Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Zagadka, prędkościomierz zdechł....

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar molek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 140km
    Postów
    62

    Domyślnie Zagadka, prędkościomierz zdechł....

    Witam wszystkich,
    jako że niedawno mieliśmy duże mrozy to mój akumulator w belli padł. Skoro zdechł to trzeba było go naładować czyli odpiąć od samochodu. Tak też zrobiłem. podpiąłem prostownik, naładował się, podłączyłem aku do Belli i odpaliłem. Wszystko pięknie działa, samochód jeździ i nawet jakoś nawiew zaczął lepiej działać ale bez prędkościomierza. Wskazówka ani drgnie, że tak ujmę padł. Jak wchodzę w komputer pokładowy średnią prędkość pokazuje, kilometry mierzy. Ma ktoś jakieś pomysły? Potrzebuję pomocy bo nie długo przegląd techniczny się zbliża a bez tego chyba nie pójdzie.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    czym się zatrułem tym się wylecz. może w tym przypadku pomoże. Odłącz klemy na kilka minut.
    ew. jak masz elma327 w FESie możesz zrobić zrobić test prędkościomierza.

  3. #3
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    miałem to samo, na teście pokazało że wszystko jest ok, wskazówka nawet poszła do góry, a w trakcie jazdy dalej nic nie wskazywało. Musiałem wymienic cały licznik i jest ok.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar molek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 140km
    Postów
    62

    Domyślnie

    Próbowałem odłączyć i podłączyłem kleme jeszcze raz ale nic mu to nie dało. Jakieś inne pomysły? Ewentualnie które bezpieczniki odpowiadają za Prędkościomierz, może bezpiecznik jakiś padł?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    A ABS działa?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    ja powiem tak mi tez jakios rok temu padl prędkościomierz i tez kombinowalem z bezpiecznikami aku itd. z testerów diagnostycznych normalnie wskazówka chodzi abs działa predkosc na kompie pokazuje km liczy sr predkośc tez nawet limiter dziala ale zauwarzylem ze jedna funkcja licznika tez padla, Niedziała wyłączanie podświetlania zegarów tzn gdy przytrzymie sie sciemnianie + i - na kilka sekund to powinno zgasnac cale podswietlanie i zostac tylko podswietlony prędkościomierz. od ponad roku tak jeżdże bo sie juz przyzwyczailem na patrzenie po obrotach. a jak mam wydac 400 zl na elektronika co mi to zrobi to za 400 zl wole kupic cos innego do auta co mi jest bardziej potrzebne. Za jakis czas bede to robil. Diagnozy jaki mi zostały wystawione to błąd komunikacji po Can-ie miedzy body-komputerem a predkościomierzem, lub przegnita w któryms miejscu instalacja.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar molek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 140km
    Postów
    62

    Domyślnie

    No to tak, podłączyłem belle do kompa, wtyczką bluetooth i nie mogę dostać się do ecu silnika. W reszcie opcji np. w body wykasowałem błędy i nic to nie dało. ostatnio zauważyłem że raz na jakiś czas przygasa obrotomierz i włączają się kontrolki abs, asr i ham. ręczny, trwa to ułamek sekundy i wraca wszystko do pracy, nie rozumiem o co mu chodzi ale przestaje mi się to podobać, pytanie czy mi ecu nie zdycha. Co do ABS działa bez zarzutów. Kto ma jakie pomysły?
    P.S. co do 400 zł i wymiany instalacji to nie wydaje mi się żeby to była prawda. U mnie wszystko było w porządku dopóki nie odłączyłem aku. więc chyba ktoś chce na Tobie zarobić.
    P.P.S. grzesiek 87 powiedz mi czy podłączałeś stare zegary? czy po prostu nowe i tak zostawiłeś?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    A to nie jest problem z tym, że zegary gdzieś nie kontaktują?
    Po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłonu, komputer robi test linii CAN - wysyła zapytanie do wszystkich zaprogramowanych centralek. Jeśli któraś nie odpowie, to się z nią nie kontaktuje... przez co np. zegary mogą nie działać.
    Jeśli jakaś inna centralka nie odpowie, to na liczniku kilometrów (przebieg dzienny) cyfry mrugają.
    Jeśli natomiast zegar nie kontaktuje, to pewnie nie będzie tego mrugania.

    Nie mam pojęcia, czy to faktycznie tutaj jest wina, ale w przypadku kolegi molek, to raczej szukałbym winy w niekontaktowaniu - skoro na chwilę przygasa.. itd

  9. #9
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Molek, miałem dokładnie takie same objawy jak ty, wszystko zliczało tylko nie działał prędkościomierz. U mnie w okolicy jest handlarz częściami do alfy i podjechalem do niego zeby na chwile tylko wpiac inny licznik zobaczyc czy działa. I po wpieciu jego licznika prędkościomierz działał. I wymieniłem na wersje po lifcie bo mi się bardziej podoba i wszystko działa jak należy. Koszt 120zl.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar molek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 140km
    Postów
    62

    Domyślnie

    Kupiłem nowe zegary, przyślą mi je jutro. Grzesiek powiedz mi dużo zabawy z tą wymianą, na coś szczególnie uważać?

Podobne wątki

  1. Silnik w Alfie zdechł
    Utworzone przez Litoman w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 20:39
  2. Zagadka...
    Utworzone przez arljazz w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 18:26
  3. [146] zdechł immobilizer.
    Utworzone przez kroy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 00:06
  4. zagadka
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 23:15
  5. [156] Zagadka
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 20:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory