotem auto musisz miec karte kodowa zeby wbic kod przy programowaniu centralnego a dwa musisz miec immobilaiser zrobiony pod centralke bo inaczej nie odpalisz bo pilota dograsz do auta ale pastylki z imho juz nie wiec poprawny zestaw do odpalenia auta bez kodów to klucz stacyjka zamek body comp i sterownik edc silnika
    bo imobilaiser jest kodowany do EDC a znowu EDC pobiera kod z body ... nie da sie odpalic fury z EDC innego silnika musi byc komplet albo wgrany czysty soft
    Ostatnio edytowane przez szajbus0 ; 12-01-2013 o 12:23

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    No i zaczyna się robić pod górkę. Myślałem, że kupie taki komplet jak pisałem wyżej, wymienię i po sprawie

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    ja tez tak myślałem jak mi sie sp... EDC (ECU) silnika .. kupilem nowe nie odpala .. dokupilem klucz od tego wlasnie EDC i stacyjke .. nie odpala w koncu pojechalem do programowania wgrali mi czysty soft EDC włożyłem do auta samo się zaprogramowało i pojechało .. więc sam klucz nic nie da bo pilota można sobie doprogramować ale z tego co wiem imho już nie ... wieć aby odpalić pojazd trzeba kupić klucz u stacyjke i dać EDC do wyczysczenia albo kupić cały zestaw startowy klucz stcyjka imho body comp i przeozyc zrobić osiowanie proxy i bezie działać

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    powiem tak :
    klucz
    stacyjka
    to jedna sprawa ale zeby otwierac pilotem auto musisz miec karte kodowa zeby wbic kod przy programowaniu centralnego a dwa musisz miec immobilaiser zrobiony pod centralke bo inaczej nie odpalisz bo pilota dograsz do auta ale pastylki z imho juz nie wiec poprawny zestaw do odpalenia auta bez kodów to klucz stacyjka zamek body comp i sterownik edc silnika
    bo imobilaiser jest kodowany do EDC a znowu EDC pobiera kod z body ... nie da sie odpalic fury z EDC innego silnika musi byc komplet albo wgrany czysty soft
    Czekaj czekaj bo kolege lekko w błąd wprowadzasz.
    Masz jeden kluczyk tak ? z Pilotem i z immo.
    Wymieniasz zamki, wlew paliwa i stacyjke.
    Z nowego pilota który kupujesz wyciągasz grot i wkładasz ten grot do swojego starego scyzoryka.
    Wtedy spokojnie otwierasz auto pilotem i odpalasz.

    Teraz drugi kluczyk - potrzebujesz zaprogramować nową pastylkę immo - mając karte kodową nie ma problemu - zrobią to w lepszym zakładzie dorabiającym klucze. jak jej nie masz to zaczynają sie schody.
    Bo masz kluczyk, którym auta nie odpalisz.
    147 powodów do zadowolenia

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    W tej chwili już są takie zakłady że wystarczy że dasz im kluczyk poczekasz parę h i możesz jechać tylko to kwestia ceny ale na tą chwile wszystko Ci zrobią nawet imo wyłączą jak chcesz wiec ...

    A tym czasem zrób tak jak kolega Mattom napisał tylko grot zmień i po kłopocie a z tym drugim kluczykiem na spokojnie sobie sprawę załatwisz

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek2442 Zobacz post
    W tej chwili już są takie zakłady że wystarczy że dasz im kluczyk poczekasz parę h i możesz jechać tylko to kwestia ceny ale na tą chwile wszystko Ci zrobią nawet imo wyłączą jak chcesz wiec ...
    I tak i nie - Code3 nie dorobisz.
    niestety ale bujam się z jednym kluczykiem cały czas i jestem w głębokiej dupie bo nikt nie chce się za to zabrać
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 zgubiony kluczyk
    Utworzone przez haart1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 22:19
  2. Zgubiony kluczyk:(
    Utworzone przez Avari w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 15:57
  3. [145] Zgubiony kluczyk Alfa 145 :(
    Utworzone przez raflooldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 22:22
  4. Zgubiony oryginalny kluczyk z pilotem alfa 164 TD
    Utworzone przez NightDay w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 15:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory