Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zbyt niskie obroty silnika

  1. #1
    enzo001
    Gość

    Domyślnie Zbyt niskie obroty silnika / sonda lambda P 0139

    Witam,

    Alfa 147 1.6 105KM + LPG 2003r

    Panowie mam problem, mianowicie obroty w mojej alfie padają poniżej odpowiedniego poziomu.
    Dzieje się to po dłuższej jeździe, na rozgrzanym silnika, obroty spadają do 500 i zapala się kontrolka ciśnienia oleju.
    Podwyższenie obrotów powoduje zgaśnięcie kontrolki, dodam że kontrolka tylko mignie na ułamek sekundy i gaśnie. (nie zapala się za każdym razem).
    Olej stan jest poprawny, ciśnienie także, oleju nie ubywa, temperatura w porządku, brak wycieków, olej półsyntetyk.
    Co może być powodem spadku obrotów silnika?
    Czy może mieć to związek z sondom lambdą, ponieważ na kompie pojawił się błąd P 0139. Spalanie alfy normalne, bez żadnych diametralnych zmian.
    Czytałem forum, ale nie znalazłem żadnego podobnego tematu. Czy miał ktoś z Was taki przypadek?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez enzo001 ; 10-06-2013 o 16:20

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie czy tak dzieje się na bęzynie i na LPG czy tylko na gazie? Spróbuj pojeździć tylko na bęzynce. Instalacja gazowa może mieć rozjechane wtryski (zakładam że masz conajmniej 3 lub wyżej gen.). Jeśli na jednym i drógim to może być problem z przepustnicą. Jeśli sonda byłaby uszkodzona to raczej komp by wszedł w tryb awaryjny.
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 06-06-2013 o 09:04

  3. #3
    enzo001
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rufi76 Zobacz post
    Podstawowe pytanie czy tak dzieje się na bęzynie i na LPG czy tylko na gazie? Spróbuj pojeździć tylko na bęzynce. Instalacja gazowa może mieć rozjechane wtryski (zakładam że masz conajmniej 3 lub wyżej gen.). Jeśli na jednym i drógim to może być problem z przepustnicą. Jeśli sonda byłaby uszkodzona to raczej komp by wszedł w tryb awaryjny.

    Instalacja 3 generacji. Te obroty spadają dopiero po dłuższej jeździe. Już byłem u gazownika, sprawdził i niby wszystko jest prawidłowo.
    Dzisiaj jechałem 20 km i nic. Ale po dłuższej trasie się zapala, np przy dojeżdżaniu do świateł, skręcaniu itp (nie zawsze).
    Sytuacja dzieje się na gazie, nie sprawdzałem na benzynie.
    Uszkodzona sonda lambda powoduje większe spalanie zarówno na LPG i benzynie?
    Spalanie gazu w okolicach 10l (trasa mieszana).

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Tak jak pisałem pojeździj na bęzynce i będzie wszystko jasne. Uszkodzona sonda powoduje większe spalanie na obydwu paliwach. Jesteś pewien że to jest instalacja 3 a nie 4 gen?
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 06-06-2013 o 10:54

  5. #5
    enzo001
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rufi76 Zobacz post
    Tak jak pisałem pojeździj na bęzynce i będzie wszystko jasne. Uszkodzona sonda powoduje większe spalanie na obydwu paliwach. Jesteś pewien że to jest instalacja 3 a nie 4 gen?
    Na benzynie jest to samo...
    Przy okazji wzrosło spalanie.... ok 12/100km LPG.
    Postanowiłem wymienić sondę, tylko nie wiem którą bo są dwie.
    Czy możecie mi powiedzieć, której sondy dotyczy błąd P 0139?
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Na kilku angielskojęzycznych forach piszą żeby najpierw oczyścić styki. Spróbuj rozłączyć obydwie sądy i ponownie je podpiąć pare razy może jeśli to styk to pomoże. Osobiście jak podejżewam problem styków to psikam kontaktem do potencjometrów bo dodatkowo zabezpiecza styki przed utlenianiem.

Podobne wątki

  1. [GTV] zbyt niskie i falujące obroty
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 00:07
  2. Alfa147 1.9jtd zbyt niskie obroty silnika
    Utworzone przez Michasss87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 09:55
  3. Niskie obroty, drgania silnika V6
    Utworzone przez andzia3.0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 17:58
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 23:05
  5. [GTV] Jakie macie obroty na zimnym silniku? U mnie wydają się być zbyt niskie
    Utworzone przez tomason2 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory