Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Pobór prądu na postoju

  1. #1
    DeDe92
    Gość

    Domyślnie Pobór prądu na postoju

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem Alfy i jest to mój pierwszy samochód, dlatego proszę o wyrozumiałość i oczywiście pomoc

    Opis problemu:
    Dzień po zakupie "pobawiłem" się troszkę autem na placu oczywiście przy zgaszonym silniku, radio leciało, parę razy włączyłem dmuchawę, mignąłem światłami i już silnik nie chciał zapalić. Podładowałem akuś przez 5h, rano odpalił bez problemu. Szybko zorientowałem się, że aku kaput. W następny dzień podjechałem do pobliskiego "elektryka" po fachu, ten oczywiście potwierdził, że akumulator do wymiany, do tego podpiął miernik i tu zdziwienie: na początku 0.60A, po kilkunastu sekundach 0.17A i tak juz zostało na kolejne 7-8 min(kluczyk wyciągnięty, auto zamknięte, wszystko powyłączane), kiedy to stwierdził, że już nie spadnie i coś mi ciągnie prąd na postoju. Szybko skontaktowałem się z byłym właścicielem autka, a ten poinformował mnie, że mieliśmy czekać ze 20-30 min bo dopiero wtedy auto przestaje ciągnąć prąd.
    Od tamtego czasu minął tydzień, akusia nie ładowałem, auto pali ale mam wrażenie, że coś słabo kręci.

    Moje pytania:
    - czy to jest możliwe żeby auto dopiero po takim czasie przestało zżerać prąd na postoju?
    - zaciekawił mnie fakt, że po odłączeniu klemy - i wpięciu miernika lampka alarmu nie migała, pomimo, że wcześniej go włączyłem, tak ma być?

    Proszę o odpowiedzi i porady, bo wolę rozwiązać problem kradnięcia prądu zanim wymienię akumulator, dzięki.

  2. #2
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Radio masz fabryczne czy dokładane? Jak inne to jakiej firmy (3/4 Alpine wcina aku)
    A ta lampka nie koniecznie jest od alarmu tylko od centralnego zamka na pilota i odłączenie klemy spowoduje że przestanie migać.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    0,17 Ampera to nie tragedia.Musisz wiedzieć że auto choć wyłączone dalej ,, żyje " .. i dalej czerpie prąd.Choćby odbiornik pilota , body komputer , immo i jeszcze innych kilka rzeczy czeka na sygnał do otwarcia auta.Radio ..podtrzymanie pamięci itd.Kup nowy akumulator .. bo zaczną się poranne kłopoty z błędami poduszek , absu itd z powodu zbyt niskiego napięcia.Nie ma co się cały czas zastanawiać czy dziś odpalę

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rychu
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD SW
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    0,17 Ampera to nie tragedia
    A ja mówię, że tragedia, bo również moje auto pobierało 0,17A i po 3 dniach nie jeżdżenia w mrozy nie było szans na jego odpalenie. W moim przypadku prąd "zżerał" radioodtwarzacz. Po prawidłowym jego podłączeniu mam pobór prądu 0,04A i uśmiech na twarzy .

  5. #5
    DeDe92
    Gość

    Domyślnie

    Radio fabryczne, wyciągałem je i nadal 0,17A. Ponawiam pytanie, czy jest to z technicznego punktu widzenia możliwe, aby dopiero po 30 min pobór prądu się uspokoił- jak to mi sugeruje były właściciel?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rychu Zobacz post
    A ja mówię, że tragedia, bo również moje auto pobierało 0,17A i po 3 dniach nie jeżdżenia w mrozy nie było szans na jego odpalenie. W moim przypadku prąd "zżerał" radioodtwarzacz. Po prawidłowym jego podłączeniu mam pobór prądu 0,04A i uśmiech na twarzy .
    jutro z ciekawości sprawdzę ile moje wcina na postoju. / P=U x I 12V X 0,17 A = 2,04 Wata / .Nie wiem czy to tragedia te 2 Watty..nie znam się.Pozostaje w takim razie odpinanie bezpieczników z obserwacją amperomierza.Pewnie jak w 90% tego rodzaju spraw winne będzie radio ale skoro je wymontowałeś.Co do czasu 30 minut.Sądzę że jest to możliwe.Radio ma nawet taką funkcję że wyłącza się samo po 30 minutach jeśli nie ma załączonej stacyjki.W body komputerze jest procesor nadzorujący pracą odbiorników samochodu.Takie funkcje jak follow me , wyłączanie lampek sufitowych itd. wszystko działa na zasadzie czasowego odłączenia prądu.Częstą przypadłością alfy jest właśnie woda w body komputerze i jego wadliwa praca.Były też takie tematy na forum.Pewnie jak się ociepli..czyt. jak nie będzie takiej wilgoci ..wszystko wróci do normy
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 26-02-2013 o 21:36

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    j/ P=U x I 12V X 0,17 A = 2,04 Wata / .Nie wiem czy to tragedia te 2 Watty..nie znam się.
    Nie liczy się na Waty poboru w tym przypadku. 0,17A x 1 godzina czyli 0,17 x 24 = 4,08 A na dzień i wtedy wielkość akumulatora np 70Ah dzielisz przez dzień i wychodzi, że rozładuje akumulator po ok 2 tygodniach

    0,17 pobór troszkę dużo , ale to kwestia co jest po montowane w samochodzie. Typowy pobór to 0,05 do 0,1.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    A więc znajomy elektryk wyciąga bezpieczniki i sprawdza w którym momencie miernik pokazuje obniżoną wartość prądu. To jest metoda wyeliminowania elementów które nie są odpowiedzialne za pobór prądu, a które są. I wtedy wiadomo w czym problem.
    Pobór rzędu 17mA nie jest zbyt dużym poborem jednak warto to sprawdzić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał DeDe92 Zobacz post
    Radio fabryczne, wyciągałem je i nadal 0,17A. Ponawiam pytanie, czy jest to z technicznego punktu widzenia możliwe, aby dopiero po 30 min pobór prądu się uspokoił- jak to mi sugeruje były właściciel?
    I tak i nie. Możliwe jest ładowanie się pewnych urządzeń lub pobieranie większej wartości podczas czuwania w określonym czasie. Z drugie strony równie dobrze może być to ucieczka prądu przez wilgotny przewód dopóki nie zostanie odparowana wilgoć.
    Skoro właściciel wiedział o tym problemie to musi być coś głębszego.
    Bo który użytkownik mierzy pobór prądu na postoju?? Albo jak często. Sam jestem elektrykiem i nigdy tego nie robiłem a raptem on tak. Czyli coś musi być.


  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kris990
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 217km/428nm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Ja ostatnio miałem bardzo podobny problem. Zdarzało się, że autko stało pod domem 3-4 dni i nie byłem w stanie go już odpalić. Akumulator zakupiłem nowy we wrześniu więc raczej nie winny był akumulator. Badałem pobór prądu i wyszło mi, że to radio zżera mi właśnie 0,17 A a czasem 0,60A. Po odpięciu radia spadło na 0,42 A. Zgłupiałem bo nie bardzo widziałem zależności. Okazało się, że winowajcą było światełko w kabinie, które dopiero po wyłączeniu guzikiem na stałe (wcześniej zapalało się automatycznie przy otwieraniu drzwi) się uspokoiło i pobór prądu ustatkował się na poziomie 0,02. Dziwne zjawisko bo nie zawsze tak było i wydaje mi się, że zależało jak mocno drzwi zamknąłem. Podpowiecie gdzie znajduje się czujnik, który reguluje zapalanie/gaśnięcie tego światełka w kabinie? Bo stawiam na niego, że coś może szwankować.

  10. #10
    9none
    Gość

    Domyślnie

    mogą byc tego dwa problemy: otwarta magistrala CAN oraz brak wyłączenia login przekaznika.... nie piszesz z jakiego roku jest to auto ..... stare 147 miały błąd na body komputerze że podczas diagnostyki program FES zostawiał otwartą magistralę CAN i wtedy pobór prądu był duży.... przy poprawnie zamkniętej magistrali CAN oraz po około 3 minutach, jak się wyłączy login przekażnik, czyli przekażnik główny pobór prądu spada, napewno niżej niz 170 mA.... po wyłączeniu aktywny jest alarm (jak masz), oraz cześć odbiorcza z body komputera.....

Podobne wątki

  1. [159] Pobór prądu, 3.2 jts
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 14:41
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 19:27
  3. Pobór prądu na postoju.
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 21:27
  4. Jaki pobór prądu na postoju V6 ?
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 15:31
  5. [166] pobór prądu
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory