Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Wymiana JEDNEJ świecy żarowej, czy to się opłaca?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie Wymiana JEDNEJ świecy żarowej, czy to się opłaca?

    Witam.

    Podczas odpalania zapłonu komputer stwierdza, że jedna ze świec jest zepsuta. Z odpalaniem nie mam absolutnie żadnych problemów i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy w pracy zimnego silnika. Chciałbym jednak zlecić znajomemu mechanikowi wymianę świecy/świec. Z tego co widze koszt oryginalnej świecy na allegro to 60 PLN od sztuki. I tutaj się pojawia pytanie: czy opłaca się kupić jedną świecę, namierzyć zepsutą i tylko tą wymienić? Czy wymieniać wszystkie cztery od razu. Jakby nie patrzeć 3x60 PLN to 180 PLN a póki co nawet taka kwota stanowi dla mnie różnicę. Jak myślicie, wymienić jedną świecę czy poczekać wydać te 200 PLN więcej i mieć z głowy wszystkie cztery?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    Wymienic wszystkie. Wiosna idzie to w ten czas dozbieraj kase i na nastepna zime bedziesz juz mial. A tak powaznie to zbytnio nie zwlekaj bo jej w najgorszym wypadku nie wykrecisz lub urwiesz.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra k/Nowego Dworu Mazowieckiego
    Auto
    Afa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140KM 2004r.
    Postów
    27

    Domyślnie

    W zasadzie powinno wymieniać się komplet, chociaż ja wymieniłem jakieś trzy lata temu tylko jedną uszkodzoną i do tej pory mam spokój. Wybór należy do ciebie. Różnice w odpalaniu odczujesz dopiero przy temperaturach niższych niż są teraz.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Niewiem co na to użytkownicy bo nie mam diesla.. ale np. ASO Nissan przy silniku dCi jak ostatnio podjechałem autem siostry to na kompie stwierdziło że są dwie do wymiany.. i powiedzieli że jeśli jest 1-2 do wymiany to tylko te można zmienić jeśli już 3 to wtedy już wszystkie bo po co zostawiać 1 starą przy 3 nowych.. W każdym razie po wymianie tych 2 jest wszystko wporządku..

    *Warto wspomnieć że jeszcze zależy jak dawno nie wymieniane te świece bo w tym Nissanie 2,5 roku temu były zmieniane stąd te 2 stare to w sumie też nie takie stare
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario595 Zobacz post
    Wymienic wszystkie. Wiosna idzie to w ten czas dozbieraj kase i na nastepna zime bedziesz juz mial. A tak powaznie to zbytnio nie zwlekaj bo jej w najgorszym wypadku nie wykrecisz lub urwiesz.
    Sent from my Lumia 800 using Board Express
    Czyli jak będę jeździł/odpalał dalej na 3 świecach to może pojawić się problem przy odkręcaniu tej popsutej?
    Dzięki za podpowiedź. Postaram się jak najszybciej wygospodarować kasę i zakupić wszystkie cztery.
    A co sądzicie o świecach, które kosztują 20 PLN (sygnowane marką MAXGEAR)? Czy w przypadku świec jest szansa, że cena przełoży się na jakość?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Świece to zakup na dłuższy czas.. więc nie oszczędzałbym na tym aż tak.. Maxgear to najtańsze częście (osobiście sądzę żę g*wnanie) i ja bym nie brał z tej marki nic..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Mi się wydaję patrząc pod względem elektronicznym że nie ma sensu wymieniać kompletu. Świece mają "oddzielne" układy zasilania oraz pomiaru prądu. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabsoon Zobacz post
    Czyli jak będę jeździł/odpalał dalej na 3 świecach to może pojawić się problem przy odkręcaniu tej popsutej?
    nie kolego. po prostu im dłużej zwlekasz tym trudniej może być wykręcić świecę

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    nie wiem jak w jtd 8v ale w 16V wymiana świec to 3 minuty. Ja wymieniłem kiedyś 1 sztukę. Kupiłem "iskrę" za 25zł jakieś 2 lata temu.
    Jeśli wymiana w 8V jest trudna i czasochłonna to jak już bym się do tego zabierał wymieniłbym wszystkie, żeby mieć spokój. A jeśli jest tak jak u mnie to walę po jednej.

    Zalecają też wymianę wszystkich świec podobno sterownik grzania dostosowuje się do tej najgorszej świecy i może nie dogrzewać tych nowych, czy coś takiego. Ja obalam tą teorię bo przyglądałem się tej grzałce i nie widziałem tam żadnego sterownika. Po prostu zwykły przekaźnik, który daje napięcie na wszystkie 4 świece

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    W dziale sprzedam części ktoś ma BERU za 35zł za sztukę

Podobne wątki

  1. świecąca kontrolka świecy żarowej
    Utworzone przez Michal74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 18:12
  2. Przewód do świecy żarowej
    Utworzone przez superzajac w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 20:53
  3. Luźny wtyk do świecy żarowej w alfie
    Utworzone przez jaron23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 13:33
  4. Migająca Kontrolka świecy żarowej
    Utworzone przez Marysn w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 12:05
  5. wymiana świecy w 1,9 JTD
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory