Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: AR 147 | Światła przeciwmgłowe | Problem

  1. #1
    Baxx
    Gość

    Lightbulb AR 147 | Światła przeciwmgłowe | Problem

    Witam wszystkich Alfaholików

    Otóż mam taki problem, z którym nie mogę się uporać. Dotyczy świateł przeciwmgłowych przednich.
    Przejdę od razu do sedna.

    Chcę włączyć światła przeciwmgłowe przednie podczas pozycji świateł mijania - zero reakcji.
    Chcę włączyć światła przeciwmgłowe przednie podczas pozycji świateł drogowych - zapalają się światła mijania.

    Nie wiem w czym tkwi problem bo nawet nie mogę żadnym sposobem włączyć tych świateł... coś jest nie tak, a ja nie wiem gdzie szukać rozwiązania tego problemu..

    Chodzi mi o te światła zaznaczone czerwoną otoczką w załączonym zdjęciu do tematu.

    Jeśli ktoś mógłby coś mi doradzić na ten temat to proszę o pomoc.

    Z góry dzięki za poświęcony czas. I pozdrówka
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20130221_164424.jpg
Wyświetleń:	576
Rozmiar:	87.2 KB
ID:	88140  

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Po lewej stronie obok awaryjnych masz włącznik,sprawdź czy działa,albo któryś bezpiecznik walnięty.

  3. #3
    Baxx
    Gość

    Domyślnie

    No ja wiem, że to jest włącznik do tych świateł. Problem w tym, że tym właśnie włącznikiem gdy chcę odpalić przeciwmgłowe podczas pozycji mijania to nic się nie dzieje, tylko lampka na włączniku się zapala, a tak pozatym to nic. A gdy chcę włączyć przeciwmgłowe podczas włączonych tzw. długich świateł to palą się drogowe i mijania jednocześnie.
    Np. jak mam drogowe włączone i klikam przycisk przeciwmgłowych to migam światłami mijania. Trochę to dziwne bo nie wiem gdzie szukać problemu.. A i jak coś to pomoże to czasem, ale rzadko, przeważnie w czasie deszczu czy śniegu, albo jak jadę po nierównej drodzę i trochę drży samochód to potrafi się zapalić błąd świateł przednich wlasnie przeciwmgłowych. ( Ale nie jestem pewien czy to od przednich czy tylnych błąd..kurde nie pamiętam czy pisało rear czy front.. ale mniejsza o to, być może czasem żarówka nie łączy. Skupmy się nad przodem).

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    To, że przy włączonych światłach drogowych (długich), włączenie przeciwmgłowych - powoduje wyłączenie drogowych - jest normą.
    W tych samochodach nie można włączyć na stałe konfiguracji "drogowe + przeciwmgłowe".

    Żarówki oraz przewody są OK? Bezpiecznik? Ewentualnie przekaźnik stuka?

    U mnie, w związku z wilgocią w kloszach, złącze od przeciwmgłowych skorodowało i nie było kontaktu. Musiałem wymienić tę spinkę (nie wiem, jak się fachowo nazywa, ale w każdym elektroniku można kupić).

  5. #5
    Baxx
    Gość

    Domyślnie

    Żarówki są ok, bezpieczniki też powinny być bo sprawdzane były jeszcze wcześniej z tym problemem.

    Ale ty źle zrozumiałeś mnie. Jak mam włączone drogowe i klikam przycisk przeciwmgłowych to drogowe nie gasną, a wręcz zapalają się mijania tak jakby "gratis" i świecą obydwa ..

    #edt.
    Przekaźnik... hmm.. możliwe, że to jego wina. Tylko problem w tym, który to od świateł tych przekaźnik ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Drogowych nie włączysz, przy wyłączonych mijania, to po pierwsze. A druga sprawa, że nadrzędnymi są DROGOWE, a nie PRZECIWMGŁOWE. Więc jeśli masz włączone przeciwmgłowe i załączysz drogowe, to przeciwmgłowe gasną. Więc i w drugą stronę: Masz włączone DROGOWE, włączasz PRZECIWMGŁOWE - NIC SIĘ NIE DZIEJE... Nawet kontrolka na włączniku (ten guzik obok awaryjnych) - nie świeci. Dopiero WYŁĄCZENIE drogowych pozwoli na włączenie się przeciwmgielnych (oczywiście cały czas mówię o włączeniu drogowych, a nie blindowanie - pociąganie za wajchę od kierunkowskazów... dlatego pisałem o włączeniu "na stałe").

    - - - Updated - - -

    Włącz zwykłe światła mijania, a następnie wciśnij przeciwmgłowe. Słychać stuk w skrzynce z bezpiecznikami (przekaźnik)? (w ten sposób będziesz wiedział, czy prąd w ogóle dochodzi do przekaźnika...).

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    przekaźnij od przeciwmgłowych jest w okalicach aku

  8. #8
    Baxx
    Gość

    Domyślnie

    @mateuszszar, wiem, że to wygląda jak bym wgl sie nie znał na czym kolwiek. Ale wrecz przeciwnie. Coś jest nie tak z tym. Wiem, że przeciwmgłowe odpala się podczas świecenia świateł mijania, ale kiedy to robię ( przyciskiem ) to słychać poprostu kliknięcie i nic się nie dzieje prócz kontrolki na przycisku która się zapala. Jak wycisnę-gaśnie.
    A drugi myk to taki, że kiedy mam włączone DROGOWE na tzw. wg cb 'stałe' i wtedy kliknę przycisk przeciwmgłowych to ( nie wiem dlaczego ) włączają się MIJANIA i TEZ DROGOWE NADAL się palą. Tak wiem co piszę. I dlatego mam z tym problem.

    Ciężko mi to Wam wytłumaczyć bo poprostu pewnie nie wierzycie, że coś takiego może się dziać. Ale jednak. Jak nadal nikt nie zrozumie tego to jak już ewentualnie będzie trzeba to postaram się nagrać filmik tego problemu.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Rozumiem Cię doskonale, ale wolałem wszystko po kolei rozpisać, żeby nie było niedomówień.

    Od jak dawna masz takie objawy z tymi światłami? Czy tak było od zakupu, czy "z czasem się tak podziało"?
    Ktoś grzebał w światłach (kloszach)?
    Masz jakieś inne problemy z samochodem? (może jakieś zwarcie w body?).

    Trudno coś mądrego poradzić. Ale chyba trzeba będzie po kolei z miernikiem posprawdzać instalację od świateł. Albo oddać do jakiegoś speca elektryka samochodowego. Sam nie wiem...

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar -Marco-
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    STA
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 2001 115KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał na przekaźnik świateł drogowych. Znajduje się pod maską obok aku. Przy włączeniu słyszysz jakieś "cyknięcie" ?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tylne światła przeciwmgłowe
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-12-2019, 12:33
  2. Alfa [156 1.6] Przednie światła przeciwmgłowe
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 17:45
  3. światła przeciwmgłowe
    Utworzone przez janek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 08:20
  4. [MiTo] Światła przeciwmgłowe przednie
    Utworzone przez Czacha01 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 09:43
  5. Światła przeciwmgłowe tylne.
    Utworzone przez Macioł w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory