Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: dziwny 'klekot' obok silnika (nagrany - linki w srodku)

  1. #1
    Lerrus
    Gość

    Domyślnie dziwny 'klekot' obok silnika (nagrany - linki w srodku)

    Witam,

    jestem świeżo upieczonym alfowiczem po przejechaniu 600km słyszę niepokojący klekot z lewej strony silnika ( mówiąc lewo stoję na wprost silnika )

    http://www.youtube.com/watch?v=q5aI4...ature=youtu.be

    na drugim przy większych obrotach klekot jest jeszcze bardziej słyszalny

    http://www.youtube.com/watch?v=S_4zH...ature=youtu.be

    pomysły co to może być? przy większych obrotach klekot jest bardziej intensywny tak jakby był on zależny od czegoś obrotowego (większe obroty wszystko szybciej sie kręci i klekot intensywniejszy ) ... cholera słabo się znam na tym

    Alfa Romeo 147
    TS 105KM 16v
    2006r 50tys

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Może jakieś drgania na pasku osprzętu, możliwe ze napinacz pada.

    Musiałbyś ściągnąć koło, nadkole i odpalić silnik.

    Zobaczysz jak pracuje pasek i czy wpada w drgania. Jeżeli będą zauważalne to ocenić co je powoduje, ewentualnie ściągnąć pasek i ręcznie poruszać elementami.

    Taka jest moja opinia, z benzynami dużo wspólnego nie miałem, poczekaj na inne wypowiedzi.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Też pomyślałem o napinaczu, a po zakupie Alfy wymieniałeś rozrząd ?


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wegorz
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    lubuskie
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir była 147 2.0 TS
    Postów
    64

    Domyślnie

    Przychylę się do przedmówców, że to rozrząd - napinacz albo pompa wody. W tej wersji wariata nie ma i on trochę bardziej klekocze.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar jedrus
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lezajsk-Rzeszow
    Auto
    1.6 TS 120km DISTINCTIVE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam
    kilka dni temu jeszcze miałem podobny problem klekot jak "dizelek" okazało się że mam wyrobione krzywki na wałku rozrzadu (wydechowym) objawy tak jak opisałes wymieniłem i wszystko świetnie nie to autko ale żeby nie było zbyt łatwo i nudno przecież to alfa klekot pozostał na wolnych obrotach i pomysły mi się skończyly ponieważ wymieniłem juz:

    - wariator

    - wałek rozrządu (wydechowy)

    - szklanki ( ale tylko te na tym wałku ponieważ tylko na nim były krzywki zjechane)

    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze to chętnie posłucham

  6. #6
    Lerrus
    Gość

    Domyślnie

    @ Arek166 niestety nie mam możliwości żeby ściągnąć koło i pogrzebać :/, ale jadę na przegląd w tym tyg to dam znać co mi tam powiedzą

    @ Garos rozrząd nie wymieniany bo auto nie ma jeszcze 50tys ( chyba że był kręcony :/ ale raczej nie bo 1 właściciel jak serwisował w ASO w trzecim roku to miał 11tys tylko przejechane )

    @ jedrus dzięki za wskazanie ewentualnych przyczyn, obgadam to z mechanikiem na przeglądzie zobaczę co powiedzą ( podobno najlepsi od ALFY we Wro )

    a tak poza tym to nabijałem ostatnio klime i zapytałem tamtejszego mechanika co o tym sądzi, i powiedział ze to chyba któreś łożysko na rozrządzie się wyrabia, no nic zasięgnę jeszcze jeden opinii i zdecyduje co robić

    jak ma ktoś jeszcze uwagi to proszę pisać śmiało

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    kolego i Ty wierzysz w takie bajki ze auto ma przejechane przez tyle lat niecałe 50 tys? jak kupowalismy w tamtym roku astre J 1.4T z 2010r. to miała najechane prawie 90 tys

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar jedrus
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lezajsk-Rzeszow
    Auto
    1.6 TS 120km DISTINCTIVE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jak znajdziesz przyczynę to daj znać jestem ciekawy co jeszcze muszę ogarnać aby sie tego pozbyć bo już nie wyrabiam... Jade w środe do swojego mechanika to zpodam mu temat może nareszcie się uda to zrobić

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lerrus Zobacz post
    rozrząd nie wymieniany bo auto nie ma jeszcze 50tys ( chyba że był kręcony :/ ale raczej nie bo 1 właściciel jak serwisował w ASO w trzecim roku to miał 11tys tylko przejechane )
    Nawet jeśli nie był kręcony, a rozrząd nie był wymieniany w ciągu ostatnich trzech lat, to zrób to czym prędzej. Możesz tą sugestię potwierdzić w każdym ASO.

    Z lewej strony silnika jest zbyt dużo napędzanych mechanizmów, aby po nagraniu móc stwierdzić co to klekocze.
    Można ściągnąć pasek napędu urządzeń pomocniczych i uruchomić silnik, jak klekot ustanie, to sprawa prosta, gdyż za wiele do sprawdzenia wówczas nie ma. Jeśli nie ustanie, to wiesz na 100%, że klekot pochodzi od silnika. Ktoś podawał kiedyś prosty sposób na w miarę dokładne określenie skąd jest klekot. Kawałek rurki lub kija Jeden koniec przykładasz do ucha, a drugim tykasz miejsca skąd dochodzi klekot. Sam wyczujesz wówczas gdzie jest najintensywniejszy.
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 09:07
  2. 56 1.9 jtd dziwny klekot
    Utworzone przez Danielloo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 15:50
  3. JTD - dziwny klekot po rozgrzaniu silnika
    Utworzone przez Vincento0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 20:34
  4. Łapa silnika, obok wspomanaigania
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 17:00
  5. dziwny 'klekot'
    Utworzone przez jakNarkotyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 15:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory