Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dziwna praca silnika

  1. #1
    SnakeDoc
    Gość

    Domyślnie Dziwna praca silnika

    Witam. Mam taki problem: kiedy odpalam samochód i silnik jest zimny, słychać i czuć że silnik chodzi nierównomiernie, delikatnie szarpie, nie ma ciągłości w pracy silnika, można to nawet dostrzec po rurze wydechowej...Samochód był podpinany pod komputer i żadnych błędów nie wykazało... Co to może być ? Kiedy silnik już się nagfrzeje chodzi równomiernie, tak jak powinno być. Proszę o pomoc, mechanik też nie może niczego się doszukać ;/

    - - - Updated - - -

    Dodam, że rozrząd był wymieniany miesiąc temu, wraz z filtrem oleju i powietrza... Znajomy przypuszcza, że może to być przepustnica. Czytałem o tym na forum, dużo osób miało taki problem kiedy wariator był do wymiany. Jednak po podpięciu nawet na zimnym silniku komputer nie pokazuje żadnych błędów, wszystko jest ok.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Świece ile maja?

  3. #3
    SnakeDoc
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia ile mają świece, wymieniany był cały silnik wraz z rozrządem i filtrami, ponieważ kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    To sie dowiedz jak wyglądają. Twój opis wskazuje na stare świece, zużyte, tym bardziej ze silnik niewiadomego stanu.

  5. #5
    SnakeDoc
    Gość

    Domyślnie




    Praca zimnego silnika, słychać jak przerywa, najbardziej jest to widoczne na rurze wydechowej (w dalszej części filmu) jak "klekocze" i przerywa. Na następnym filmiku jest pokazana praca rozgrzanego silnika

    - - - Updated - - -

    silnik był w bardzo dobrym stanie, mechanik sprawdzał świece, sondy i wszystko było wporządku. Jednak jeżeli myślisz, że może być to wina świec mogę jechać do niego i niech dokładnie sprawdzi. Mam jeszcze filmik z pracą rozgrzanego silnika ale muszę poczekać zanim go zamieszcze z powodu limitu

    - - - Updated - - -

    Nikt się nie wypowie ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 Ts
    Postów
    25

    Domyślnie

    dziwnie ten silnik chodzi.. ale ciężko tak ocenić z filmu i tym bardziej jak nie wiadomo jaki to silnik
    Ostatnio edytowane przez Carlos711 ; 23-03-2013 o 15:35

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Powinnes dodac ze zagazowany i dopisac czy tak samo chodzi na bezynie jak na gazie

    - - - Updated - - -

    Kupujac uzywany silnik nie wiesz o nim nic przy wymianie rozrzadu koniecznie wymiana pompy wody i wariatora oraz swiec jesli nie byloby gazu to po 100tys obstawiajac ze byly platyny co do swiec do instalacji gazowej musialby poradzic ci jakis uzytkownik co posiada u siebie inst gazowa

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał SnakeDoc Zobacz post



    Praca zimnego silnika, słychać jak przerywa, najbardziej jest to widoczne na rurze wydechowej (w dalszej części filmu) jak "klekocze" i przerywa. Na następnym filmiku jest pokazana praca rozgrzanego silnika

    - - - Updated - - -

    silnik był w bardzo dobrym stanie, mechanik sprawdzał świece, sondy i wszystko było wporządku. Jednak jeżeli myślisz, że może być to wina świec mogę jechać do niego i niech dokładnie sprawdzi. Mam jeszcze filmik z pracą rozgrzanego silnika ale muszę poczekać zanim go zamieszcze z powodu limitu

    - - - Updated - - -

    Nikt się nie wypowie ?

    Na 90% sa to świece lub cewki - mam tak samo na zimnym silniku a wiem ze mam cewkę na 3 cylindrze do wymiany + wszystkie świece.

  9. #9
    SnakeDoc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naur Zobacz post
    Na 90% sa to świece lub cewki - mam tak samo na zimnym silniku a wiem ze mam cewkę na 3 cylindrze do wymiany + wszystkie świece.

    To już mnie uspokoiłeś, myślałem już ze to wariator... uffff ;p

    - - - Updated - - -



    Tak chodzi silnik rozgrzany, wszystko wporzadku, ucichło klekotanie i przerywanie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Naur Zobacz post
    Na 90% sa to świece lub cewki - mam tak samo na zimnym silniku a wiem ze mam cewkę na 3 cylindrze do wymiany + wszystkie świece.
    Czy z tego powodu zauważyłeś, że auto Ci więcej pali ? Można narazie z tym jezdzic, nie bedzie to miało złego wpływu na silnik ? Dzieki za odpowiedź

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał SnakeDoc Zobacz post
    Czytałem o tym na forum, dużo osób miało taki problem kiedy wariator był do wymiany
    jak jest moc tego silnika? 105 czy 120 KM? jeśli 105 to nie ma wariatora.

    druga sprawa to widzę znaki na obudowie rozrządu więc pewnie pasek był wymieniany na znaki a nie na blokadach a to poważny błąd w tych silnikach

Podobne wątki

  1. Dziwna praca silnika :/
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 20:08
  2. Dziwna praca silnika
    Utworzone przez garlic w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 20:42
  3. Dziwna praca silnika 2.0 TS
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 19:01
  4. dziwna praca silnika 2.5
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 15:50
  5. [155] dziwna praca silnika
    Utworzone przez michas115 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 22:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory