Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Temat: 147 plus przyczepa kempingowa -probowal ktos ?

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Jak to Holendrzy mówią, kluczem do sukcesu jest głowa i myślenie.
    Kemping ma być pusty z standardowym wyposażeniem i prędkości maks do 100km/h.
    Niestety nasz na ród twierdzi, że może zayeb&* cały kamping po dach konserwami i wyjechać w podróż.. A potem nie dziwcie się że są wypadki.

  2. #32
    Użytkownik Ogier Avatar Bednar
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    147 1.6 LPG
    Postów
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfabetyczny Zobacz post
    Widziałem już 2 wypadki osobówek z kempingiem na prostej drodze,co zawiodło nie wiem,ale to nie jest jazda jak ze zwykła przyczepką gdzie środek ciężkości jest dość nisko.
    Jak widziałem wypadki osobówek bez kempingów to mam w ogóle nie jeździć? W Indiach załadowują się pod sam dach, jeżdżą na krawędzi i żyją...
    Wystarczy myśleć a potem robić i będzie dobrze. Wiadomo zawsze coś może zawieść ale... gdyby tak myśleć to ani z domu nie wyjdziesz bo coś się może stać ani w domu nie siedzisz bo się może zawalić...
    Popieram Omen'a, rusz głową i jedź odpowiedzialnie to dojedziesz gdzie chcesz.

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kizior
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybnik-Kamień
    Auto
    Alfa 159 jtdm 1,9 16v 2006 sw
    Postów
    110

    Domyślnie

    Witam, podepnę się pod temat.Mam 159 SW jtdm 150 km ,żona stwierdziła że w następnym roku chce gloptroterować z przyczepą ( 850 kg). Mam pytanie , bo nie mam jeszcze haku i zastanawiam się czy warto zakładać , czy ktoś ciągną z przybliżonym ciężarem zwykłą lub kempingową , jak się alfa zachowuje na drodze bo normalnie jest fajnie sztywna,jakie spalanie,czy zbytnio nie siada po załadowaniu bagażnika (normalnymi rzeczami typu ciuchy i coś jeszcze na gardło ) i podpięciu przyczepy ,z góry dzięki

  4. #34
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o bagaże to zawsze można wstawić gumę usztywniającą sprężynę na tył i już będzie lepiej a może amory dostaną mniej po tyłku. Koszt takiej gumy to 5zł, montaż nie trwa 5min. Co do przyczepy to prawda jest taka że wszystko zależy jak jest wyważona przyczepa z ładunkiem (bagażami), trzeba to tak zrobić żeby nie było zbytniego nacisku na hak i w drugą stronę. Na zwykła przyczepką nałożysz 1200kg a jak dobrze rozstawisz to będzie można ją palcem przesuwać po prostym tylko trzeba brać pod uwagę hamowanie i nie równości na drodze itd i tak też ma być z twoją, że po prostym masz ją jedną ręką utrzymać. To że przyczepka waży 850kg nie jest problemem bo nacisku na hak pewnie daje 100kg, reszta idzie na ośkę, a wytargać pod górę z nią to myślę że bez wiekszych problemów, bo osobiście swoja 120KM 147 holowałem parę aut i nie zauważyłem żadnego problemu z tym, a auta ważą sporo ponad 850kg bo nawet 1,5t omegę ściągałem na linie. Zbiera się minimalnie słabiej, trzeba myśleć jak się sprzęgło puszcza żeby go nie wykończyć, reszta spoko.

    Co do prowadzenia to auto prowadzi się inaczej, ale przy nie dużych prędkościach jest do ogarnięcia, jak przegniesz to tył staje się nie przyjemny, wywala go na boki a tu doładowany bagażnik nawet to niweluje bo tył auta jest cięższy, trzeba też pamiętać że gwałtowne ruchy kierownicą powodują gwałtowne szarpnięcia przyczepą. Przed wyjazdem warto poćwiczyć pod domem cofanie z taką przyczepą żeby wstydu na kempingu nie było.

    Paliwo oczywiście UP o 2 litry z tym że możesz nie odczuć tej różnicy bo jak lubisz sobie depnąć to z przyczepą będziesz jeździł w EKO prędkościach.
    Ostatnio edytowane przez Marco21 ; 05-12-2014 o 18:59

Podobne wątki

  1. [159] 159 jtdm 150 km + przyczepa kempingowa
    Utworzone przez kizior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 10:44
  2. [146] Hak, Przyczepa 1,6TS da rade?
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 06:33
  3. Eml 327 na bluetooth ? Probowal ktos ?
    Utworzone przez marcin8c w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory