Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Większe spalanie po wymianie rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie Większe spalanie po wymianie rozrządu

    Witam , wymieniałem ostatnio paski, napinacze itp w Alfinie, i mam trochę dziwny objaw...tzn wydaje mi się że trochę kucy przybyło, ale spalanie wzrosło o jakieś 2l. Silnik to 2.0 TS, i tak się zastanawiam czy czegoś źle nie zrobiłem co mogą wpłynąć na spalanie. Na wałki mialem blokady, a GMP ustawiłem wg oznaczenia w "okienku".

  2. #2
    9none
    Gość

    Domyślnie

    blokady to były jakieś sprawdzone, czy tylko dobrze kupione..... a z alfami to tak jest, większa moc, większe spalanie.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    od razu podepnę się pod temat by nie zakładać nowego ile powinien i czy w ogóle powinien uginać się pasek między kołami od wałków ?? bo u mnie lekko i się ugina i nie wiem czy cos z tym robić czy czekać na 3 zerwania paska w mojej alfie
    Kolejna alfa kolejne problemy

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakamistrz1990 Zobacz post
    Witam , wymieniałem ostatnio paski, napinacze itp w Alfinie, i mam trochę dziwny objaw...tzn wydaje mi się że trochę kucy przybyło, ale spalanie wzrosło o jakieś 2l. Silnik to 2.0 TS, i tak się zastanawiam czy czegoś źle nie zrobiłem co mogą wpłynąć na spalanie. Na wałki mialem blokady, a GMP ustawiłem wg oznaczenia w "okienku".
    GMP należy ustawiać czujnikiem zegarowym, ustawianie na znaki nie jest dokładne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieluch111 Zobacz post
    od razu podepnę się pod temat by nie zakładać nowego ile powinien i czy w ogóle powinien uginać się pasek między kołami od wałków ?? bo u mnie lekko i się ugina i nie wiem czy cos z tym robić czy czekać na 3 zerwania paska w mojej alfie
    Nie ma żadnych norm ugięcia paska w tym miejscu pod określonym naciskiem.
    Podstawa to właściwe napięcie napinacza - jego wskazówka musi się pokryć z odpowiednim punktem.
    Ja nowy rozrząd napinam zawsze trochę mocniej i potem ewentualnie koryguję poodczas kontroli po przejechaniu 1-2 tys. km.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    ok troszkę mnie to uspokaja podjadę do warsztatu który to zakładał niech zerkną czy czegoś nie spierniczyli
    Kolejna alfa kolejne problemy

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Najlepiej to sobie sam zerknij, a jak nie znasz się za bardzo to zrób dokładne zdjęcia napinacza i my tu je ocenimy.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    Kolego SG0240 ja u siebie za każdym razem ustawiałem GMP przez okienko wziernikowe w skrzyni i silnik pracował idealnie. Nie potrzebny jest czujnik zegarowy chyba że ktoś się bardzo przy tym upiera. Po coś zrobili to okienko wziernikowe na skrzyni.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Kolego blandor - konstruktorzy przewidzieli ustawienie GMP przy pomocy czujnika zegarowego i myślę, że nie ma ich co poprawiać.
    Kiedyś z kolegą bubu321 robiliśmy eksperymenty polegające na zmianach ustawień rozrządu w niewielkich zakresach, posługując się zarówno czujnikiem, jak i znakami w okienku i też za każdym razem wydawało się, że silnik pracował idealnie, ale na wykresach wychodziło to partactwo.
    Jak chcesz to sobie ustaw na okienko, a potem weź czujnik, ustaw GMP i zobaczysz jaka będzie różnica.
    To, że w pracy silnika nie widać zasadniczej rożnicy to jeszcze nie znaczy, że rozrząd jest ustawiony idealnie.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    no tu może i masz rację że idealnie na pewno nie będzie ale taka minimalna odchyłka nie wpłynie na poprawną prace silnika. Alfy już niestety nie mam. Model 147 dał mi popalić jak żaden inny Niestety trafiłem na egzemplarz który został zaniedbany przez poprzedniego właściciela.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie

    No dobra,a czy kolega SG0240 może przedstawić po kolei proces testowania z wykresami ustawienia rozrządu? Generalnie posiadam wszystko co potrzebne pewnie będzie. Tzn oscyloskop wielokanałowy, multimetry, interfejs do auta Jako że jestem elektronikiem to raczej sobie poradzę.

    Chyba właśnie w następny week pogrzebie przy rozrządzie z czujnikiem zegarkowym, bo też mi wychodzi na to że tu jest problem (po mieście spalanie rzędu 15.9 l )...fuck
    A co do obliczania spalania. Jest ono obliczane pośrednio przez przepływ powietrza, czy bezpośrednio z przepływomierzem paliwa?

    Jeszcze jeden problem mam do omówienia:
    lekkie bicie koła wałka wydechowego...sądze po materiale z ktorego jest wykonane koło że raczej sie nie wygieło. Też nie widzi mi się zbytnio wygięcie wałka...pozostaje tylko złe dokręcenie śrubą. Ale czy to jest możliwe? Kolega po mechanice twierdzi że w przypadku wałka z wypustką nie ma szans na krzywe dokręcenie. Co Wy na to?

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie po wymianie silnika.
    Utworzone przez Maciek0605 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 17:21
  2. [159] Większe spalanie po wymianie filtra
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-09-2015, 18:59
  3. Większe spalanie belli w wysokich temperaturach
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:26
  4. Wymiana wtryskiwacza = większe spalanie?
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:20
  5. 147 Selespeed - duże spalanie po wymianie termostatu
    Utworzone przez RONI w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory