Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Trzaski dobiegające z boczku drzwi

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie Trzaski dobiegające z boczku drzwi

    Witam,

    wczoraj jechałem 147 mojej Dziewczyny. 2006 r. 1.9 JTD 115 KM. Od momentu odpalenia silnika było słychać trzaski i pukanie dobiegające z obicia drzwi od strony kierowcy z przodu (wersja 5d). Czasami te puki milkły, a zwłaszcza wtedy kiedy docisnęło się boczek drzwi łokciem, ale tylko w jednym miejscu.

    moje pomysły na to, to albo jakiś zatrzask pękł z niezidentyfikowanych powodów, albo kabel wypiął się z tych spinek i pod wpływem pracy silnika puka o blachę drzwi od środka.

    Macie może jakieś inne pomysły co to może być? Jak tylko temperatura będzie na plusie to rozbiorę boczek i zerknę jak to wygląda.

    Dzięki za pomoc, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    żadnych pomysłów?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar orsonik
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 2003r 1.9jtd 140KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    ale kiedy słychać te trzaski , jak wpadniesz w dziurę , jedziesz po wertepach ? , czy ogólnie jak silnik pracuje , jeżeli nie było przy aucie nic grzebane to nic nie powinno się odczepić bo to na zatrzaskach jest , z resztą tapicerka boczna jest przykręcana , musisz rozebrać i zobaczyć

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Semprefedele
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    169

    Domyślnie

    Adi, nie jestem przekonany czy u Tuśki właśnie to się stało ale czytałem, że dość popularną usterką jest poluzowanie mechanizmu zamka i on od czasu do czasu potrafi postukać w drzwiach
    U mnie czasami się coś odezwie ale nie przerabiałem dogłębnie tematu bo nie jest to na tyle dokuczające, zebym jeszcze raz rozbierał boczek.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał orsonik Zobacz post
    ale kiedy słychać te trzaski , jak wpadniesz w dziurę , jedziesz po wertepach ? , czy ogólnie jak silnik pracuje , jeżeli nie było przy aucie nic grzebane to nic nie powinno się odczepić bo to na zatrzaskach jest , z resztą tapicerka boczna jest przykręcana , musisz rozebrać i zobaczyć
    nie można tego określić kiedy pojawiają się te dźwięki. Nie ma żadnej zależności. Tak, ale tapicerka boczna jest też na zatrzaskach, takich białych, no i myślałem, że może te zatrzaski jakoś puściły, chociaż nie mam pomysłów na to, czemu miałoby się tak stać.

    Cytat Napisał Semprefedele Zobacz post
    dość popularną usterką jest poluzowanie mechanizmu zamka i on od czasu do czasu potrafi postukać w drzwiach
    hmm, ale te dźwięki wydają się płynąć od środka kabiny, tak jakby właśnie coś pukało w blachę od strony poszycia/tapicerki drzwi. Czyli, co stawiasz na to, że po prostu zamek się poluzował? Ale z całą klamką, tak? i, że ta klamka z zamkiem właśnie puka o drzwi?

    Michał, a można to jakoś sprawdzić bez rozbierania tapicerki?
    Ostatnio edytowane przez Abidibi1509 ; 12-03-2013 o 13:59

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Semprefedele
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    169

    Domyślnie

    Jeśli to faktycznie jest obijanie o blachę to raczej nie zamek. Cokolwiek by to nie było bez rozebrana boczku się raczej nie obejdzie :/

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    wiem właśnie, dlatego czekam na temperatury plusowe i będę działał

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Czasami te puki milkły, a zwłaszcza wtedy kiedy docisnęło się boczek drzwi łokciem, ale tylko w jednym miejscu.
    Nie ma w poblizu tego miejsca śruby, żeby ją dokręcić? Może dostała jakiegoś naprężenia i puściła.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Raczej nie, bo jedyne śruby to te pod rączką drzwi (nie klamką), no i te małe trzymające boczek. A przyciskałem boczek w zupełnie innym miejscu, ale możliwe, że gdzieś tam promieniuje. Na dniach to rozbiorę i zobaczę jak to wygląda. Podokręcam wszystko co się da i zobaczymy czy umilknie

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar largo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTD 2004r 154 KM (fabr 115KM)
    Postów
    491

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, gdyż mam podobny problem.
    W ver 3d prawy tylny boczek strasznie mi trzeszczy głównie na nierównościach. Planuję go zdjąć, żeby posprawdzać/powymieniać spinki i ew. zrobić jakieś uszczelnienie. Niestety jak patrzyłem z grubsza to nie ma tam widocznych śrub. Czy boczek trzyma się na samych zaczepach czy są tam jakieś wkręty?

Podobne wątki

  1. Pytanie o demontaż uchwytu w boczku drzwi
    Utworzone przez zimny w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 17:57
  2. Woda w boczku
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 10:26
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:36
  4. tapicerka na boczku drzwi
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory