Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Wymiana zegarów JTD

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Porządny interfejs (który nie zrywa połączenia), oraz FES.
    Sama procedura jest banalnie prosta, ale zanim ją zrobisz, dowiedz się, jak nie spitolić czegoś.
    Ja na przykład nie wiedziałem, że jeden z warunków przeprowadzenia osiowania, jest ELM w wersji 1.3 (ten chyba jest najpewniejszy), oraz brak błędów na wszystkich centralkach.
    Jeśli możesz się łączyć ze wszystkimi centralkami, sprawdź, czy nie masz błędów. Jeśli nie - to możesz zrobić proxy.
    Ja robiłem ELM 1.4 bluetooth, i później nie mogłem się łączyć z zegarami (serwis olejowy).
    Ale jak wyszedł Multiscan, to wszystko działa. Proxy nie poprawiałem, skoro wszystko działa.

    A w ogóle proxy musiałem zrobić, bo dokładałem "domykanie szyb z pilota"

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tarin
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    A ja zapytam jeszcze troszkę inaczej. Jak odłącze swoje zegary od wtyczki, to po ponownym ich podczepieniu też będę musiał robić proxy ? A kolejne pytanie, czy można wymienić sam ekran komputera? Np kupić zegary z angola przełożyć i robotajet ? Ktoś kombinował w ten sposób ? Bo nie wiem jak się do tego zabrać.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Odświeżam, bo też mnie interesuje przełożenie samego ekranu komputera do licznika z tym małym wyświetlaczem...

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Up...

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tarin Zobacz post
    A kolejne pytanie, czy można wymienić sam ekran komputera? Np kupić zegary z angola przełożyć i robotajet ? Ktoś kombinował w ten sposób ? Bo nie wiem jak się do tego zabrać.
    Hej, mam odpowiedź na nasze pytanie. Niestety liczniki wewnątrz z małym wyświetlaczem mają inny układ elektroniczny, obwód drukowany i samo podłączenie wyświetlacza też jest inne - jest węższe. Wiec zachowanie starego licznika z podmienionym samym ekranem FIS nie jest możliwe. Wymieniałem dzisiaj licznik który złożyłem z 3. kupiłem licznik z wersji po FL który miał wylany FIS i uszkodzoną przednią szybę licznika (pęknięcie) ale był niesamowicie tani. Następnie kupiłem chyba za 20 zł licznik z TSa przed FL tylko żeby był dawcą FISa - wszędzie są identyczne. końcowym zabiegiem było przełożenie wszystkich flaków z nowym FISem do obudowy mojego starego licznika. Wszystko jest niesamowicie łatwe i proste tak że nawet osoba niewprawna manualnie jest w stanie sobie poradzić. Polecam takie zabiegi bo liczniki po FL z uszkodzonym FISem chodzą po 50zł na aledrogo plus do tego 20 zł dawca FISa i wszystko działa. Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    lapka kabel elm327 i program fiat ecu scan, łączysz się z autem i tam jest funkcja osiowania proxy, minutka i jest

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar KrystianAd
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    ok. Płocka
    Auto
    Alfa Romeo MiTo T-Jet 155 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    To ja mam jeszcze inne pytanie. Mam podstawowe zegary z małym wyświetlaczem czyli bez FIS i czy jest możliwość przełożenia kompletnych zegarów z pełnym komputerem + manetka i wszystko bd działać? Czy w BODY są te wszystkie czujniki np. od spalania tylko niewykorzystywane na podstawowych zegarach?

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianAd Zobacz post
    To ja mam jeszcze inne pytanie. Mam podstawowe zegary z małym wyświetlaczem czyli bez FIS i czy jest możliwość przełożenia kompletnych zegarów z pełnym komputerem + manetka i wszystko bd działać? Czy w BODY są te wszystkie czujniki np. od spalania tylko niewykorzystywane na podstawowych zegarach?
    Dokładnie tak jest. Wszystko będzie działać nawet bez osiowania proxy tyle że licznik będzie mrugał (aż zosiujesz proxy). Ten zabieg to typowe plug and play. Ja miałem mały wyświetlacz (bez FIS) i poskładałem wszystko na dużym (z FISem) i wszystko działa.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    żeby nie zakłądać nowego - czemu mam czarne zegary, a wiekszośc ma białe?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    A ja chciałbym się dowiedzieć coś na temat przebiegu po zamianie zegarów. Otóż znajomy kupił sobie białe zegary zamiast czarnych, przedtem miał 180 tyś teraz ma 197 tyś i ekran kilometrów miga - moje pytanie brzmi jak zrobić żeby znów miał 180 tyś?, czy samo osiowanie proxy coś da, tzn. podejrzewam, że ekran przestanie migać - no ale czy przywróci pierwotny stan km zapisany w ECU ?, jeżeli nie to jak to zrobić żeby ponownie zczytało przebieg z ECU ?. Dzięki z góry za pomoc.

Podobne wątki

  1. Wymiana oświetlenia zegarów
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 04:26
  2. [GTV] Wymiana środkowych zegarów
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 22:04
  3. wymiana zegarów na białe 156 2.4 jtd
    Utworzone przez manix w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 16:29
  4. [156] Wymiana zarówek zegarów
    Utworzone przez a59 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory